şükela:  tümü | bugün
  • şaka sandım ama değilmiş. yapboz tahtasına dönen eğitim sistemimizde çok önemli düzenlemeler yapılmış. bu kaçıncı oldu ben sayamadım. yenilikler de şöyle, 8. madde çok dikkatimi çekti*:

1. ders sayısı azalıyor.

2. liselere kariyer ofisleri geliyor.

3. 12. sınıflarda ders saatleri azaltılıp destek çalışmaları geliyor.

4. her öğrenci üniversitedeki gibi kendi istediği dersleri seçebiliyor.

5. yeni lise sistemi ilk olarak 2020-21 yılında 9.sınıflardan başlıyor. kademeli geçiş olacak.

6. bilgi kuramı zorunlu ders haline geliyor.

7. yaparak uygulayarak öğrenme ağırlık kazanıyor.

8. 12.sınıfta çok enteresan yenilikçi dersler geliyor.

enterasan yenilikçi ders dedikleri de zikirmatik tasarım dersi falandır muhtemelen. bir kayıp nesil daha geliyor. hayırlı olsundur
    kaynak: tık tık*

edit: altta bi yazar bozuntusu muhalif olmama içerlemiş, sistemin tekrar değişmesinden yana. vallahi siz iflah olmazsınız. neymiş bilgi kuramı dersi gelmişmiş, yahu istersen nükleer füzyon dersi koy, sistemi yine aynı kadro yönetecek farkında mısın?

edit: lanet yemişim. gerçekten şaşıramıyorum bile artık.

edit2: mesaj atan arkadaşlara teşekkür ederim. umarım format sebebiyle yemişimdir laneti. muhalif bir yorum olması nedeniyle yediğimi düşünmek dahi istemiyorum.
  • kredili sistem vardır bir ara. istenilen ders seçilebiliyordu. ona benziyor uzaktan.
  • buyuk ihtimal ; magdur ogretmen / yazarin gecirdigi travmaya istinaden, " ekşi sözlük hakkında suç duyrusunda bulunan ogretmenlerin " coskuyla şakşaklayacagi degisimdir.

(bkz: öğretmenlerden ekşi sözlük hakkında suç duyrusu)

aa tabii bir de su var. bu durum icin de cok sevinecekler ve cok sevgili sayin meb bakanimizi coskuyla sevkle alkislayacaklardir kesin. hani artik ooole tatillerde yan gelip yatamicaklar ya. aaa bak cok sevincekler cok :))))

" bakan selçuk tarafından açıklanan daha önce var olan yarıyıl ve yaz tatiline ilaveten birer haftalık kasım ve nisan'da iki ara tatil için mevzuat düzenlemeleri şart.

örneğin okul öncesi eğitimi ve ilköğretim kurumları yönetmeliği (okul öncesi,ilkokul, ortaokul) ve ortaöğretim kurumları(lise) yönetmeliğinde sadece yarıyıl ve yaz tatili kavramları söz konusu olup dönem tanımı da buna göre yapılmaktadır. bu nedenle düzenleme yapılması gerekir.

ayrıca milli eğitim bakanlığı yönetici ve öğretmenlerinin ders ve ek ders saatlerine ilişkin karar'ın 6. maddesinde "(3) öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir." hükmü yer alıyor.

bakan açıklamasına göre öğretmenler nisan ve kasım aylarındaki ara tatillerde okullara gelip mesai yapacaklardır. yani tatil olmayacaktır. bu tatillerde ücret ödenebilmesi için milli eğitim bakanlığı yönetici ve öğretmenlerinin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararda düzenleme yapılması şart. çünkü düzenleme de sadece "öğretim yılı başında ve sonunda" ibaresi yer almaktadır. bunun yerine öğretim yılı başında, sonunda ve ara tatillerde şeklinde düzenlenme yapılmalıdır. "

alma mazlumun ahini cikar aheste aheste bu olsa gerek ...

(bkz: https://www.memurlar.net/…egisikligi-gerekiyor.html)
  • haber niteliği yoktur, egitim ülkede bir şeyleri değistirdiği zaman haber niteliği olur.

edit: imla
  • adamların bilgi kuramı dersini zorunlu ders yaptığı söyleniyor, bu ne idiği belirsiz sözde muhalif de kalkıp "enteresan yenilikçi ders kesin zikirmatik dersidir" diye esprili komikli geyik çeviriyor.

(bkz: bilgi kuramının liselerde zorunlu ders yapılması)

olanı görüp tebrik etmiyor da kendi uydurduğu "kesin zikirmariktir ehiehehi" geyiğini yorumluyor. çünkü cahil. çünkü bilgi kuramı nedir, ne demektir bilmiyor.

ne biçim değişik varlıklarsınız lan siz.
  • "zihniyet" değişmedikçe "sistem"in değişmesi hiçbir anlam ifade etmeyecektir!..
  • liselerin 4 yıl olması başlı başına saçmalık zaten
  • 2022'de tekrar değişecek.
    2026 yılında ise bir kez daha değişecektir.
  • 90 kusagini universite sinav sitemini surekli degistirerek rezil ettiler, 2000 sonrasi icin de ortaokul, liseye sardilar galiba.

ayrica 13-14 yasindaki ergenlere istedigin dersi sec derseniz, kizlar muhetemelen en yakin arkadaslari hangi dersi sectiyse onu secer.
    erkekler de hangi sinifta cok kiz varsa oraya gidelim diyerek hareket eder.

neyse, belki de her sey cok guzel olur. *
  • zaytung'un efsane haberini akıllara getirmiştir. bakınız