şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın başına gelen rezalet. kendi sözleriyle ilgili mercilere yazdığı şikayet başvurusunu aktarıyorum.

kanken.site web adresi üzerinden bir çanta sipariş etmiştim, sipariş için bir form doldurarak teslimat adresi ve telefon numaramı bildirdim ve ardından 0212 945 43 18 numaralı telefondan aranarak adresim teyit edildi. bu görüşme esnasında aldığım ürünün orijinal marka olduğuna ilişkin arayan kişi teyit verdi.

çanta belirttiğim adrese yurtiçi kargo tarafından teslim edildi ve kapıda nakit olarak ödeme yapıldı (toplam ödeme tutarım: 89-tl çanta bedeli + 10-tl kargo ücreti).
    ardından kargo paketini açtığımda sipariş ettiğimden farklı (renk, kumaş vb. açıdan) ve orijinal olmayan bir ürün teslim edildiğini gördüm. kargo paketi içinden ürünle ilgili hiçbir fatura da çıkmadı.

çantayı almış olduğum internet sitesinde belirtilen mail adresine (info@kanken.site) iade işlemleri için mail attım, ancak herhangi bir dönüş olmadı.
    sipariş teyidi için bana ulaşan numaradan ulaşmaya çalıştım ancak açan olmadı.
    kargo paketi üzerinde belirtilen numaradan (888 2990444) ulaşmaya çalıştığımda geçerli bir numara olmadığını anladım.

kargonun dağıtım için verildiği çağlayan yurtiçi kargo şubesini arayarak, gönderen kişinin iletişim numarasını aldım (0212 321 76 96), aradım ancak hat ya meşgul veya hiç açılmıyor.

firmayla ilgili başka bir iletişim adresi aramak için internette arama yaptığımda https://www.sikayetvar.com/kankensite adresinde birebir aynı sorunları yaşayan kişilerin yorumları olduğunu gördüm.

çantanın iadesi ile ilgili herhangi bir işlem yapmadım, çünkü iade işlemleri için yeniden kargo ücreti ödemem gerekecekti ve firmaya daha önce yaptığım toplam 89-tl tutarındaki ödemenin bana geri ödeneceğine ilişkin kaygım oluştu, bu nedenle şuan iade için sitede belirttikleri 5 günlük süreyi de aşmış bulunuyorum.
    kanken.site sitesi için şuan hala facebook, instagram vb. sosyal medyada sponsorlu olarak reklamlar dolaşıyor.

aman dikkat!
  • domain adresi kanken.site olan yerden sipariş geçecek kadar zeki olan birinin başına gelen rezalet. hiç siteye bakmadan şu domaini görsem direk çıkarım, adam birde alışveriş yapmış.

edit: bu arada normal fiyatı 325 tl olan çantayı 89 tl'ye almaya çalışırken bu olay gerçekleşmiş. sülün osman'ın "beni dolandırmaya çalışanlar dışında kimseyi dolandırmadım." sözünü şimdi anlıyorum.
  • bu olayı savcılığa bildirip suç duyurusunda bulunmadığın sürece o adamlar benzer şekilde dolandırmaya devam edecekler.. tabi bunlarla uğraşmak için ne senin zamanın vardır ne de savcının..
  • asla indirime girmeyip 300 küsürden aşağı almanın imkansız olduğu bir çantayı 89 a alıp orijinal ürün bekleyen birinin yaşadığı rezalet.
  • bunların fetöcü olduğunu söyleyin, eğer öylelerse ne ala hemen işlem yapılır, yok değilse kesin hükümete bir noktadan yandaşlığı olabilir ki o zaman seni fetöcü diye içeri alabilirler, dediğim, adından bile iyi bir mana çıkaramadığım çakma alışveriş sitesi.
    millette de ya iyi cesaret var ya da çöpe atılacak çok parası var ki böyle ne idüğü bilinmeyen sitelere para bayılıp alışveriş yapıyorlar. ben internette değil ama gerçek piyasada çok bilinen firmaların bile internet siteleri eğer çok profesyonel bir görüntü vermiyorsa oralardan internet alışverişi yapmıyorum. demek ki ya çok korkağım ya da param yok.
    not: ikisi de... çöpe atılacak kadar param yok ve olan paramı da böyle dingil sitelerde enayi gibi kaybetmekten korkarım.
  • aldığınız ürünün orjinalinin fiyatı ve size verilen fiyatın arasındaki farktan şüphelenmeyip alışveriş yapıldığı sürece böyle şeyler devam edecektir. malım sahte demez zaten, sen anlayacaksın orjinal olmadığını alırken doğal olarak. sahte ürünlere gıcık olan biri olarak hiç tahammül edemiyorum böyle olaylara.
  • kısmen mutlu sonuçlanmış rezalettir.

şikayetler sonuç bulmuş olacak ki site kapatılmış. ancak instagram'da gezinirken bu sitenin değişik isimlerde türevleri olduğunu gördüm. hepsi %70 indirimle kanken satıyor. almayın, aldırmayın.