şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aktrollerin israil için güzelleme yapmasına sebep olacaktır.
 • golan tepelerine yoğun yığınak yapan israil ordusu şam ve humusu havadan dövüyor.rejim güçleri füzeleri havada imha ettiğinı açıkladı.
  rusyayı sağlam zorluyorlar..
 • israil’in katil olması esad’ı , esadın katil olması israil’i aklamaz. iki orospu çocuğunun birbiriyle kavga etmesi bizi sevindirir ama taraf yapmaz.

  sözlükteki esadçılar ile israilciler bizim için aynı meşrebtir. kaybedeceksiniz, mahvolacaksınız. size kızmıyoruz, acıyoruz.

  tanım: israil'in iç savaş ortamından faydalanma çabası
 • ekteki gifler yüzünden birçok kişinin beni engellemesine neden olacak saldırı.

  temsili
  temsili 2
  temsili 3
 • en son biz hangi taraftaydık ben o kısma yetişemedim, bilen suserler yeşillendirsin.
 • düşenin dostu olmaz sözünün gereğini yapmıştır.
 • abd tüm suriye operasyonlarını neden el-bab da ve arfin de başarılı olan türkiye+muhalifler ile yapmadı da pyd ve ypg yi tercih ediyor?
  asıl gaye 1948 den bu yana yapılan israil-arap savaşlarında da olduğu gibi israil devletini orta doğuda büyütmekti. 6 gün savaşlarından sonra imzalanan camp david anlaşmasının detaylarına bakarsan abd yanlısı politika izleyen mısır'ın desteğiyle zaten israil devleti resmen ortadoğu lideri bir devlet olmuştu ve arap milliyetçiliğinin ne kadar boktan bir milliyetcilik olduğunun en büyük kanıtıdır israil devleti'nin ortadoğudaki varlığı.
  lozanla durdurulan ve soğuk savaş zamanında abd yanlısı politika izleyen türkiye'de suskunluğunu bozmamıştır israil devletinin yaptırımlarına karşın.
  iran ve ırak savaşlarından sonra ortadoğu devletlerini parçalayıp özgürlük bahanesiyele uzun vadedeki israil devletinin topraklarını genişletmek isteyen bir amerika her zaman varlığını korudu. soğuk savaşı yumuşatan ottowa ant atlantik bild. bağlantısızlar hatekatı vs vs. ne kadar durultmaya çalışsa da artık suriye nükleer silahlar ve yeni silahların denendiği bir yer olmaktadır. pyd ve pkk taşeronluğunda kürt devleti maskesi altında bir israil devleti planı hep vardı. sadece kürsüden sallama ile değil israile en ufak tavizi vermemesi gereken iki ülke kesinlikle iran ve türkiye'dir, gelecekleri için. çünkü onlar gelecekler.