şükela:  tümü | bugün
  • türkiye taekwondo federasyonu'nun grup seks skandalı ile ilgili yaptığı resmi açıklamadır.

içi iftira, karalama kaynayan tam bir siber zorbalık örneği olan diğer başlık kadar ilgi görmeyecek olsa da bir başlığı hak ettiğini düşünüyorum.

bu açıklamaya kadar bu konuyla ilgili hiçbir yere yazmadım. açıklama doğruysa eğer, umarım kızla ilgili başlık açıp iftira atanlar ve diğer başlık altında kızın adını kullanarak dalga geçenler de yapmadıkları bir şey yüzünden tanıdığı, tanımadığı herkese rezil olurlar bir gün.

kurtuluş savaşı sırasında "kuran'a küfür etti!", "ingiliz askerlerle yattı!" diyerek köyü galeyana getirip, kadınları taşlattıran ve linç ettirten yobaz zihniyetin artığı bu kafalar işte. 100 yıl geçse de zihniyet birebir aynı. sadece insanlar kılık değiştiriyor, teknoloji ilerliyor. kafalar bıraktığımız yerde otlamaya devam ediyor.

piksel piksel zar zor görünen bir fotoğraf üzerinden kız rezil edildi burada. şimdi ise kız hakkında espri kasan ve rezil olmasında payı olan herkes çekildi ortalıktan ve hayatlarına devam ediyorlar. belki bu açıklama dikkate bile alınmayacak.

yaptığınız şeyin rezilliğini anlayın. klavye üzerinden dilediğiniz gibi milleti yargılayıp, rezil edip sonra keyfinize bakamazsınız. sen anonim bir şekilde, elin götünde burada bir şeyler karalıyorsun. belki sosyal hayatın yok ya da olsa da fark etmiyor senin için. ama o kız dışarı çıkamayacaktı veya başına bir şey gelecekti belki senin bu saçma karalama kampanyaların yüzünden.

bu internet üzerinden işlenilen suçların kesinlikle daha çok üzerine düşülmeli. internet ortamı sınırsız hakaret ve sınırsız özgürlük ortamı gibi görülüyor ve bu çok yanlış. anonim olmanın da verdiği cesaretle her yerde yaygınlaşan bu linç kültürünün bir şekilde önüne geçilmesi gerekiyor.

edit: site arada çöküyor sanırım. linki düzeltip açıklamanın ekran görüntüsünü ekledim.

edit2: bana soranlar var ama diğerlerinin sporcu olup olmadığını bilmiyorum. sporcu iseler de olay kampta yaşanmadıysa çok ağır bir yaptırım olacağını düşünmüyorum. olimpiyatlarda yaşananlar falan her dönem haber oluyor şu sporcular şunun odasından çıktı, bilmem kaç bin tane prezervatif kullanıldı vs. diye. usain bolt'un her olimpiyatta başka kadınlarla fotoğrafları çıkıyordu. üstelik kamp sırasında oluyordu bu haberler. yani "özel hayatında ne yaşarsan yaşa ama fotoğrafların falan yayılmasın itibarımızı zedeliyor." gibisinden bi uyarı yapılabilir. o da fotoğraf sızdığı için. bu iş çok büyüdüğü için daha ağır ceza alma ihtimalleri de arttı tabi.
  • sayesinde ülkemizde taekwondo 2 gün bile olsa konuşulmuştur.
  • kadın sporcu değilmiş, dışarıdan parayla tutulmuş... hepsi bu.. sonra way efendim türkiye'de sex turizmi neden gelişmiyor!
  • bir de gördüğü bir resim üzerinden film çeviren, direkt olarak isim vererek suçlamalarda, farklı imalarda bulunan kişiler mahkemeye verilirse tadından yenmez.
  • umarım bu olayda asılsız bir biçimde adı geçen kadın sporcumuz her hangi bir zan altında kalmadan hayatına devam eder. diğer sporcular hakkında bir karar verilmemiş ama zevksizlik ve vizyonsuzluktan ceza almalılar, seviştiklerinden değil
  • haydi şimdi kızın başlığına entry silmeye.
    utanmaz şerefsizler iki dakika da kızı linç ettiniz burda.
  • "bu haberi yayanların ağzını burnunu kıracağız."
  • bunlar sahiden gerizekalı. halen daha şöyle ceza verdik, böyle yaptırımlar uygulayacağız diyeceklerine, şampiyon olan takımımız odaya orospu çağırmış 5 kişi o orospu sikerken selfie çekmiş önemli bi şey yok minvalinde bir açıklama yapmışlar.
  • (bkz: sen misin?)

edit: her açıklamayı doğru kabul etseydik, dünya ne kolay ve anlaşılır olurdu.

oradaki kızın, fahişe falan olması muhtemeldir. tanımam etmem. günahını alamam.
    ancak diğerlerinin yaptığının rezillik olduğu da su götürmez gerçektir.
  • tabi lan, manyak misin. kesin olmamistir. hatta, ordaki sikisenler ben ve bir kac arkadasim. bosuna o pirlanta gibi cocuklarin gunahina girdiniz bu mubarek ayda.

yine bir komplo, yine bir kumpas. tekvando federasyonu da buyuk resmi gordugune gore dagilabiliriz.

kesin cekik gozlulerin isidir, bizi gısganiyorlar cunku.