şükela:  tümü | bugün
  • leverkusen'deki gurbetçi futbolcularımız fazla demba ba izlediler galiba ve es yaparak kullandıkları penaltıyı kaçırdılar. arda'da penaltı sırası bana gelmeden bu iş bitsin diye dua ediyordu bana göre. ya değilse bir takımda on numaralı futbolcu mutlaka ilk beş penaltıda değerlendirilir. leverkusen'e yazık oldu.
  • penaltılarda gökhan töre'nin ahının tuttuğu maç.
  • ömer toprak ve stefan kiessling'in "topa dik gelen oyuncu iç köşeye vurur" teorisini hiçe sayarak jan oblak'ın bildiği köşenin üzerinden auta penaltı diktikleri maç oldu.
  • nihayet atletico'nun kazandığı maç olmuştur.

bu gece rahat uyuyacağız sayesinde. uykusuz kaldığımıza değdi. allah türklerden razı olsun.
  • türkler atamayınca, almanlar da atamamış oldu. tarihi tersine döndürdük.
  • penaltı atışlarında leverkusen'in turu kaçırmak için elinden geleni yaptığı ve başardığı karşılaşma.

ömer toprak topa gelirken belli etti zaten saçmalayacağını.

arda'nın heyecanı ve duaları görülmeye değerdi fakat keşke el açmadan önce bazı bölgelerini avuçlamasaydı tüm uhreviyatı bozdu orda.
  • çok net şikeli maç. handikaplı atletico'ya giren herkesi yatırdı, leverkusen'i evine yolladı.
  • mükemmel bir maç oldu. inanılmaz bir mücadele vardı. futbol kalitesi çok üst düzeyde idi. kendimi 5 setlik nadal djokovic maçı izliyormuş gibi hissettim. ben oturduğum yerden yoruldum oyuncular ikinci uzatmada hala 3 kişi basıyorlardı. arda maçın tamamında oyunda kaldı. maçın genelinde oyunun içinde idi, atakları çok iyi organize etti. 2-3 tane gollük pas çıkarttı çok zor durumda. özellikle uzatma devrelerinde koşmaya hali kalmadı ama pirlo gibi oynadı. topun ayağına değmesi yetti çoğu pozisyonda.

hakan ve ömer çok kaliteli oyuncular. özellikle hakan çok teknik, takımının hücumdaki tek adamıydı. golü ömer yüzünden yediler ama başka bir hatası olmadı. tek hatası da maçı uzatmaya götürdü.

penaltıları her iki takım da çok gevşek kullandı. oo astı, tozunu aldı diyebileceğimiz bir torres'in penaltısı vardı, gerisi hep riskli penaltılardı. zaten leverkusen 3 tane kaçırdı. hakan ve ömer ikisi de penaltı kaçırdılar ve turu atletico'ya hediye ettiler resmen.

bence hak eden kazandı, atletico kendi evinde daha çok istedi, leverkusen fazla riske etmedi oyunu. yalnız torres bildiğin zarar. adam ayağına gelen her topu mu olumsuz kullanır. cenabet olunca saç baş yolduruyor adam. şu takımda iki sene öncesinin falcao'su ya da diego costa olsa takım aynı şekilde çılgın atardı. çok net golcü sıkıntıları var. onun dışında atletico bildiğimiz atletico. taş gibi oynuyorlar. takımdan simeone hariç herkesi gönder bu scout ekibinin kuracağı 18 kişilik kadro ile yine bu düzeyde futbol oynar gibi sanki. gelen giden hiç fark etmiyor. geçen sene dünyanın en iyi kalecilerinden birine sahiptiler gitti. as kalecileri 20. dakikada sakatlandı yerine yedek kaleci girdi. maç içinde fazla iş düşmedi ama penaltılarda turu takımına getirdi resmen. herkeste muazzam bir odaklanma var. adam 60. dakikada oyuncu değişikliği yapacaktı tabelayı bile hazırlattı sonra ne olduysa vazgeçti, 30 dakika sonra torres'i oyuna aldı. satranç maçı gibiydi resmen.

arda penaltı atar mı dedim ama adam rakibin atacağı penaltıya bile bakamıyor, orta sahada sırtı kaleye dönük diz çökmüş, ellerini açmış deli gibi dua ediyordu.
  • o kadar sikko bir maçtı ki, sıkıntıdan atletime baya kustum yani, o derece.

(bkz: iğrenç espriler)
  • hakan ve ömer'in penaltı kaçırarak almanlardan öcümüzü aldığı karşılaşma.

tam 100 yıl sonra intikamımızı aldık bu sefer biz almanlar yüzünden değil almanlar bizim yüzümüzden yenik sayıldı teşekkürler çocuklar teşekkürler.