şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • saat 19:00'da başlayacak spor toto süper lig 26. hafta maçı.
  • 17 mart 2019 kayserispor başakşehir maçının 16.00'da başlayacağı düşünülürse neden iki maçın da aynı saatte oynanmadığını bir sorgulamak lazım. bilemiyorum altan.

ayrıca bu saatten sonra bir puan kaybına tahammülümüz yok, o yüzden tüm konsantrasyonumuzla oynamalı ve kazanmalıyız. şampiyonluk yolunda başarılar aslanlarımıza.
  • başakşehir'in üç haftalık zorlu fikstürünü düşünürsek mutlaka ama mutlaka kazanmamız gereken zorlu deplasman. şampiyonluk ihtimali zayıflamış olsa bile 3 hafta içerisinde takılmazsak eğer başakşehir ile puan farkının değişeceğine inananlardan birisiyim.

başakşehir için akışın bir yerde sekteye uğrayacağını düşünüyorum. kayseri, konya ve beşiktaş’la oynanacakları 3 zor maçın ikisi deplasmanda olacak. kayseri maçında olası puan kayıpları konya ve beşiktaş maçlarında kendileri adına paniğe sebep olabilir. şampiyonluğun bir ayağı da son düzlüğe karakterini koyma ve takımın böyle bir geleneğe sahip olması meselesidir. iktidar takımının son 2 sezonda bu karaktere ve geleneğe sahip olmadığını zaten gördük . o yüzden bursaspor maçı çok ama çok önemli. telafisi, aması fakatı yok.
  • dünkü antalyaspor maçından sonra halen ümitleri diri tutturan maç.

beşiktaş'ın son dakika golüyle 2.lik yarışının da ortada olduğu düşünülürse ligin kötüsü bursaspor karşısında galatasaray'ın mutlak kazanmak için oynayacağı net.

asıl soru "galatasaray kazanır mı"dan ziyade başakşehir takılır mı? hayır takılmaz. malatyaspor maçında da gördük fenerbahçe maçında da.

ilk yarıda o fahiş hatalar yapılmasa galatasaray yarışın içinde kalırdı ama şu an sadece beklemek zorunda. acı bir tecrübe yaşıyorlar.

galatasaray yeni kadro kurma sürecini uzattıkça yara aldı. ama bu noktada yönetim de biraz deneyim kazandı diyebiliriz. önümüzdeki sene için tek artı bu. bu takımın ilk yarıyı golcüsüz oynadığını belirtelim.

işin şu kısmı daha ilginç. eskiden 3 büyükler diğerlerine pastadan pay vermezdi. hatta beşiktaş'a bile verilmezdi ama şimdi 3'ü birden başakşehir'i izliyor. ve kaç senedir şampiyon olamayan fenerbahçe'nin artık sadece 2 rakibi yok 3 tane doğal rakibi var. seneye 3 büyükler koalisyon yapmak zorunda.

maçı galatasaray kazanır, kazanmalı, kazanmak zorunda.
  • gitmek istediğim ancak bilet satışını göremediğim mac. deplasman biletleri tükendi mi? kategori olarak bile görünmüyor. bilen birileri beni aydınlatsın.

edit: deplasman tarafı bugün satışa çıkan ve 5 saniye içinde, evet abartmıyorum 5 saniye içinde tüm biletlerin tükendiği maç. allah passoligin de, passoligi başımıza saranların da, biletleri toplu şekilde peşkeş çekenin de, sucukçu tayfanın da bin belasını versin!
  • lig tarihinin en uyduruk takımı olan akbilspora karşı lig tarihinin en büyük geri dönüşünü başlatmayı umduğumuz maçtır.
  • deplasman bileti bulunamayan maç:/
  • galatasaray'da fernando ve nagatomo'nun kadroda olmadığı maç.

muhtemel 11;
    fernando muslera
    mariano ferreira
    christian luyindama
    marcos teixeira
    emre taşdemir
    ryan donk
    badou ndiaye
    younes belhanda
    henry onyekuru
    sofiane feghouli
    mbaye diagne

yedekler;
    ismail çipe
    ahmet çalık
    semih kaya
    martin linnes
    ömer bayram
    selçuk inan
    emre akbaba
    sinan gümüş
    muğdat çelik
    konstantinos mitroglou
  • aklım ermiyor bu ağlaklığa kardeşim adam pazar günü oynadığı için aglamış. senin mantığına göre maçı önce oynasan diyeceksin ki futbolcular başakşehir'den önce oynayıp psikolojik olarak sıkıntıya düştüler, ayni anda oynansa akılları o maçtaydı. sonra beşiktaş taraftarı tinerci oluyor.
  • bjk de kazaninca iyice kritik hale geldi mac. sampiyonluk umidim yok ama ikincilik de bu sene hayli kritik, o nedenle hata yapmamak lazim. bursa zayif bir kadroya sahip. gol yollarinda ozellikle sorunlular ancak bizim de malum deplasman kabizligimiz ortadayken, yine ilk golu yiyip macin kalaninda skoru cebpvirmeye calisacagiz gibi geliyor.