şükela:  tümü | bugün
  • kılıçdaroğlu'nun daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini söylediği yazı.

    "gazetenin muhabiri hannah lucinda smith'in kılıçdaroğlu ile yaptığı röportaj, adalet yürüyüşü'nü merkezine aldı. kılıçdaroğlu röportajında türkiye'yi "demokrasiye geri döndürme" sözü verdi. bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini söyleyen kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

    "biz 15 temmuz darbe girişiminin karşısındayız. yaşananları, insanların demokrasi mücadelesi olarak görüyoruz. ama diğer yanda da, saray'ın 15 temmuz'u var. saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hâl ilan etti. buna 'saray'ın darbesi' diyoruz."

    cumhurbaşkanı erdoğan, kılıçdaroğlu ve partisi için "artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi" açıklamasını yapmıştı. "terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" diyen kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi:

    "özgür bir ruhum olduğu gerçeğiyle baş edemiyorlar. eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir."
  • sözlüğün kılıçdaroğlu'ndan umudu kestiğini gösteren röportaj olmuştur. umudumuz var mıydı o da ayrı tabi; ancak hiç yorum gelmemesi de ilginç.