şükela:  tümü | bugün
  • abd başkanı donald trump türkiye'yi genelleştirilmiş tercihler listesi (gts) programından çıkardığını duyurdu.

bu programdan yararlanan 121 ülke yaklaşık 4bin üründe abd pazarına gümrüksüz olarak girebiliyor.

trump, "türkiye'nin ekonomik durumu göz önünde bulundurularak artık gts'den yararlanan gelişmekte olan ülkeler listesinde olmaması gerektiğini düşündüğüm için bu adımı atıyorum. türkiye, güçlü ekonomisi sayesinde ve yaptığı karşılıklı anlaşmalarla gelişmiş ülkelerin seviyesine gelerek diğer ülkelerin gts programlarından da geçmiştir." dedi.

yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır der gibi geldi bana. hayırlısı olsun.

kaynak
  • demir çelik ürünlerinin abd ye giriş vergisini de düşürdü. bu da şu anlama geliyor. erdoğan trump'ın uzun zamandır istediği bir şeyi yapmayı kabul etti veya yaptı.
  • trump bildiğin dalga geçmiş. bir de geçirmiş.
  • bir gecede geliştik sanırım, çok ani oldu fark ettirmeden.
    a haber bunu kullanır.
  • a haber: türkiye ekonomisi gelişmiş ülke statüsünde!
    (bkz: sürmanşet)
  • a haber : amerika türkiyenin ekonomik gücünü kabul etti. muhalefetin soğan patates oyunu tutmadı

edit : ben geyik diye yazdım ama adamlar böyle haber yapıp milyonları inandırabilir.