*

şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • işte 25 yıllık saltanatı yıkan adamın mazbatası

ysk tüm akp baskısına rağmen seçimi iptal etmeyecektir bana göre. buna ekonominin dayanması mümkün değil, bugüne kadar çok fazla halkı düşünmese de bu ülkede bir devlet aklı var ve o akıl kazanan imamoğlu'na rağmen bu seçimi iptal ettirmeyecek ve ekrem başkan mazbatasını alacaktır.

edit: arkadaşım ne taktınız ama başlığa! bu başlığı 15 nisan'da açtım ve herkes 15 nisan'da bitecek sanıyorken ben biliyordum ki 16 nisan akşamı veya en az 17 nisan sabahın erken saatlerinde maltepe sayımı bitip, 17 nisan'da ysk'dan bir açıklama gelmesi gerektiğini. seçim bitti, imamoğlu yaklaşık 14 bin farkla ibb başkanı oldu. kazandığı seçimi açıklamaları gerekiyor bugün. açıklamazlarsa kanuna aykırı olacak ve vatandaşın iradesi gasp edilecek. takacak o kadar şey varken başlığı açılmasına mı taktınız!

edit2: sonunda milli irade tecelli etti ve hak ettiği mazbatasını alıyor başkanımız. özellikle haberi küçücük başlıkla veren hürriyet (paçavra) ve "imamoğlu'na mazbata daveti" demeyip, "chp'ye mazbata daveti" diyen cnn türk denen havuz medyasının mosmor olduğu haberlerinden belli oluyor, izleyin ve başkaları adına bir kez daha utanın.
  • (bkz: olmamış olaylar hakkında olmuş gibi başlık açmak)

t: olmamış olacağı da duyulmamış olay.

edit: tamam vurmayın öldüm. sürekli asılsız başlık açılmasından gına gelmesi sonucu girilmiş bir entrydi. bendeki şans anca bu kadar olur.
    neyse önemli olan hakkın yerini bulması.
  • maltepe'deki sayımlar nedeniyle imamoğlu'nun mazbatası gecikti..
    bu sabah 2 olan kurul sayısı 6'ya çıkartıldı
    sayımlar hızlandı
    büyük ihtimalle bugün geç vakitte de olsa maltepe'de sayım bitecek
    ysk'nın mazbata için bahanesi kalmayacak
    imamoğlu yüzde 99 yarın mazbatasını alıp koltuğuna oturacak
    bu da sevip de kavuşamayanlara gelsin
    edit: ak parti'nin olağanüstü itiraz sürecinin başlaması için imamoğlu'na mazbatanın verilmesi gerekiyor
    mazbata verilmeden olağanüstü itiraz süreci başlatılamıyor
    kanun bu..
    yani o mazbata eninde sonunda verilecek..
    ha sonrasında bi tuzak kurup seçim tekrarı ayağına mazbatayı geri alırlar mı..
    bugünkü ysk kararıyla böyle bir şeyin olması kuvvetle muhtemel..

edit2: hay başlayacam olmamış olaylar muhabbetinize..
    liseli odasından çıkmayan ergenlerden değilim..
    bir şey yazıyorsak bildiğimizden yazıyoruz..

edit3: maltepe’de sayım bitti
    imamoğlu kazandı
    kabul etseler de etmeseler de gerçek bu
    il seçim kurulu bugün mazbatayı verirse hala bu ülkede kurumlar kanunlar geçerli
    yok eğer değil itiraz sonuçlanana kadar; mazbata işi yarına kalsa bile anlayın ki orta afrika ülkelerindeki 3. sınıf diktatörlükle yönetilen herhangi bir ülkeyiz.. bu işin lamı cimi yok...
  • bir şekilde pazartesi gününe sarkacagini düşündüğüm durum. oy sayımı bitip arkasından olağanüstü itiraz süresi başlar. o biter inanılmaz itiraz başlar.
    o biter topyekün itiraz başlar...
    yani bunların itirazlari bitmez. ama er ya da geç o mazbata buraya gelecek!
    not:imamogluidmanyurdu
  • keşke gerçek olsa. çok uzadı bu iş.

ama bence o mazbatayı vereceğine istanbulu komple yakar.

ibret olsun diye silmeyeceğim bunu mazbata alındığında.

keşke yanılmışım diyebilsem.

edit: yanılmışım.
  • incredible itiraz süreci başlayacağı için biraz daha beklememiz gerekebilir.
  • albayrak: istanbul seçimleri tekrarlansa biile yatırım konusunda bir fark yaratmaz

kaynak

edit : sonuçlansa bile okumuşum. tekrarlansa bile demiş.
  • olmamış olayları olmuş gibi başlık açmak yavşaklıktır.
  • olmamış olaylar hakkında olmuş gibi başlık açmak, zamanda kırılmalara yol açar.

edit: artık olmuş bir olaydır, görüyorsunuz zamanda kırılma oluşsa bile bir şekilde sonuç değişmiyor. küçük küçük bir çok nehrin bir süre sonra artere katılması gibi.