şükela:  tümü | bugün
 • mutlu son editi: aylardır ulaşamadığım yetkili arkadaşlardan ikisi sözlük sayesinde bana ulaştılar,sorunun vodafone'da olduğunu kabul ettiler ve borcu kapattılar. şu an hattı tekrar açtırdım,tabi vodafone tekrar icra açar mı bilinmez ama ben bu olayın peşini bırakmayacağım. destek olan herkese teşekkürler. vodafone pişmanlıktır.
  bıçak kemiğe dayandı. kısa sürede hukuki işlemleri başlatıyorum. okumaya üşenenler için özet koyuyorum.

  durumu olmayıp okuyamayanlara özet;
  vodafone otomatik ödeme talimatı olan hattımı borcumdan dolayı hattımı kapatıp beni icraya verdi.bütün borcumu kapattım,fakat hiçbir sistemde ödeyemediğim,sadece çağrı merkezinde görüntülenen bir borç yüzünden 2. defa icraya veriyor.borcu istesem de ödeyemiyorum.

  vodafone red müşterisi idim. fatura işleri ile uğraşmak zor geldi,1-2 ay aksattım. en son dedim ki otomatik ödeme talimatı vereyim,verdim.otomatik ödeme çalışmaya başladı. 17.04.2017 tarihinde sabah mesaj geldi akıllı kapsama teknolojisini kullandığınız için teşekkür ederiz diye. hattım kapanmış otomatik ödeme talimatı olmasına rağmen. aradım,otomatik ödeme talimatı verdiğim tarihten önceki faturaları çekmemiş,bunu bilmem gerekirmiş. dedim ki eyvallah benim suçumdur. rezillik bundan sonra başlıyor.
  hattım 0532 ile başladığı için turkcelle iade edilecekmiş. bu süreç 1 ay sürecekmiş. dedim eyvallah. 2-3 hafta sonra durumu sormak için vodafone'u aradığımda beni icraya verdiklerini öğrendim. adıma kayıtlı 3 adet hat var,hiçbiri aranmadı,mail atılmadı. avukatı aradım,borç bilgilerimi öğrendim. 2 adet borcum olduğunu,ödersem hiçbir sorunla karşılaşmayacağımı söyledi. fatura borcum toplam 150 lira olması gerekirken yarım saat sonra 400 küsür lira para ödedim hattımı geri versinler diye. 24 saat içinde hattımın turkcelle iade edileceği söylendi.
  aradan 2-3 hafta geçti.hattım iade edilmedi. vodafone müşteri hizmeterini defalarca aradım. en son vodafone'u aradığımda avukatın borcun ödendiğine dair belge göndermediğini söyledi.vodafone'un avukatıyla 1 hafta kadar konuştum,ohal olduğunu,yoğun olduklarını söyledi. 3 hafta önce parasını aldıkları dosyayı kapatmamışlar,bu süre zarfında adıma 2 adet tebligat göndermişler. kendilerini mahkemeye vermekle tehdit ettim ve 24 saat sonra,yani borcumu ödedikten 1 ay sonra dosyayı kapattılar,hatla ilgili borcum kalmadığına dair evrak gönderdiler.
  vodafone'u aradım.hattı neden iade etmiyorsunuz diye sorduğumda yakın zamanda edilir diye oyaladılar. en son hattıma 87-88 liralık bir fatura olduğunu söylediler. 2 aydır kapalı hatta ne faturası olduğunu,bütün borçlarımı kapattığımı anlattım. bu borcu hiçbir yerden göremediğimi söyledim. ayrıca şöyle bir detay var, ben 90 küsür tl'lik bir fatura ödedim,bu fatura vodafone sisteminde görünmüyor,88 liralık fatura sadece vodafone sisteminde görünüyor. vodafone'un söylediğine göre 88 liralık faturaya faiz eklenince 90 liralık fatura oluyormuş. ben bu 90 liralık faturayı ödediğimi,makbuzun elimde olduğunu söyledim. fax ile istediler. gönderdim. hiçbir sonuç alamadım. fax onayı gelmesine rağmen fax kayıdı bulunamadı.
  tekrar vodafone ile iletişime geçtim,bu faturayı gerekirse 2. kez ödeyeceğimi,yeter ki hattımı turkcell'e iade etmelerini istedim. rezilliğin pik noktası burda başladı. fatura vodafone dahil hiçbir yerde ödenmiyor. nedenini kimse açıklamıyor. hiçbir bankada,hiçbir kurumda,ptt'de dahil görünmüyor. bununla ilgili çözüm istediğimde çağrı merkezi çalışanları hata veriyor. yapabileceğim 2 şey bulunduğunu söylediler.fax göndermek veya vodafone bayiilerinden shop destek adı verilen kayıdı oluşturmam. gidip durumu anlattım. zaten fax gönderdim ve sonuç alamadım. konu ile ilgili en yakın vodafone yetkili bayiisine gittim. kayıt oluşturdum. 2 gün beklersem borcun ödenebilecek duruma geleceğini söylediler. yani ben hala borcu 2. defa ödemek için uğraşıyorum çünkü yeter ki hattımı versinler.bu süre zarfında vodafone çağrı merkezi kabul etti,avukata verilmeyeceğimi,bunun bir sistem arızası olduğunu söyledi. 2 gün sonra bayiiye gidip borcu ödemek istediğimde şikayetin kapandığını,çözülmediğini söylediler. nedenini sordum,onlar da anlamamış. tekrar bir kayıt oluşturduk. 2 gün daha beklemem gerektiği söylendi. tekrar vodafone müşteri hizmetlerini aradım.durumun aciliyeti ile ilgili ekleme yapacaklarını,beklemem gerektiğini söylediler.
  gelelim bugune. tekrar vodafone müşteri hizmetlerini aradım. sanırım 50 olmuştur. shop destek şikayetimin durumunu sordum,öyle bir şey göremiyorum,siz icralıksınız dedi biri.dedim ne icralığı günlerdir sürekli şikayet oluşturuyorum.şikayet göremiyorum ama ben size avukat atanması için form oluşturacağım dedi. kendisine avukata aktarılmak istenmediğimi,borcumu ödemek istediğimi ama ödeyemediğimi söyledim. lakin inatla avukat atanması için benim talebim dışında talep oluşturdu.
  tam 3 aydır ortalama günde 2 defa vodafone'u arıyorum. bu süre zarfında borcum olmadığı,borcum olduğu,borcum olupta yok göründüğü,borcum olmayıp borç göründüğü gibi çeşit çeşit,birbiriyle tutuşmayan bilgi aldım. şu an ödemek istediğim,hiçbir sistemde görünmeyen bir fatura için 2. defa avukata veriliyorum,daha önce ödediğim saçma sapan ücretlerle beraber faturanın 3 katı ücret,adıma açılan icrayı ancak 1 ayda kapattı. bu sürede kendi evime değil ailemin evine dahi icra mektupları gönderildi. vodafoneda görüşebildiğim en yetkili kişi çağrı merkezi çalışanı,her seferinde başka bir bilgi veriyorlar. artık durumdan sıkıldım.

