şükela:  tümü | bugün
 • açıklanmıştır.
  tıkladım ve bu çıktı :
  http://www.iskur.gov.tr/
 • açıklanmıştır.
  e-devlet içindeki taahhütname erişilmez durumda, onu okuyabilmiş olsam, acaba kafamdaki ziraat bankası hesabı açmak şart mı sorusu cevap bulur muydu?

  edit: güzel insanlar hemen tecrübeleriyle mesaj yolladılar, hepsine teşekkürler. hesabı onlar açıyomuş biz sadece bursu ya da krediyi alıyormuşuz. ilki şubeden, devamı kart ile atmlerden.

  ancak henüz o açılan şubeyi değiştirip değiştiremeyeceğimizle ilgili bi bilgi gelmedi. başlığı takipteyim, mesajlara da açığım.

  edit2: maalesef şube değişmiyormuş.

  edit3: @abbey dawn nickli yazardan gelen mesaja göre son durum şu şekilde: şube baştaki işlemler yapılmadan değişmiyor. sözleşme oradan yapılıyor, kart oradan alınıyor vs. ama sonradan değişebiliyor. hatta kendisi bir girişimde bulunmasa dahi, ikamet ettiği yere en yakın şubeye hesabı taşınmış.
 • herkese hayırlı olsun.

  edit: işbu entry daha önce içerdiği isyanın haksız olduğunun fark edilmesi üzerine değiştirilmiştir. vurmayın :(
 • burs çıkmasının tek kriteri sadece fakir olmak değil sevgili suser. en başta başarılı olacaksın, belki ailenden anneniyada babanı kaybetmiş olacaksın vs... yoksa fakir diye 500000. olup işletmeye yerleşen adama burs verilmez.
 • ya arkadaş onu bunu geç devleti bi kenara bırak, şu amına koyduğumun ülkesinde kaç milyon insan yaşıyor ya. abuk sabuk yerlere para harcanır. ama kimsede demez kendi aramızda para toplayalım,öğrencilere para desteği yapalım, eğitim vakfı tarzında bi topluluk oluşturalım. 100 bin kişiden her birisi 1 tl para bağışlasa alsana 100 bin türk lirası. kaç bin öğrenci bu vesile ile burs alır. ben mi düşünücem herşeyi köyünün muhtarını siktiklerim.

  edit: kredi çıkmış gene. sizin ben yaşama sevincinizi sikeyim
 • öğrenci belgemi göndermeme rağmen yoğunluk nedeniyle öğrenci belgeniz işleme alınmamış olabilir şeklinde bir uyarı aldığım hede.
 • suriyeliler için sorun teşkil etmeyen sonuçlardır.

  ne olsa kendi vatandaşı olan gençler 400tl burs ya da kredi alırken suriyeli öğrenciler 1200tl karşılıksız burs alabilmektedir.

  (bkz: suriyeli ogrencilere ayda 1200 lira burs verilmesi)
 • kendimi ölü göstermeme rağmen kredi bile çıkmamış aq.
 • af edersiniz ama böyle devleti de böyle sistemi de sikeyim arkadaş.

  mezuna kalıp tekrar hazırlandığımda gss yüzünden devlet hastaneye bile gitmeden 3 bin tl borç kitliyor, üstüne hazırlanırken psikolojimin amına koyuyor.

  yetmiyor, temel lise nanesiyle saçma salak insanların diploma notu arttılırıp sıralama da normal insanların önüne geçmeleri sağlanıyor.

  ulan ben sınavda 14 binle hukuka girmişim. emekli babamın maaşıyla 5 kişi geçinmeye çalışıyoruz evde burs beklerken o da çıkmıyor, gidiyor saçma salak düzce üni bilmem ne bölümünde mezun olduktan sonra iş bile bulamayacak, sıralaması 200 bin olan insanlara hem yurt hem burs veriyor.

  af edersiniz de böyle sistemi sikeyim ben arkadaş, psikolojimi siktin devlet psikolojimi.
 • gene babası fiş kesmeyen bir esnaf olup, aylık geliri 50 bin lira filan olmasına rağmen 500 lira gibi gözüken çomar evlatlarına çıkan burslardır. bu ülkede göte girecek olan her zaman bordrolunun ve çocuğunun götüne girer. diesel kot, armani gömlek, rayban gözlük, polo araba ile okula gelip "gangha benimki göri ödemesiz heaa ehi ehi" diye kıkırdayan arkadaşlarım vardı ünideyken.
  kendisi kayseriliydi, babası da esnaftı.