şükela:  tümü | bugün
  • evet, gün geçmiyor ki ekşi sözlükte bir rezalet başlığı açılmasın. bugün de ünlü elektronik firması samsung'a yönetilen suçlamalarla karşı karşıyayız.

dostlar açık konuşuyorum karşınıza böyle gelmek istemezdim ama ben de bu korelilerin reklamlarına kanıp evimi samsungla donatayım dedim. donatmak derken zorunluluktan oldu biraz da. "evlilik yakın, evi siz donatın" dedi kayınpeder, ee biz de el mecbur.

gezdim dolaştım bütün mağazalarda turladım - turladım derken internetten sitelerine girip baktım 21. yy'dayız- zaten işte pek çalıştığım yok, yatış anlayacağınız. bütün gün o site benim bu site senin inceledim epey. elektrik şirketten, internet şirketten bir de maaş yatıyor oh kebap daha ne. samsung 3 beyaz eşya alana 1 android telefon hediye kampanyasını görünce eteklerim zil çalmaya başladı. nereden bileydim sonunda kutudan hıyar çıkacağını. böyle işler zaten hep bana patlar sonra iş yerinde ne saf çocuksun diye alay ediyorlar benimle, bilemedim haklılar mı ama buna üzülüyorum.

neyse, kampanyaya uysun diye ekstra kaliteli ürünlerden kakaladılar bana, 10 farklı yıkama özelliği olan bulaşık makinesi mi olur allasen. -hayvan gibi yemek yiyor üstüne bulaşıkları da karısına yıkatıyor dedirtmem, ama daha dandik bir bulaşık makinesi alırdık- üç tane beyaz eşyamı seçtim sepete attım, siparişi verdim, baktım biri stokta kalmamış. onu da gidip başka mağazadan alayım aq dedim demez olaydım. insan bir arar sorar, bakın ben böyle bir kampanyadan yararlanacam iki farklı mağazadan alınabiliyor mu der, yok. iş yerindekiler haklıymış galiba, özellikle o ukala eskişehirli yok mu.

sonraki gün evde yeni beleş telefonumun hayallerini kurarken kampanya başvurumun kabul edilmediğini öğrendim. niyeymiş farklı yerden alınca ürün samsung olsa bile olmuyormuş. bu rezaleti samsung'un müşteri temsilcisine mail attım, ceo'larını da cc'ye koydum. ismi kim ki nam'mış kimse artık yarım saat güldürdü böyle isim mi olur? bir cevap bile vermediler çalışanları pek umursamaz hadi benden utanmıyorsun da kim ki nam'dan da mı utanmıyorsun.

eğer benim gibi bu kampanyaya kanıp kazıklanan varsa watsap grubu kuralım, eminönü'nde iki üç japon dövelim - koreli japon'mu ayıracaz aynı tip zaten-, örgütlenip gerekirse samsun büyükşehir belediye meclisine yürüyelim. arkadaşın telefonu samsung eylem esnasında onu da yakmayı planlıyorum.

bakalım, samsung genel müdürlüğünü taciz etmeye devam edeceğim. suçlamalara ne cevap verecekler merak ediyorum. bu rezaletin sorumluları cezalandırılır diye ümit ediyorum. ceo olarak gerekirse kim ki nam da koltuğunu kaybetmeli. böyle isim olmaz koca firmanın düştüğü hale bakın.
  • milletin dediğini önerdiğini asla almayin. her firmanin bir handikapi var. hangi firma hangi üründe güçlüyse onu alin.
    başlığı açan arkadaşa gelince iade et. gerekirse tuketici haklarina basvur.