• avrupa'da zirve yapana kadar durmak yok.
  • lebaleb covid olmuşuz yine.
  • okulları açarak ateşi harlayan milli eğitim bakanı ziya selçuk’un eseridir.

edit:geçen gün arkadaşımın çocuğu okuldan farklı maskeyle gelmiş.arkadaşıyla değiştirmişler. diyeceklerim bu kadar.
  • dünya rekorunu bu gidişle kırarız gibi geliyor.
  • hafta sonuna 20.000 direnci kırılacak belli ki. cumartesi yasaklar yine gelecek gelmeden bir çıkalım instagram içğn profil fotolarını yedekleyelim paniği ile sosyalleşmede zirve bekliyorum. salı çarşamba 25.000 mart sonu 30.000. döneriz kasım aralık dönemine...
  • aslında test/vaka oranı daha yüksek. ( tüm sayıların doğru olduğunu varsayarsak)
    o da şuradan geliyor;

- rutin olarak test yapılan devlet görevlileri
    - hiç bir semptom göstermediği halde yurtdışı çıkışı için test yaptıranlar
    - spor müsabakalarına katılacaklardan istenen testler

bugünkü 11,2 oranı bile ciddi risk içeren bir sayıyken, aslında daha fazla olması insanı ürkütüyor.

edit : @cannondale adlı arkadaşın uyarısı ile sporcular ile ilgili ekleme yapılmıştır.
  • ya benim anlamadığım birşey var sayılar normalleşmeye başladığımız dönemden oldukça fazla ve artıyor yani o günden daha kötü durumdayız fakat tüm açıklamalar bakan olsun cumhurbaşkanı olsun hep olumlu yönde yakında bitecek,yakında eski normal gelecek,bir müddet daha bu kısıtlamalara devam edeceğiz şeklinde bende mi bir terslik var bunun yerine daha sıkı tedbir alacağız tarzı açıklamalar yapılması beklenmez mi? yoksa hastalık artık basit birşey mi eğer öyleyse gündem etmekten çıkarın normal bir şekilde yaşamımıza dönelim.
  • umarım bu vaka sayılarındaki artışı ölüm sayılarında görmeyiz. yoksa şimdiye kadar yapılan her şey boşa gidecek gibi geliyor
  • tek çare toplum bağışıklığı, aşımız olmadığı için hasta olarak sağlayacağız gibi görünüyor. gerçek bu.
hesabın var mı? giriş yap