şükela:  tümü | bugün
  • açıklanmıştır.
    tıkladım ve bu çıktı :
    http://www.iskur.gov.tr/
  • anasını sikeyim ben böyle devletin. fakirim işte amınakoyim fakir. her türlü kanıtlayayım. halen kredi çıkıyor. anasını sikeyim böyle eğitim sisteminin.

edit: o laf atan arkadaş şunu okusun:

öss-2009'da türkiye derecesi yaptım 1471.oldum. yurt da çıkmadı burs da okuyabilmek için mecburen kredi aldım.
    mezun oldum. askere gittim geldim. yüksek lisansa başladım yine yurt ve burs çıkmadı.
    yüksek lisans ortalamam 3.75 civarı şu an. ayrıca erasmusla da yurtdışına gidiyorum ocakta.
    doktora için de amerika düşünüyorum zaten artık.
    şimdi siktir git kendin gibileri eleştir.
  • açıklanmıştır.
    e-devlet içindeki taahhütname erişilmez durumda, onu okuyabilmiş olsam, acaba kafamdaki ziraat bankası hesabı açmak şart mı sorusu cevap bulur muydu?

edit: güzel insanlar hemen tecrübeleriyle mesaj yolladılar, hepsine teşekkürler. hesabı onlar açıyomuş biz sadece bursu ya da krediyi alıyormuşuz. ilki şubeden, devamı kart ile atmlerden.

ancak henüz o açılan şubeyi değiştirip değiştiremeyeceğimizle ilgili bi bilgi gelmedi. başlığı takipteyim, mesajlara da açığım.

edit2: maalesef şube değişmiyormuş.

edit3: @abbey dawn nickli yazardan gelen mesaja göre son durum şu şekilde: şube baştaki işlemler yapılmadan değişmiyor. sözleşme oradan yapılıyor, kart oradan alınıyor vs. ama sonradan değişebiliyor. hatta kendisi bir girişimde bulunmasa dahi, ikamet ettiği yere en yakın şubeye hesabı taşınmış.
  • herkese hayırlı olsun.

edit: işbu entry daha önce içerdiği isyanın haksız olduğunun fark edilmesi üzerine değiştirilmiştir. vurmayın :(
  • burs çıkmasının tek kriteri sadece fakir olmak değil sevgili suser. en başta başarılı olacaksın, belki ailenden anneniyada babanı kaybetmiş olacaksın vs... yoksa fakir diye 500000. olup işletmeye yerleşen adama burs verilmez.
  • şöyle bir ekranla karşlaştığım sonuçtur;

sonuç: göndermiş olduğunuz belge veya dilekçeye istinaden, durumunuz düzeltilerek bundan sonraki tahsiste yeniden değerlendirileceksiniz.
    durumunuzu belirli aralıklarla bu alandan takip ediniz.
    açıklama: daha önceden eşdeğer seviyede bir yüksek öğretim kurumundan mezun olduğunuz tespit edildiğinden burs/kredi yönetmeliği hükümleri gereğince müracaatınız işleme alınamamıştır.

2. üni için kredi çıkmıyor ama burs için sakınca yok diye biliyorum. daha önce burs/kredi vs.'de alınmadı.sen git 30 000 sıralama ile 120 000'lik endüstri meslek fakültesini tercih et.allah cezamı en başta vermiş zaten.
    özet: buda mı gol değil, top kornere mi gitti çözemediğim durumdur.
  • ya arkadaş onu bunu geç devleti bi kenara bırak, şu amına koyduğumun ülkesinde kaç milyon insan yaşıyor ya. abuk sabuk yerlere para harcanır. ama kimsede demez kendi aramızda para toplayalım,öğrencilere para desteği yapalım, eğitim vakfı tarzında bi topluluk oluşturalım. 100 bin kişiden her birisi 1 tl para bağışlasa alsana 100 bin türk lirası. kaç bin öğrenci bu vesile ile burs alır. ben mi düşünücem herşeyi köyünün muhtarını siktiklerim.

edit: kredi çıkmış gene. sizin ben yaşama sevincinizi sikeyim
  • öğrenci belgemi göndermeme rağmen yoğunluk nedeniyle öğrenci belgeniz işleme alınmamış olabilir şeklinde bir uyarı aldığım hede.
  • suriyeliler için sorun teşkil etmeyen sonuçlardır.

ne olsa kendi vatandaşı olan gençler 400tl burs ya da kredi alırken suriyeli öğrenciler 1200tl karşılıksız burs alabilmektedir.

(bkz: suriyeli ogrencilere ayda 1200 lira burs verilmesi)
  • 4 sene lisans ve 1 sene yüksek lisans olmak üzere 5. başvurumda yine kredi çıkmış. ekonomik durumum 5 sene içerisinde düzeliceğine yarıya düştü (direk gelen gelirden bahsediyorum öyle tl değer kaybetti falan değil) ama daha ne yapmak lazım anlamıyorum. ben bu halimle alamıyorsam ya ülkedeki insanlar 3 günde 1 öğün falan yiyorlar açlıktan ölmek üzereler ya da cidden başka bir şey var.