şükela:  tümü | bugün
 • edit 3: ne yazıkki bulunan askerin şehit olduğu bilgisi geldi.

  - 4: 2. askerinde şehit olduğu bilgisi geldi. anadolu ajansı muhabirini arama çalışmalarında kaybolan iki asker şehit oldu.

  kaybolan aa muhabirini arama çalışmalarında 2 asker suya kapılarak kaybolması olayı.

  edit: askerlerden birinin kurtarıldığı bilgisi ntv’de son dakika altyazısı olarak geçmekte

  -2: haberturk ve ntv’de son dakika bilgisi olarak geçilen bu bilginin daha fazla haber almak için 18:45 sularında açtığım trt haber’de son dakika bilgisi olarak dahi sunulmadığını farkettim. işiniz gücünüz ‘haber’ siz bırakmak zati bu milleti

  link

  --- spoiler ---

  bayburt-trabzon arasındaki soğanlı dağı'nda uçuruma düşen anadolu ajansı muhabiri abdulkadir nişancı'yı arama çalışmalarına katılan jandarma arama kurtarma ekibinden 2 asker suya kapılarak kayboldu. bölgede arama çalışmaları başlatıldı.
  --- spoiler ---
 • dünyanın en rezil memleketi amk. derenin yatağının değiştirileceği yönünde fikirler vardı gariban iki asker yazık gerçekten. plan proje yok ülke şansa ayakta kalıyor resmen.

  edit: hayatta kalmış olma olasılığının çok düşük olduğu bir zaman aralığında derenin yatağının değiştirilmesi gündemdeyken neden acele edersiniz hadi ettiniz diyelim iki askerin suya kapılması ya bu işte eğitimsizler ya da yeterli ekipmanlarının olmadığını gösterir. ülke günlük koşullarla anlık tepkilerle yönetilmekte. en alt kademede işler nasıl yürüyorsa en üst kademede de işler aynı şekilde yürüyordur.
 • üzücü edit: malesef iki askerimiz de şehit olmuş.

  arama kurtarma denilen faaliyet için eğitimli personeller gerekmiyor mu? en azından tehlikeli bölgelerde.

  şimdi kim verecek o iki askerin hesabını?

  türkiye'de yaşanmış olaydır.

  gerçekten akıl almaz bir olay.
 • hayret verici bir olay ve çok üzücü!

  umarım sağ sağlim bulunurlar.
 • korkunç olay. umarım kısa sürede muhabirle birlikte sağ salim bulunurlar.
 • türkiye boydan boya trajedi yemin ediyorum. korku filmi gibi.
 • her götü sıkıştığında askeri yardıma çağıran piçlerin icraati. inşallah tez zamanda bulunurlar.

  edit: bir askerimiz canımız ciğerimiz daha şehit düştü.

  edit 2: ikinci askerimiz de şehadet mertebesine ulaşmıştır. allah ailelerine sabır versin.
 • bu tür aramalarda akut'un sel-su, dağcılık ve arama kurtarma eğitimi almış tecrübeli personelinden yararlanılması ve hatta komutanın onlara verilmesi gerekirken muhtemelen uzun süredir akut politik sebeplerle artık gözden çıkarıldığı için kamu kurumları tarafından talep edilmiyor ve onun yerine eğitimsiz, bilinçsiz askerler heba ediliyor. olay hakkında detaylı bilgisi olan kişiler aydınlatsa iyi olur.

  edit : maalesef ikisinin de cansız bedenine ulaşılmış. iki askerin de jandarma arama kurtarma timinden olması gerçekten şaşırtıcı.
 • inşallah kaybolduklari saniliyordur. inşallah tez zamanda bulunurlar. inşallah sağ salim bulunurlar. inşallah sağlık durumları iyidir.
 • bu ülkede insan canı ne kadar ucuz yine görmekteyiz.