şükela:  tümü | bugün soru sor
 • savunmasız küçücük bir köpeğin kulaklarını kesip, büyük bir acımasızlıkla sosyal medyada paylaşan canilerdir. twitter'da an itibariyle bu haber yayılmaya başladı. lütfen sessiz kalmayalım.
  o hayvana bu işkenceyi çektiren insanlar derhal yakalanmalı.

  nasıl bir ülke olduk biz böyle ? zavallı hayvanın kulaklarını kopartıp fotoğraf çektirmek nasıl bir insanlıktır ?

  lütfen bu olayı görmezden gelmeyelim. sorumluların yakalanması için emniyete şikayet edip, sesimizi sosyal medyada, sözlükte duyuralım.

  edit;
  hasan kuzu ve neşet yaman isimli kişilerin yaptığı söyleniyor.

  bilgi için +18
  bu da hasan kuzu facebook hesabı
  [https://www.facebook.com/…0009213001995&pnref=story neşet
  yaman facebook hesabı]

  facebook hesabından saldırıyı kabul etti +18

  edit2: emreorhan mesaj attı yakalanmışlar ve sorguya çekilmişler.
 • yeter be yeter. ülkeyi lanet olası gore sitesine döndürnüz adi pislikler. bir tane güzel haber yok mu şu ülkede!
 • ben gerçekten anlamıyorum bir ülkede nasıl bu kadar çok cani, tecavüzcü, hırsız, katil vs olabilir. hayır bir de biz bu insanlarla dışarı her an her dakika aynı havayı soluyor aynı ortamda bulunuyor aynı metroya aynı otobüse biniyoruz. gerçekten çok ince bi çizgide yaşamımızı sürdürüyoruz.

  edit: birazdan fotoğraflara bakmayın yürek kaldırmazcılar gelir. arkadaşlar bakacaksınız ve yüreğiniz kaldıracak. biz bu tür canlılarla aynı ülkede aynı şehirde aynı sokakta hatta belki aynı binadayız. sadece bu işkenceyi yapanlar için demiyorum bunlar gibi ne kadar cani ne kadar katil ne kadar potansiyel pislik varsa bu mahluklara kafalarına vura vura insan olmayı öğreteceğiz. bunlara ne kadar sessiz kalırsak ne kadar görmezden gelirsek daha da beterlerini göreceğiz. bu bizim savaşımız başkasının değil. savaş sadece devletlerle ordularla silahlarla olmuyor. bu da bir savaş.
 • gelecekten geldiler galiba
 • hep anadolu kızılından ürkmüşümdür bu topraklarda kızıl olamaz var bu tiplerde bir kırıklık diye ahanda çıktı hemen de satmış arkadaşını.
 • orospu cocuklugudur. coban köpeklerinin kulaklari da kücücükken kesilir, kurtla dövüsme durumunda kalirlarsa düsman oraya saldirip kavga aninda köpegi dezavantajli birakmasin diye. fakat bu herifler ya katiksiz sadistliklerinden, ya da köpegi dövüstürmek icin egiteceklerinden kesmis olsalar gerek. hangisi daha kötü bilemedim.
 • keşke sırf kulak kesme ile bıraksalar dediğim canilerin eylemidir.

  köpeği dövüşlerde kullanacaklar. peki köpek iyi dövüşemiyorsa ve es kaza dövüşlerden ölmeden kurtulursa ne olacak biliyor musunuz? böyle köpekleri iyi dövüşçüleri için antrenman köpeği yapıyorlar. köpeği her gün dövüp, acı çektirip özgüvenini tamamen kırıp bırak kendini korumayı yüksek sesten bile korkudan titrer hale getirince iyi dövüşçü olan köpeğin bunu parçalamasına izin veriyorlar, antrenman niyetine. çünkü para kazandıran köpeğin antrenmanda yaralanması işlerine gelmez, o riski almıyorlar.

  sayıları da az değil ha, varoş muhitlerde gördüğünüz çoğu güçlü ırk köpeğin kaderi ikisinden biri. o köpekler de sokakta tasmasından kurtulup birine saldırınca bu köpeklerin ne kadar tehlikeli olduğundan, hepsinin öldürülmesi gerektiğinden falan bahsedersiniz siz de. o köpeği o hale getirene bakmak yerine.
 • bu cocuk buyuyunce bu yaptigindan aldigi haz yetmeyecek belki ve muhtelemen kadinlari dövecek, tecavüz edecek, seni beni sokakta bicaklayacak, trafikte silahla birimizi vuracak suc isleyen dusunce yapisi islemeye devam edicek.

  hemen yetkililer bunu gözaltina alip kamuoyu da ilgilenirse hayatina köpek gördügünde sokagini degistiren biri olarak devam edebilir.

  gündemde tutulmalidir.
 • her geçen gün sayısı artan canilerdir.

  yasa yok, kanun yok, hukuk yok ya ne olacaktı?

  insanın bile bir değeri yokken, bir hayvan'a işkence yapılmış, öldürülmüş kimin umrunda. her koşulda eleştirilen amerika'da hayvan polisi var. değil kulağını kesmek aç bıraktığın an tepene biniyorlar, hayvanı barınağa alıyorlar, hayvana bakmayan kişiye dava açılıyor, tüm tedavi ve bakım masrafları sike sike alınıyor. işkence v.s gibi bir durum varsa ceza uygulanıyor, ha tedavi ve bakım masrafları yine sike sike alınıyor.

  işte amerika, işte türkiye.
 • ekran fotoğrafı alıp (bkz: hayvanhaklari@ormansu.gov.tr) adresine mail atarak suç duyurusunda bulunduğum, sizlerin de bunu yapmanız gerektiğini düşündüğüm durumdur. bu işkenceyi yapanlar en şiddetli şekilde cezalandırılmalı, gerekirse onların da kulakları kesilip önlerine atılmalıdır.

  (bkz: piçler)