şükela:  tümü | bugün
 • trump türkiyenin birdenbire gelişmiş bir ülke olduğunu fark etmiş ve türkiyeye 44 yıldır uygulanan vergi muafiyetlerini kaldırmış.
  zaten krizde olan türkiyede tarım, otomotiv, makina, plastik vs gibi çeşitli sektörleri etkileyecek ciddi bir karar.
  akpnin 16 yılın sonunda ülkeyi getirdiği nokta içler acısı maalesef.
  https://tr.sputniknews.com/…er-sisteminden-cikardi/
 • çelik ithalatında verginin %50 den %25 e indirildiği fakat gelişmekte olan ülkelerde sayılmayarak %8,2 paya sahip olduğumuz gümrüksüz ürünlere vergi uygulanmaya baslanacak olan yaptırım
  not:havuz medyasının (bkz: vergi indirimi) olarak duyurduğu yaptirim
 • adam karnımızın tok olduğunu öğrenmiş.
 • yaptırım falan değildir, siz yaptırım görmemişsiniz;

  (bkz: caatsa)
 • ee hırsızın hiç mi suçu yok a ibine abd yalakaları!
  abd bu kararı niye alıyor? sen onun istediklerini yapmadın diye. pkk'ya göz yumsan, fetö'ye evet desen, s-400'leri almasan, doğu akdeniz'de türkiye'nin ve kktc'nin haklarını savunmasan bunlar olmayacaktı. burda suçlu hangi partiden olursa olsun türkiye mi? amerika mı? adam gelmiş amerika'nın yaptığı saçmalıktan türkiye'yi suçlu bulmuş. s.ktirin gidin vatan hainleri!
 • recep halka "coh zenginlestik" demiyor muydu adamlar da buna inanip geregini yapmis.
  madem zenginlesmissiniz o halde fakirlerin faydalandigi sofradan kalkin kararidir.
 • sabah radyoda duyunca istemsizce güldüğüm gelişmedir. asgari ücreti 300 dolara tekabül eden gelişmiş ülke. ne içtin sen trump?
 • politikacıların işi diğer ülkeler ile olan ilişkilerimizi bizim istediğimiz yerde tutmaktır. basitçe düşmanlarımızı azaltmak, dostlarımızı arttırmaktır.

  politikacılar acemi ve beceriksiz olunca dostlarımız azalır ve düşmanlarımız artar. hele ki bu acemi ve beceriksiz politikacılarda herhangi bir sebep yüzünden ısrar edilirse, nerdeyse 400 yıldır devam eden ve işe yarayan bir politika* bile iflas eder ve sen de yalnızlığa mahkum kalırsın.

  konuya dönersek biz zamanlar dostumuz ve müttefiğimiz olan abd, acemi politikalar sonucu düşmanımız olduğu için "güçlü ve ekonomisi sağlam ülke" diye dalga geçmektedir. olan budur.

  * son dört yüzyıldır biz süper bir güç olmadığımız için, sürekli bir süpergüce karşı, bekamız için, diğer süpergüç ile ittifak kurduk. son on yılda dört yüzyıldır çalışan bu politika iflas etmiş bulunmaktadır. an itibariyle ittifak içinde bulunduğumuz bir süper güç bulunmamaktadır. daha basit açıklamak gerekirse an itibariyle abd bize saldırsa, rusya'nın umrunda olmayız. ha keza rusya bize saldırsa, abd'nin umrunda olmayız.
 • bilale anlatır gibi anlatalım. osmanlı'nın ilk kapitülasyonlarına benzetebiliriz. amerika vakti zamanında sovyetlere karşı ve orta doğu'da yaptıklarına sus payı olarak ülkemize ayrıcalıklar vermiştir. demiri çeliği herkese 100 dolara satarken bize 75 dolara vermiştir. yaptırım nasıl olur peki ona gelelim. örneğin çin'e 100 dolarlık demiri çok istiyorsan 200 dolara alabilirsin ve aldığın demirler 3 ay sonra yola çıkar demiştir. amerika'nın türkiye'ye kapitülasyonu kesme sebebi ise gelişmekte olan ülkelere veriliyor oluşu. türkiye'yi kalkındıracak ayrıcalıklardan birisiydi. güzel hatrımıza verilmiyordu ancak artık türkiye hava limanları köprüler yollar yaptı. cumhurbaşkanı erdoğan ülke uçuyor dedi. pazara giden halk her şey dört dörtlük harika hiçbir eksiğimiz yok şükür dedi ( burası çokomelli) amerika'da biz bu yardımı gelişenlere veriyoruz siz çok güçlü oldunuz tosun gibi oldunuz ekonominizin maşallahı var bu yardıma ihtiyacınız kalmadı dedi. olay bundan ibaret. yaptırım görmek istiyorsanız amerika ve avrupa birliği bizden hiçbir ürün almaz sattığı ürünüde 2 misline satar (ister al ister alma) ardından türkiye ile ticaret yapanada aynısını uygulayacağız derse görürüz dış mihraklar aslında ne yapabiliyormuş.
 • akp hükümetine, "karnınızı biz doyuruyoruz ama siz gene gidip ruslardan s-400 alıyorsunuz. 17 sene önceki halinizi ne çabuk unuttunuz? haddinizi bildiririz" demek istemiş de olabilirler.