şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle belirtmek isterim ki bu rezaleti ben okusam en fazla 6/10 derdim şayet konu hakkında siz sözlük suserlerinin bu çöp uygulamayı kullanarak zamanınızı boşa harcamanızın önüne geçmek istedim.

olay bugün bir uçuş sonrası istanbul havalimanına indikten sonra bu uygulama üzerinden araç kiralama talebim ile başladı. bilmeyenler için süreci şöyle anlatayım; uygulamayı açtığınızda size en yakın araçlar gözükmekte ve siz bir aracı kiralamak istediğinizi belirttiğinizde çeşitli onaylar sonrasında aracın olduğu konumu görüyorsunuz ve 15 dklık ücretsiz aracın yanına gitme süreniz başlıyor. aracın yanına gittiğinizde kiralamayı başlat diyerek aracın sol ön kelebek camında bulunan kare kodu okutarak aracın kapısını açıyorsunuz. ardından torpidodaki anahtar ile aracınızı çalıştırıp yolunuza devam ediyorsunuz. ancak kare kodun hatalı olmasından dolayı aracın kapısını açamadım. sorunu dile getirmek için müşteri hizmetlerini aradım ve müşteri hizmetlerine bağlanmam tüm çalışanlar dolu olduğu için 15 dk sürdü. durumu anlatıp şarjımın az olduğunu ve sorunu bir an önce çözmelerini rica ettim. şayet şarjım biterse kiralama başladığı için fazla bir fatura ödemek zorunda kalabilirdim. bana sundukları bahane ise şarjımın az olduğundan dolayı kare kodu okutamadığımı söylemeleri oldu. ben de ısrarla kare kodu okuduğunu ancak kare kodun hatalı olmasından kaynaklı geçerli bir kare kodu okutmam gerektiğini söyleyen bir uyarı aldığımı dile getirmeme rağmen şarjımın az olmasını bahane etmeye devam ettiler. akabinde ise kiralamayı iptal edebileceğimi söylediler. kiralama işlemi başladığı için şu an kredi kartımdan ilk saatlik ücret ödemesi ile birlikte günlük provizyon bedeli düşülmüş durumda. iade talebimi aldılar sağ olsunlar.* ancak tüm bu rezalette sinirlendiğim ve mağdur olduğum nokta 3-5 kuruştan ziyade yaklaşık bir saatlik zamanımı çalmış olmaları.

umarım bu rezalet yetkili kişilerce okunur ve yaptıkları bu boktan uygulamadaki hatalara çözüm bularak, uygulamayı kullanmaya devam edecek insanları mağdur etmezler. ancak ben bir daha böyle bir risk almayacağım. para tekrar kazanılır ancak kaybettiğimiz zamanın telafisi yok.