şükela:  tümü | bugün
  • 2018-2019 euroleague sezonu final-four maçı. vitoria'da oynanacak ve tsi 22:00'de başlayacak.

bu maç öncesi oynanan tüm maçlarda cska moskova'nın 30-17 üstünlüğü var... şimdiki koçların dönemlerinde ise itoudis'in cska'sının, laso'nun real madrid'ine karşı 7-3'lük üstünlüğü var... bu sezon normal sezonda oynanan iki maçı da cska kazandı, geçen sene yine yarı finaldeki maçı real madrid kazanmıştı.

cska moskova'nın üstüste 8., son 16 yıldaki 15. finalfour mücadelesi olacak... real madrid'in ise son 8 yıldaki 7. finalfour mücadelesi olacak. iki takım da birbirlerini çok iyi biliyor, çok tecrübeli oyuncular var. (bkz: sergio rodriguez) için daha önce altı yıl oynadığı madrid'e karşı duygusal bir maç olacak, zevkli bir maç olacağı kesin duruyor.
  • cuma namazı öncesi vakit geçsin diye şu maç için sözlüğe girip bir kaç yorum analiz vs bakayım dedim, birde baktım ki kimse başlık dahi açmamıştı. çok güzel laflar hazırlamıştım namaz sonrası bir bir sıralayacaktım ki; jakalako kardeş sözlüğün medarı iftiharı oldu.

2 takımınında oyun tarzı ve bütçeleri itibarı ile eurolig'in en değerli maçıdır nazarımda, ve kesinlikle türk derbisinden daha zevkli, başabaş ve üst seviye bir maç olacaktır.

tahminim, normal sezonda her 2 maçı kazanan cska olsa da,
    nasıl ki real madrid bizim *panzehirimiz oluyorsa bence cska da real madrid'in panzehiri ama, bu 2 önemli kriteri göz önüne aldığımızda kendi içinde kısır bir döngü oluşturduğundan bu maçı real madrid kazanacaktır. hatta kupayı da kralın piçleri alacak. yatırım tavsiyesidir bana güvenebilirsiniz.

türk derbisi her şeye gebe, yorum yok. her halükarda finaldeyiz ve kazanan nasılsa türk basketbolu olacağı için biraz da ondan kafam rahat. win-win

not: dünyanın en güzel takımı
  • son altı yılda real madrid'i final yolunda eleyebilen tek takım (iki kere) fenerbahçe olduğu için ve cska'nın klasik loserlığını da düşünürsek real'in finale kalacağını düşündüğüm maç.
    yüksek skorlu ve keyifli bir maç olacaktır her şekilde...
  • sozlukte baska basliklarda fenerbahceye laf edebilmek icin basketbolsever oluveren euroleague fani olan fener dusmani kitle nedense bu macin basligina bir sey yazmamis :)

sahane keyifli devam eden mac. final foura yakisan mucadeleyi gorebiliyoruz onceki yari final macina kiyasla.
  • üzülerek söylüyorm
    bu maçın galibi bu senenin kupa galibidir
  • öncelikle çok güzel maç oluyor. 3 sene sonra ilk defa real ve cska'nın oynadığı bir maçı rakiplerini tutmadan ya da aralarından rakip seçmeye çalışmadan izliyorum. bu bile fenerbahçe'nin geldiği seviyeyi gösteriyor aslında.

tavares resmen euroleague'in bölüm sonu canavarı. bu boy ile bu kadar dengeli oynamak inanılmaz bir olay. nba'de bile çok az benzeri.

ek olarak, saadettin saran hakem masasının yanında oturuyor o yüzden sürekli ekrana geliyor. biz yenilince taş kesilmiş gibi, hareket etmiyor resmen. salonda olan varsa bi dürtsün çökmüş adam. milyonları olan adam bile o haldeyse, diğer fenerbahçelileri siz düşünün.
  • hem sahadaki oyun hem de tribünler bizim maça göre çok çok daha iyi. inanılmaz zevkli, yarı finale yakışır bir mücadele.

bu arada, izlediğim en sönük f4 organizasyonu olduğunu söylemeliyim. sadece son iki yıla bakalım; ne istanbul'daki ne belgrad'daki atmosferin yanına yaklaşamaz bu yılki finaller. organizasyonu bayburt'a verseler bundan kötü olmazdı.
  • söylenildiği gibi oldukça zevkli geçen karşılaşmanın ilk yarısı real madrid'in 2 sayılık üstünlüğüyle bitti. gönül ister ki efes kupayı alsın ama işi oldukça zor görünüyor.
  • maç seyir zevki çok yüksek tribünlerde oldukça dikkat çekici.
  • iddiada varımı yoğumu madrid’e bastım, pek anlamam da. lakin madrid’de bir arkadaş var, uzun boylu. allahım sen akşam fazla kaçırmışsın diyesim geliyor, o ne lan 3 (yazıyla üç) metre. 3 meters aq!!!!