şükela:  tümü | bugün
  • kanımı donduran olaydır. elim ayağım titriyor ancak yazabildim. bu nasıl kana susamışlık.

arkadaşlar öncelikle 4 yaşında pitbull cinsi bir köpeğim var. kendisini kendim eğittim ve hiçbir şekilde eğitiminde dayağa yer vermedim. bugün ise beraber maçka parkına gittik, hem ben bir iki bira içerim hem de orada diğer köpeklerle insanlarla kaynaşır diye düşündüm.

gittim parka oturdum, çevrede bir sürü tasmasız dolaşan ve oynayan köpek vardı. ben ilk başta biraz temkinli olup, köpeğin tasmasını açmadım, ancak daha sonra oynasın diyerek tasmasını açtım ve koşuşturmaya başladı. uzunca bir zaman kimseyi rahatsız etmeden çevredeki köpeklerle oynadı koşuşturdu, ben de o sırada hem telefonuma bakıyor hem de bir yandan biramı içiyordum.

yanımda ise bir aile oturuyordu. sözde modern görünüşlü ailenin bir de küçük çocuğu vardı. yakın oturduğumuz için seslerini ister istemez duyuyordum, ilk başta ufak hakaretler geldi kulağıma ancak bana olduğunu nereden anlayabilirdim ki? ardından kadın ayağa kalktı ve bana yaklaşarak saçma sapan çığlıklar atmaya başladı. yok efendim nasıl tasmasız gezdirirmişim, oraya ailecek geliyorlarmış. sanki kaplan getirdik. ben de dedim "hanımefendi anlayabileceğimiz gibi o sizden daha insan."

kocası kalktı bunun üzerine o da bağırmaya başladı, ve bunun üzerine oğlum da yanıma geldi ve havlamaya başladı. bunun üzerine iyice kalabalık toplandı ve bir karışıklık çıktı. bunları beslemenin yasak olduğunu, polise söyleyip uyutturacağını söyleyenler oldu. gerçekten bu konuşmalar sonunda çok sinirlendim.

destek verenlere şimdiden teşekkür ederim.
  • trolleme çalışması: başarısız.
  • bence az bile yapmışlar, sikmeleri lazımdı.

tasmasız pitbull gezdirdiği yetmiyormuş gibi bir de aklınca laf sokmuş müptezel "o sizden daha insan" falan...
  • köpeğin cinsi üzerinden tavır sergilemek ırkçılıktır. rezalette mağdur şahsı ve onun can dostudur. çok merak ediyorum o kalabalığı, yavrunuz acaba golden retriever olsa nasıl tepkiler verirdi. belki de kendini size beğendirmeye çalışmaktan 20 takla atardı bir çoğu.

yaşanan olayda tepki gösteren kalabalık eminim ki kürt kökenlilere, lazlara ve bilimum farklı ırktan ve kökenden insanlara da aynı önyargıları, ırkçılıkları ve faşistlikleri göstermektedir.

bir köpek kadar beyniniz yok be, yatacak yeriniz yok! ikiyüzlü faşistler!

tanım: rezalet gibi rezalettir.

edit: olaydaki şahıs köpeğinin eğitimli olduğunu belirtmiştir. bunun üstüne yapılan karşıt yorumlar makine mühendisi, işinde gücünde olan diyarbakır kütüklü birine sırf sığ ve cahil önyargılar sebebiyle pkk'lı demekten farksızdır!
  • birasını yudumladığını iki defa araya sıkıştırıp "bari oradan kışkırtırım" çakallığı yapmasa, fena trollük denemesi olmayan paylaşım aslında.

bu kadar düşüncesizlik yapıp üstelik zeytinyağı gibi üste çıkan tipler gerçek hayatta var, ekşi'de de olabilir ama onlar arada bira yudumladığını vurgulamaktan çok 'oğlunun' meziyetlerini, harikalığını anlatmaya yer verirdi.

"oğlum o durumda bile havlamadı" falan dese iyi olurdu mesela. ayrıca en başta gym'den çıktığını, olaydan sonra nargile kafeye gittiğini de çok hissettirmeden çıtlatmalıydı.

bu haliyle maalesef başarısızca bir çalışma. 10 üzerinden 5
  • bir veteriner olarak haksız buldugum rezalet.

pitbull gibi saldırgan eğilimli ırkları bildiğim kadarıyla tasmasız gezdirmek yasak. hatta maske takmak gerekiyor. maskeyle dolaştıran cok insan görüyorum.

pitbullar özellikle küçük cocuklara ve kücük ve orta boy ırk köpeklere saldırmaya daha eğilimliler. kendi köpeğinizin saldırma ihtimalinin çok düşük oldugunu düşünüyor olabilirsiniz ve gerçekte bu böyle olsa bile insanlar bunu bilemez, ki yasalar da dikkatli olmanı gerektiğinizi söylüyor.
  • (bkz: don't feed the troll)
    arkadaşın amacı tamamen ilgi çekip popi olmak.
    önce beyinsiz bir motorcu yalanı, sonra doktor nefretini kaşımak için doktor yalanı, şimdi de bu.
    sittir edin efenim.
  • bir pitbull sahibi tarafından çıkartılmış rezalettir.