• birazdan çıkıcam. istemeye isteme gidiyorum. bu corona belası defolup gidene kadar inş. başıma bişey gelmez sözlük.
  • yaz oraya bizim şirketi.
    herkes gergin ve öfkeli. bu kadar kişiyi huzursuz etmeden ve birileri hastalanmadan home office kararı alınmalı. işin garibi diğer grup şirketleri geçti ancak biz hala ofise gidiyoruz.
    herkes psikolojik olarak hastalığın belirtilerini gösteriyor, bu durum insanların iş yapış şekline yansıyor. bu insanlar evden de aynı işi yapabilirler. bunca kişinin güvenliği hiçe sayılıyor.
  • yollardayım yine. ben çok rahat şekilde evden yürütebilirim işimi ama patronun kafası herkes burada olsun mantığında olduğu için elimiz kolumuz bağlı. hayır işin kötüsü toplu taşımayı kullanan bi benim, herkes direk servise biniyor ben servis kalkış yerine otobüsle gidip geliyorum.
  • tuzla tersanesine dogru dustuk yine yollara. musterilerimiz de hep yabancı. guvenlikte ates olcer ve her ofis girisince dezenfektan var ama yurt disindan gemiler gelmeye devam ediyor. hakkimizda hayirlisi.
  • nasıl gitmeyeceksin birader bir anlatıverin de biz de gitmeyelim. amk patronu 65 yaşında sabah saat 8 de geliyor benimle beraber çıkıyor ve milyon dolarlık iş yapıyor. sen şimdi gel de bu adama home office iş yapalım de bakalım. burada öyle işsiz güçsüz götü göbeği yağ bağlamış ana baba parası yiyen yazarlara bakmayın bu ülkede hiç bir şirket doğru dürüst karından ve kazancından vazgeçmez. hiç bir patron da sen hasta olmuşsun ölmüşsün diye de iş durdurmaz. burası türkiye.
  • sanırım amaç, üretim yapan kitleye virüs bulaştırıp orta yaş ve üstü kalifiye elemanları yok ederek üretimi komple bitirmek. ulan işyerinde herkes öksürüyor. biri de çıkıp demiyor işi evden yapabilecek olanlar bir süreliğine evden çalışsın.
  • yüzlerce kişinin olduğu ofise yine metro kullanarak gitmek zorundayım ve patron ne hikmetse 5 gündür ofise uğramıyor.
  • peki ya biz güvenlikler ne yapalım ?
  • tanım: saçma başlık silsilesi
    ben de işe gidiyorum; gitmek zorunda olan milyonlar var. salgında işe gitmek diye başlıkta toplansın, isteyen yazsın; her gün için başlık açmak nedir?
  • her isimizi disaridan yapabilecek olmamiza ragmen hala ofise bekleniyorum. guya ‘global’ firma. ofistekilerse kizgin olmalarina ragmen dogru duzgun bir sey soyleyebilen yok. tecrubeli 35-40 lik adamlar susarken genc olanlar bir seyler soylemeye calisiyor ama ofisin basindaki andaval dinlemiyor. allah belalarini versin. 1 kisi bile hastalansa bedelini kim odeyecek?
hesabın var mı? giriş yap