şükela:  tümü | bugün
16 entry daha
  • üst edit: işverenim faaliyetlerine devam etmekte fakat kronik hastalık sınıfında olduğum için, ikinci bir emre kadar, süresiz idari izindeyim.

konuşmayayım diyorum ama ne yazık ki bazı ılık götlü ekşiciler bir takım şeyleri anlamakta zorluk çekiyor. herkes kamu çalışanı değil, beyaz yakalı home ofis çalışabilme imkanı olan insanlar değil.

ne yazık ki engelli bir birey olarak, perakende sektöründe çalışıyorum, insanlarla yakın temas halindeyim. asgari ücretin bir tık üstündeyim. doğumsal kalp hastası bir bebeğim var ve geçtiğimiz aralık ayında kredi çekerek 60 bin liraya ameliyatını yaptırabildim. hayatımı idame ettirebilmek için, bebeğimin sadece sağlık ve gıda harcamalarını sağlayabilmek için, doğalgazımı, suyumu, elektriğimi ödeyebilmek için, devlet yasak koyana, patron gelme diyene dek! işime gitmek zorundayım. yoksa ben de bilirdim sokağa çıkmamayı, yerimde oturmayı, ailemi bu tür salgınlardan korumayı ama değil 17 mart, 18, 19, 20.... tarihlerin ardı arkası kesilmeyecek ama ben yine de işime gideceğim.

bu sadece benim durumum. benim gibi olan, benden daha zor şartları olan yüzbinlerce insan var bu ülkede.
  • 7 saat sonra yaklaşık 500 kişinin çalıştığı, yurtdışı bağlantılı firmamda olacağım. her gün olduğu gibi...

allah sonumuzu hayır etsin, paranın da gözü kör olsun amk.
  • bu kişi ben değilim. özellikle insanlarla içiçe olmak durumundaki meslekler zor durumda. allah işinizi kolaylaştırsın.
  • yollardayım yine. ben çok rahat şekilde evden yürütebilirim işimi ama patronun kafası herkes burada olsun mantığında olduğu için elimiz kolumuz bağlı. hayır işin kötüsü toplu taşımayı kullanan bi benim, herkes direk servise biniyor ben servis kalkış yerine otobüsle gidip geliyorum.
  • tuzla tersanesine dogru dustuk yine yollara. musterilerimiz de hep yabancı. guvenlikte ates olcer ve her ofis girisince dezenfektan var ama yurt disindan gemiler gelmeye devam ediyor. hakkimizda hayirlisi.
  • sanırım amaç, üretim yapan kitleye virüs bulaştırıp orta yaş ve üstü kalifiye elemanları yok ederek üretimi komple bitirmek. ulan işyerinde herkes öksürüyor. biri de çıkıp demiyor işi evden yapabilecek olanlar bir süreliğine evden çalışsın.
  • yüzlerce kişinin olduğu ofise yine metro kullanarak gitmek zorundayım ve patron ne hikmetse 5 gündür ofise uğramıyor.
  • peki ya biz güvenlikler ne yapalım ?
  • tanım: saçma başlık silsilesi
    ben de işe gidiyorum; gitmek zorunda olan milyonlar var. salgında işe gitmek diye başlıkta toplansın, isteyen yazsın; her gün için başlık açmak nedir?
  • her isimizi disaridan yapabilecek olmamiza ragmen hala ofise bekleniyorum. guya ‘global’ firma. ofistekilerse kizgin olmalarina ragmen dogru duzgun bir sey soyleyebilen yok. tecrubeli 35-40 lik adamlar susarken genc olanlar bir seyler soylemeye calisiyor ama ofisin basindaki andaval dinlemiyor. allah belalarini versin. 1 kisi bile hastalansa bedelini kim odeyecek?
259 entry daha