şükela:  tümü | bugün
 • abd ve cia işin içinde de iran hükümetinin hiç mi sorumluluğu yok!
 • iç savaş çıkaran top olsun.
 • iran düşerse çok demokratik, çok sesli bir hükümet kurulacak. iran vatandaşları çok mutlu, mesut ve refah içinde yaşayacak. ırak, suriye, libya ve diğer ülkelerdeki gibi.
 • arz-ı mevud falan yok kardeş hedef çin. çini öpmek için dünyanın en büyük petrol doğal gaz tedarikçilerinden birini parçalayıp fiyatlarla daha rahat oynayabilmeyi istiyorlar hatta bunun için suudi kralının oğlunu parlatıp babasını darbe tehditiyle aramcoyu halka açmaya zorladılar. tam tarihi bilmiyorum bi kaç aya satılır. bütün enerji kaynakları adamların ellerinde olursa supply-demand price krizi çıkartırlar bu çin gibi büyük bir ülkeyi savaşa bile zorlar .
 • ön edit : interneti kapatmış mollalar.iran halkı buna alışkın telsizleri çıkartmışlar çoktan.

  kadim iran medeniyeti duyarı kasmaya geldiniz değil mi ? evet doğru yerdesiniz. demokrasinin kırıntıları ahmedi nejat ile son buldu.(kırıntıydı zaten varlığı yok belirsiz uçtu gitti) yolsuzluk adaletsiz gelir dağılımı zamlar ve insan hakları ihlallerini geçiyorum. dünyanın hepsi bu konularda berbat durumda. gelelim eylemlere aslında eylemden ziyade genel bir talan ve yağma söz konusu. sonucu belli bir girişim vinçler ile asılarak idam edilmek. aykırı durum ise polis giremediği müdahale edemediği yerleri çok zorlamıyor ancak pankart açan nispeten daha hafif eylemlerde bulananlara yargılama olmadan mermi yağdırdı ( yargının sonucu belli işte ama usül gereği ) tam dağ kanunları geçerli neredeyse pasif direniş yapacak gruba mermi sıkarken gücü yetmeyeceği çeteleşmiş yapılara mahalli abluka uygulanıyor. eylemcilerin içinde farklı etnik unsur öne çıkmıyor. din dil her şey aynı. farklı olsa yapabilecekleri anlamına gelmiyor tabi fakat orta çağ kafası hakim olduğundan iç siyasette yutturmak için uygun olurdu. iran halka " amerikan uşağı mısınız kesin sesinizi oturun "dışında hiçbir şey sunmuyor. halk amerika'dan ciddi anlamda nefret ediyordu. artık aynı söylemden dolayı sizden iyidir moduna girdi. yakında bölgesel ayaklanmalar komple işgale ve kendi adaletini sağlamaya dönüşürse hiç şaşırmam.

  bilgi sahibi olmak için az biraz iranlıların sosyal medyalarını takip etmeniz yeterli. eskiden telegramları vardı. onu da zora soktu mollalar.
 • --- spoiler ---

  iran'da yolsuzluk yapmak imkansıza yakın
  --- spoiler ---

  yahu yazmayın şöyle şeyler;

  (bkz: rich kids of tehran)
 • japonya’nın 2. dünya savaşını kaybetme sebeplerinden en önemlisi petrol sıkıntısıydı. üstünden 75 sene geçti, hala petrolü elinde tutan dünyayı kontrol eder. maalesef savaş makinaları batarya ile çalışmıyor ve yakın zamanda çalışacak gibi gözükmüyor. üstte petro isimli yazarın dediği gibi, meselenin özü çin.
 • "önce , ırak sonra suriye şimdi de iran.. ayık olmalıyız vatandaşlar çünkü iran parçalanırsa sıradaki ülke türkiye.!

  garnizon kukla devleti kurulması için amerika ve batılı devletlerin oyunları bunlar "

  yok bunları ben söylemiyorum,
  böyle durumlarda tv'lere çıkıp millete gaz vermekle yükümlü zevatların klişeleşmiş ifadeleri bunlar.

  eli kulağındadır..

  hele biraz daha karışsın iran

  ahmet hakancık cık cık

  akademisyenleri, mv.leri ve tabi ki yüce düşünür bilgi sahibi kontejanından nedim şener ersan şen halime kökçe yi ekrana çıkartıp oynanan oyunları deşifre ederler.
 • her sene bu tip olayları çıkarıyorlar ebe kardeşim iranın arkasında rusya var bi cacık olmaz olmasını da istemeyeceğimiz kesin.
 • iran'da batı desteği ile başa gelen iktidarın abd karşıtı olduğunu düşünmekte ironik geliyor bana :)
  iran'ın mevcut yönetimi abd'nin ortadoğuda ki truva atı konumundadır .
  öyle der böyle der, sonuç olarak attığı adımların bir çoğu abd'nin ortadoğu çıkarlarına hizmet eder.