şükela:  tümü | bugün
  • mersin'in akdeniz ilçesindeki adanalıoğlu köyüne suriyeli mültecilerin gerçekleştirdiği saldırıdır.
    olay yerine akdeniz kaymakamı gelmiş, şu an durumlar yatışmış gibi.

edit 2: köy içindeki suriyeliler çıkartılıyor. umarım tekrarlanmaz. özellikle ülke bu durumdayken daha sakin olunmalı.

edit 1: evrensel girmiş.
    köyden fotoğraflar.

köylülerle kente yakın mülteci kampındakiler arasında çıkan kavgada zaten birbiriyle sürekli tartışan taraflar için ateşi fitilleyen olay hırsızlık olmuş. köy halkına civar arap alevi köylerinden de destek gelince nöbet başlamış.
  • isteyenlere kaynak burada, gel vatandaş gel demek istediğim olaylar.

ölü var yok mu? bilmiyorum ama suriyeli sığınmacıların artık kontrol altına alınmasının zamanı çoktan geçti bunu biliyorum.

sığınmacılar otobüsler eşliğinde ilçeden çıkartılıyorlar.

demek ki illa olay olması bekleniyormuş. böyle stratejik dehalar olduğu sürece başımıza daha neler gelecek merakla bekliyoruz.

edit: kesin bilgi ölü yokmuş.
  • bir suriyelinin öldürüldüğü olaylar. kontrolsüz salınan mülteciler kendilerine bile zarar verir hale geldi. yazık!
  • sevgili adanalıoğlulu kardeşlerim, biber seracısı, salatalık domates seracısı, on yirmi dönüm toprağı olup altında jipi eksik olmayan, ama bankalara gırtlağına kadar borçlu çiftçi kardeşlerim, savaştan kaçan gariban suriyelileri, o bahçelerinizde seralarınızda üç paraya, sigortasız çalıştırırken, ahırdan bozma barakalarda barındırırken ne kadar da mutluydunuz. beter olun.

not: arapalevispor
  • daha mahallenin adını başlıktan duyan farelerin adanalıoğlu kazanlı karaduvar karacailyas gibi mahalleler hakkında 10 dönüm arazisiyle jipe binenler tespitini sıçtığı bir başlıkla daha karşı karşıyayız. bu mahallelerden insanlarla çocukluğumda aynı sıralarda okumuş, aynı sofralarda oturmuş biri olarak ben daha altında jipi olanı görmedim. hatta öyle jipi olanları ne zaman gördüm söyleyeyim mi? neyse gerek yok...
    not:hunnispor
  • en iyi yaptıkları iş kendi aptal iç savaşlarında gebermek olan, ne idüğü belirsiz, adına suriyeli denen soysuzların çıkardıkları olaylar.
  • köyümde gerçekleşen olaylardır. kürtler de suriyeliler de sevilmez orada. çıkartıldıkları iyi olmuş.
    üstteki bir entry'ye ithafen: ayrıca bir adanalıoğlulu olarak bizim altımızda jip yok mesela. nerden uyduruyorsun altlarında jip var diye.
  • 1000 suri siktir edilmiş. işte laiklik.
  • bölge halkı olay hakkında basın açıklaması yapmış.
    "bölgede yaşayan arap aleviler, adanalıoğlu ve daha pek çok yerde, bu insanların özellikle mezhep düşmanlığının hat safhada olduğu rakka’dan gelmiş olmalarına ve suriye’deki yoğun alevi soykırımına rağmen mezhep ayrımı yapmaksızın olaya insani açıdan bakmış bu insanlara kucak açmış onlara iş ve aş vermiştir."
    haber.