• türkiye'de de benzerinin olabileceği saygı duruşudur!

tabi stadı kayseri'ye, konya'ya, başakşehir'e değil de tunceli'ye edirne'ye, bodrum'a veya samandağ'a kurarsanız.
  • önünde saygıyla eğiliyorum. sesi sona dayadım yok arkadaş hiç mi çıt çıkmaz? aslında normal olan şey bizi şaşırtıyor. ne kadar acı değil mi?
  • koca bir stadyum dolusu insan içerir.

çomar ve davar yetmezliğinden sıkılıp yarısında çıktığım videodur ayrıca. malum, bünye hiç mi hiç alışkın değil amına kodumun yerinde.
  • https://www.youtube.com/watch?v=ua0lqors9j0
    sunu izleyin de insanlik dersi alin lan, ne bileyim, konyadaki okullarda filan gostersinler bu videoyu. butun stad, bak donuna kadar ingiliz bayraklari seklinde giyinmis amcalar bile hep bir agizdan la marseillaise'i söylüyorlar, sozlerini bilmeyen tezahürat yapiyor. butun stad cinliyor, bagiriyor ingilizi, fransizi hep beraber. yabanci bir ulkede. tahayyül edemezsin turkiyenin herhangi bir yerindeki stadyumda lübnan milli marsina herkes tarafindan, ama herkes tarafindan boyle coskuyla eslik edildigine. iste bu yuzden orada hayat bir gun normale donecek, ama burada, aslinda insanligin besigi olan ortadoguda daha uzunca bir sure kimsenin burnu boktan ayrilmayacak.
  • buradaki saygı duruşu, ölen masum insanlara yapılmıştır. yıllardır ortadoğu ve afrikayı sömüren ingiltere ve fransa'ya değil. medeniyet ayrı bir şeydir. algılaması bile güç olabiliyor bazı bünyelerde.

sen bu ülkelere işgal eden, sömüren, kan emen diyorsun ama aynı şeyi onlar osmanlı devleti için söylüyor. onlara göre de sen öylesin. fetih ediyoruz, adalet götürmüşüz diye kendi çoluğumuzu çocuğumuzu kandıralım.

ben şahsen, kendi insanımdan utanmadım bugün başakşehir stadyumundaki ıslıklamalardan dolayı. ıslıklayanlar bizden değildi. nitekim onlar bizim insanımız olamaz. bizim insanımız, vicdanlıdır, masumu ve zalimi ayırt eder, haklıya hakkını teslim eder, zalimin tarafını tutmaz, kendi milletini kötü göstermez. o ıslıklarla ışid destekçiliği yapanlar araplaşmış zihniyetin ürünüdürler. türk milletinin içine ekilen arap tohumunun meyveleridir.
  • bizde siksen olmayacak duruştur.

dünya bir araya geliyor veya en azından geliyormuş gibi yapabiliyor. biz bırakın başka ülkenin insanını kendi insanımız öldüğünde bile bölünüyoruz. deprem için bile 7.4 yetmedi mi diye pankartın hazmedildiği toplum yarrağımı bir araya gelir tek ses olur.
  • insanlıktan nasibini almış kişilerin yaptıgı saygı durusudur..

gelelim bize yunanistan maçında saygı duruşunda yapılan saygısızlık, ülkemizin geldiği yeri o kadar güzel anlatıyor ki utancımdan haberlere bakamıyorum..bunu batı ne demiş yada hakkımzda ne düşünür diye değil sikimde de değil..ayrıca batının ölen kendilerinden olunca teror diye haykırmasından tiksiniyorum...

neden biliyormusunuz bu siktiğimin zihniyetiyle yasıyoruz lan hergün muhattap olmak zorundayız,bunların yetiştirdikleriyle cocuklarımız yasayacak ve kin,nefret,kibir,hırs gibi ne varsa bunlarda ve maalesef her gecen gün büyüyorlar..
  • adı üstüne saygı duruşudur.

saygı dan bi haberlerin ve kimseye saygı duymayanların becerebileceği iş değildir.

hele de daha bir kaç gün önce avrupa'nın göbeğinde allahu ekber nidaları ile öldürülmüş yüzden fazla insan varken bir futbol maçında ya allah bismillah allahu ekber tezahuratı yapan bazıları var ki akıllara zarar.

sonra da vay efendim türkler dünyada neden daha az sevilmeye ve saygı görmeye başladı.

niye şaşırdınız ki.
  • ilk anda ses çıkmadığı için bilgisayarın sesini açmışımdır. bu denli saygı çerçevesinde gerçekleşen bu olay ile ilgili ingilizlere helal olsun.

(bkz: keşke bizde bir gün ölene saygı gösterebilsek...)
  • bize ders olsa ama nerdee.

kendi kalesine gol atmaya bayılan bir toplumuz. toplum bile değiliz hatta.
hesabın var mı? giriş yap