şükela:  tümü | bugün
  • lütfen hukukçular yeşillendirsin bu aq ülkesinde 7 kişiyi öldüren seri katil hapisten nasıl çıkar?üstüne çıkıp birde gariban bir güvenlikçiyi sadece silahını beğendiği için öldürür.gerçekten artık beynim yandı ne anasının amını çıkaracaksanız çıkartın ceza yasalarını değiştirin idam mı ne sikim getirecekseniz getirin,dünyanın hangi ülkesinde var ulan 7 insanı zevkle öldürmüş bir caninin tekrar salıverilmesi yuh allah belanızı versin,bu tipler bana dokunmaz mı diye düşünmeyin hepimiz kelle koltuk yaşıyoruz,polisin aradığı bi orospu çocugu çıkar arabası yıkanmadı diye garibanı delik deşik eder ,hapishaneden hafta sonu izni ile çıkan katil izninde adam öldürür saysam bitmez
    allah sonumuzu hayır etsin bu psikopatları karşımıza çıkarmasın demekten başka çaremiz kalmadı artık
  • 7 kişiyi öldüren biri hapisten nasıl çıkabilir ben de çok merak ettim. tamam ülkemiz adalet ve yasalar konusunda sıkıntılı ama bu kadarı bizim için bile fazla değil mi ya ?
  • kaynağı ihmal edilmiş başlık

https://www.sabah.com.tr/…n-cikti-8-cinayeti-isledi

maşallah, "durmak yok, manyakları salmaya devam" projesinin sonucudur.
  • iki sebebi vardır;

1- hiçbir suçlu, suç işlemeden önce alacağı cezayı hesaplayarak hareket etmez çünkü suça meyilli insan akıl sağlığı yerinde olmayan insandır. bu yüzden sağlıklı düşünebilen insanlara katlanılmaz gelen cezaları hak edecek suçlar işlemek o insanlar için normaldir. neticede değil 17 yıl; 117 yıl da ceza verseniz tedavi etmediğiniz suçlunun suç potansiyel kaybolmaz.

2- hayat şartlarının ağır olduğu ülkelerde suç oranı da artar. bunun da sebepler var. en başta bu tip ülkelerde muhtemelen gelir dengesizliği, eğitim eksikliği, kültürel bazı çarpıklıklar söz konusudur. haliyle kişiler en başta ekonomik sebeplerle suç işleyip hapse girmeyi kötü bir şey gibi değil, aksine yaşamını devam ettirebilecekleri bi alanda konaklamak gibi görürler. hapishaneler sezonluk suçlularla doludur.

bu konuyu çözümlemesi gerekenler hukuçular değil bilim insanları ve eğitimcilerdir. en yakın örneğiyle tecavüz suçuna hadım cezası vermek gibi aptalca fikirler sadece suç oranını artıracaktır.