• ben takıntılı adamım. arabaya bindiğimde kontak anahtarının ambleminin üste gelmesine dikkat ederim mesela, eğer alta geldiyse, çıkartır takar, tekrar çalıştırırım arabayı. ornitofobikim; kapı pencerelerin sıkı sıkı kapalı olmasına dikkat ederim, kuşlar ısrarcı davranıp açmasın diye. 'uğur'a inanırım; devre arasında girdiğim duştan çıktığımda, ben henüz duştayken gol attığımızı öğrendiğimde gerisin geriye banyoya gitmem ve geride kalan 45 dakikayı küvette oturarak geçirmem hep 'ulan demek ki banyo uğurlu geldi' diye düşünmemden kaynaklanır.

günlere anlamlar yüklerim; perşembeler kötüdür mesela. haftanın en iğrenç ders programları perşembeye denk gelir. fakat çarşamba ve cumartesileri öyle mi? çarşamba en hafif dersler olur, cumartesi günleri de, 'bir gün daha tatil olduğunu bilmenin rahatlığı' ile doludur.

ben çarşamba günü doğmuşum. bir çok insanın aksine, bugüne kadar yaşadığım 10289 gün içerisinde, hayatımın en mutlu gününü biliyorum: bir 17 mayıs günü, 2000 yılında; o da çarşamba.teskeremi aldığım gün de 17 mayıs. bu yüzdendir ki, hayatımın en önemli kararlarından birini de 17 mayıs'ta gerçekleştirmeyi planlıyorum. bir cumartesi gününe denk gelecek.

bir gün öleceğim. perşembe günü olacağından o kadar eminim ki, tek dileğim bir 17 mayıs gününe denk gelsin. çünkü 17 mayıs'ta olan bir şeyin kötü bir şey olması mümkün değil.
  • nedense her sene dogum gunume denk gelen gun ...
  • 17 mayıs, 1992'den önce doğmuş tüm türk insanının mutlu olduğu tek gündür belki, 2000 yılı için.

17 mayıs, kimsenin başaramaz dediğini, başarmış olmanın verdiği haklı gururdur.

17 mayıs, atatürk'ü anma,gençlik ve spor bayramı olarak kutlanan 19 mayıs'ın, spor bayramı kısmıdır.

17 mayıs, önemsiz bir günün, tarihi bir önem taşımasıdır.

17 mayıs, 2000 yılındaki o günü düşünüp, gülümsemektir.

17 mayıs, tekrar tekrar izlediğin bir maçı, yeniden izlerken heyecanlanmaktır.

17 mayıs, şerefli mağlubiyetlerle büyümüş bir neslin, esaretten kurtulup, bağımsızlığını ilan etmesidir.

17 mayıs, kırık köprücük kemiğiyle, maça devam ettiren ruhtur.

17 mayıs, gheorghe hagi'dir, bülent korkmaz'dır, hakan şükür'dür, gheorghe popescu'dur, claudio andre taffarel'dir, hakan ünsal'dır, carlos capone'dir, ergün penbe'dir, suat kaya'dır, ümit davala'dır, arif erdem'dir, hasan şaş'tır, ahmet yıldırım'dır, santos marcio'dur, emrah eren'dir, mehmet yozgatlı'dır, kerem inan'dır, mehmet bölükbaşı'dır, fatih terim'dir, müfit erkasap'tır, bülent ünder'dir, eser özaltındere'dir, sen'dir, ben'dir.

17 mayıs, sarıdır.

17 mayıs, kırmızıdır.

17 mayıs, galatasaray'ın uefa kupası'nı aldığı gündür.

17 mayıs, galatasaray'dır.

galatasaray, türkiye'dir.
  • 11 yıl önce, bir takımın taraftarlarının birazdan ne kadar mutlu olacaklarını bilmedikleri tarih...
  • 11 sene önce bu saatlerde heyecandan ölmek üzereydim.bir hayalden bile öteydi o zamanlar bu başarı ve bu başarıdan sonra değişti bir çok şey türkiyede. 17 mayıs 2000... şimdinin "uefa kupası ne ya dandik dandik takımlar var" diyen gençleri o zamanlar championship manager serisinde türkiye ligi bile olmadığını hatırlamazlar.yıllar sonra baktığımda beni hala duygulandıran anları yaşantanları saygıyla,sevgiyle anıyorum
  • 10 yıl öncesine kadar sıradan bir gün. o gün alınan uefa kupasıyla "başka" bir gün. bugün alınan tezkereyle "bambaşka" bir gün. günlerin en güzeli bundan kelli.
  • çocukluğumun en güzel anısını yaşadığım gündür.

hala uefa kupasından bahsetmemizle alay ediyorlar. bilmiyorlar ki popescu'nun penaltısını her izlediğimde hala gözlerim doluyor. bilmiyorum gözlerimin dolmayacağı bir gün gelecek mi. ancak o gün bu konuyu kapatabilirim diye düşünüyorum.
  • annecigimin beni dogurdugu gün diye bilinir bizim aile arasında
  • türk futbol tarihinin en önemli olayının yaşandığı gün.

kutlu olsun!.
hesabın var mı? giriş yap