şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle böyle başlıklar açmak hiç huyum değildir.

telekominikasyon firmalarının şu ücreti, bu ücreti adı altında fatura ettikleri tutarlardan sıkılarak faturasız hat kullanımına geçtim bundan 4 yıl kadar önce.

geçen ay türk telekom mobili tarafıma mesaj atarak paket süremin dolduğunu yenilemek için lira yüklemem gerektiğini bildirdiğinde paket tutarı kadar lirayı hattıma yükledim. 2 gün sonra internetim birden kesildi. ardından türk telekomdan yine mesaj: "liralarınız bitmiştir". müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. yapacakları birşey olmadığını söylediler. ben de fazla takılmadım. tamam dedim lanet olsun bi paket tutarı daha yükledim.

bu ay yine paketimin bittiği mesajı geldi. paketimden fazla yükleme yaptım ne olur ne olmaz. kullanmaya başlamadan önde önceki aylardan da ağzımın yandığı üzere bir bakayım paketim yüklenmiş mi diye. paketim yine yüklenmemiş biraz daha bekledim ve online işlemler sayfasına girdim. paket hala yüklenmemişti. müşteri temsilcisini aradım. müşteri temsilcisi sistemlerinin arızalı olduğunu yardımcı olamayacağını söyledi. ben de internete ihtiyacım olduğunu ve liralarım harcanmadan ne yapmam gerektiğini sordum. verdiği cevap "internete girerseniz liralarınızdan düşecektir." oldu.

aklıma şu soru geliyor sevgili arkadaşlar:

faturalı abonelikte şu parası, bu parası diye alamadıkları parayı bu şekilde bir ali cengiz oyunu ile mi almaya çalışıyorlar?

eğer öyleyse benim ödediğim ücretler bu durumun farkında olan en alt türk telekom mobil çalışanına kadar haram olsun.

elimden daha fazla birşey gelmiyor. tutup da dava etsem elime hiç birşey geçmeyecek daha çok zarara gireceğim. ben ancak hakkımı alın terimi haram ederim.

saygılarımla.
  • an itibariyle *123# gibi basit bir işlemden tutun da online işlemler uygulaması dahil hiçbir işlemine ulaşamayan operatörün rezaletidir.
  • kaç gb internetimiz kalmış fatura girmesin yine diyerek kontrol edecektim kalan kullanımı ama olmadı o iş. sanırım feci cortlamış.