şükela:  tümü | bugün soru sor
 • turgut özal 'ın ölümü vesilesiyle ertelenmiş,
  bilet parası bi tarafıma girmiş maç.

  "biletinizi maç bitene kadar saklayınız" ibaresinin anlamını idrak ettiğim maç.
 • fenerbahce 'de ilk iki kaleci sakat oldugundan ucuncu kaleci can 'in sahaya cikmasi gereken macti. turgut ozal'in olumu nedeniyle izleyemedik bu ucuncu kaleciyi. bir daha da forma sansi bulamadi zaten...
 • show tv'den izlenecekti, izlenemedi.
 • 2 mayıs 1993 tarihine ertelenmiş ve o tarihte fenerbahçe'nin 4-0 kazandığı maç.
 • türk insanının futbola olan ilgisinin boyutlarını fark etmeme neden olmuş maçtır.

  o gün * bir arkadaşım, öss'den bir gün önce sokakta gezip hava almak ister. yolda yürürken bir minibüs yanında durur ve şu konuşma gerçekleşir:

  minibüsün sağ koltuğundaki adam: birader, fenerin maçı kaç kaç biliyor musun?
  arkadaş: abi maç ertelendi, bütün maçlar ertelendi
  adam: hayırdır birader?
  arkadaş: abi, özal öldü, duymadın mı?

  o sırada şoför de muhabbete dahil olur

  şoför: nolmuş? nolmuş?
  adam: abi, maçlar ertelenmiş!
 • maçın iptal olduğu haberi geldiği sirada tüm mikrofonların o sezonun fenerbahçe formasiyla gol krali olan ismi tanju çolak'a çevrildiği maç. herkesin vefat haberiyle ilgili bir açıklama beklemesine rağmen, tanju'nun bu olayin şampiyonluk yarişinda fenerbahçe'yi etkilemeyeceğini söyleyerek dumur ettiği maçtir ayni zamanda.

  1992-1993 sezonunda bu maça kadar lig fenerbahçe ile kocaelispor arasında geçmiş fakat daha sonra iki takimdan biri 3., diğeri 4. bitirmiştir ligi.
 • soguk ve yagmurlu bir havada tas catlasa 5000 kisinin tribunlerde yerini aldigi ama ertelenmesi sebebiyle oynanamayan mac. erteleme macinda stat tribunleri full cekmis ve biz de hasilat artti diye sevinmistik. mujdat yetkiner'de gol mu atmisti super mi oynamisti ne, oyle birseyler vardi.
 • güvenç kurtar'lı kocaelispor'un ligde haftalarca lider kaldığı sezondaydı. sivassporun bikaç sezon önce yaptığına benzer bir çıkış yapıp epeyce can yakmışlardı.. ve yine fenere bilenmeye başlamışlardı.

  maç 4-0 fenerbahçe üstülüğü ile bitti. ve evet müjdat yetkiner bir gol atmıştı. maç sonu röportajında müjdat:

  " kimse kimseyi kandırmasın. gerçek büyük kim herkes gördü " şeklinde gaz bir açıklama yapmıştı ve ben fenerli bi topçunun kocaelisporu bu kadar ciddiye almasına anlam verememiştim.

  sonraları müjdat yetkiner'i beşiktaş çarşıda çok gördüm ama sormaya hiç cesaret edemedim. adam kalıplı
 • özal'ın ölüm tarihini kim sorsa tereddüt etmeden cevap vermeme neden olan maç. babamın binbir güçlüğe rağmen beni de götürdüğü ve o zamanlar ki düşüncemle kendisi de fenerli olan turgut özal'ın ölümü ile kötü giden fener'e bir hafta daha fırsat tanıdığı maç. sonraki hafta ne mi oldu, arkayı dörtledik o oldu.