şükela:  tümü | bugün
  • beklenen yogunlukta yagmayacagina bahse girerim.
  • çok rica ediyorum tuzlama da yapmayın önlem de almayın. ekrem başkanım. lütfen. kuruduk kaldık camdan kara atlayıp götüme kar sokacağım bırakın heryer bembeyaz olsun. hayat mı kaldı amk yerinde ne kadar felç olacak zaten evdeyiz.
  • adam evsizleri düşünüp yağmasın demiş, len dangoz, televizyonlarda bas bas bağırıyorlar su yok su! devlet evsizine sahip çıkar, çıkmalıdır. ama kar yağmalı , yağmurla olacak iş değil. adamın köpeği de kar görsün ne var bunda, bu kadar insanlıktan çıkmayın.
  • beklenendir. iyidir. yağsındır.
  • az önce 2 tane öküz gibi sivrisinek öldürdüm ocak ortasında, şu soğuklar başlasın artık valla aklımı çıldırıcam. yollar mı kapanacak, buzlu yolda düşüp kaşı gözü mü yarıcaz yoksa doğalgaz faturasından anamız mı ağlayacak ne olacaksa olsun. kafayı buzluğa sokup ciğerlerime soğuk hava çekesim var. her mevsim vaktinde güzel, yeter lan.
  • hiçbir zaman abartıldığı kadar yağmaz bu meret. 20 cm derler, siz 3 cm’ini görürsünüz.

not: totem yapıyorum, hadi yağ bir güzel.
  • bu kuralık sonucunda ebemizin damına yağacak yoksa, heyecanla bekliyoruz.
  • 2002 ve 2004 yıllarındaki o muhteşem kar yağışını yaşamış birisi olarak özlemle beklemektir.2002 yılındaki kar yagisi ise en güzeliydi boğaziçi ekspresi ile kadikoy'de eğitime giderken birden kar yağışı başlamış haydarpasa'ya geldiğimde bütün kadıköy kıyıları beyaz'a ve huzur'a bürünmüştü,altiyol'da kursa geldiğimde kursun iptal olduğunu öğrenmiş, akşam artık olmayan meram ekspresi'nin yemekli vagonunda bir şeyler içip gebze'ye geldiğimde neredeyse dizlere gelen kar yağışında ,o mis gibi temiz havada eve gelmiştim.
  • kadıköy'de rock müzik ve karın kaderi aynı artık tutmuyor.
  • imamoğlu şimdiden ananıza kaysın denilesi.

çünkü o gün geldiğinde ampırı ampırı konuşanlar olacaktır.