şükela:  tümü | bugün
  • başlık "17 mayıs 2018 turkcell'in fatura bilgilerimi bilgim dahilinde olmadan dolandırıcılar ve şirketler ile paylaşması" olacaktı.

bir ay önce iş yerime turkcell'in superonline internetini bağlattım. son 2 haftadır (08504805136) numaradan aranmaya başladım. bugün 3 defa arama yaptılar en sonunda konu hakkında bilgi almak için telefonu açtım. kampanya hakkında aradıklarını d-smart'ın premium paketi olduğunu bu paketi almanız dahilinde herhangi bir ek ücret ödemeden yararlanabileceğimi söylediler. bende bunun üzerine turkcell müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah ettim. bana arayan kişilerin dolandırıcı olduğu ve numaranın turkcell'in herhangi bir birimine ait olmadığı söylendi. bende bunun üzerine 1 aydır superonline kullanıyorum ve adamlar beni 2 haftadır rahatsız ediyorlar numaramı, ismimi, kullandığım internet hizmetini ve fatura ücretimi nereden öğrendiklerini sorduğumda ise "efendim gerekli tedbirleri alıyoruz hukuki süreç yürütülüyor" diye bilgi verildi. bunun üzerine firmalar arasında "centilmenlik anlaşması" dahilinde numara ve isim paylaşıldığını aktardılar. benim bilgi dahilimde olmadan nasıl böyle bir işlem yapılabilir diye sorunca da, efendim size kampanyalı bir paket sunulsa başka bir firmadan kullanmak istemez misiniz ? gibi saçma bir cevap verdiler. bunun üzerinde turkcell'in benim numaramı, dolandırıcılara aktarıyor olabilir dedim. "efendim öyle birşey olması sıfıra yakın" diye karşılık aldım. benim numaramı turkcell'in içinde kim paylaşım yapıp dolandırıcılar ile paylaştı ise bunun hakkında soruşturma gibi bir süreç başlatılmasını istedim. böyle bir şey yapacak yetkilerinin olmadığını söylemeleri üzerine amirleri ile görüşmek istediğimi söyledim. efendim böyle bir hizmet veremiyoruz diyerek geçiştirdiler. sonuç olarak yukarıda belirttiğim numaradan günde 2-3 defa aranmaktayım ve adamlar kullandığım internetin fatura ücretine kadar bilmekte. turkcell tarafına bu konuyu aktardığımda ise hukuki süreç sürüyor bilgisi aldım. turkcell superonline'dan önce türk telekom kullanmaktaydım. türk telekom kullandığım zamanda hiçbir şekilde aranma olmadı bu gidi durumlarla karşılaşmadım ama turkcell superonline internet hizmetine geçince günde 2-3 defa dolandırıcılar tarafından aranmaya başladım. üstelik bilgilerimin ellerinde olduğu halde. birde firmalar aralarında centilmenlik anlaşması çerçevesinde numara ve isim paylaşımı yapıldığını öğrendim. gerekli işlemleri yapmaya başladım bakalım ne olacak.

edit: internette numarayı araştırdığımda, birçok kişinin aynı durumdan mağdur olduğunu öğrendim. şikayetler
  • superonline pişmanlıktır. gördüğüm en kötü müşteri hizmetlerine ve en bilgisiz çalışanlara sahip kurum. bakkal işletir gibi firma işletiyorlar. uzak durulması gerekiyor..