  durumu olmayıp okuyamayanlara özet;
  vodafone otomatik ödeme talimatı olan hattımı borcumdan dolayı hattımı kapatıp beni icraya verdi.bütün borcumu kapattım,fakat hiçbir sistemde ödeyemediğim,sadece çağrı merkezinde görüntülenen bir borç yüzünden 2. defa icraya veriyor.borcu istesem de ödeyemiyorum.

  en kısa sürede avukata gidip hiçbir şekilde ödenemeyen bir fatura için icraya verildiğim faturalar,çağrı merkezinin sürekli tezat düşen açıklamaları,ödediğim borcun icrasını 1 ay sonra kapatan,bu sürede evime gönderilen icra mektupları için vodafone'u ve avukatını mahkemeye vereceğim.
  vodafone asla ve asla kullanmayın.
  vodafone pişmanlıktır.

  edit 1:
  öncelikle mesaj atan,destek olan herkese teşekkür ederim. öneriler üzerine konuyu btk'ya mail attım,aynı zamanda sitedeki bize ulaşın kısmının genel merkeze bağlı olduğu,sonuç alınabileceği yazılmış oraya da yazdım. şikayet var.com'a şikayet oluşturdum. kısmetse yarın vakit bulup avukat ile görüşeceğim.

  edit 2: konuyu ingliltere'deki vodafone genel merkezine mail atmam için ingilizcesi ile yardımcı olabilecek,i live in english seviyesinde bir yazar arıyorum.

  edit 3: parayı ödememe rağmen evime 2 defa icra kağıdı gönderen,dosyayı 1 ayda zor zar kapatan avukatlık şirketi,özay hukuk.
  özay kukuk

  iletişim için; rock3r@windowslive.com
 • durumum vardi okudum. oncelikle rezalet gibi rezalet, rezaletler silsilesi. adam borc odemekten bi hal olmus, bunlar hala icra micra bisiler. ben olsam yillik izni cakar, genel merkeze dadanir, ceo mudur nedir en yetkili kim varsa gorusene kadar kendimi kapilara zincirler, derdimi anlatir, magduriyetimi giderir ustune magduriyet tazminimi talep eder hattimi da tasirim. bu ne amk sene 2017, hic kimsenin kullanamadigi bir borc takip sistemi ve magdur olan bir musteri. duyan da vodafone dunya markasi sanir.
 • kesinlikle rezalettir. müşteri hizmetlerine mail atmak veya doğrudan yukarılara ulaşmaya çalışmak yardımcı olabilir. geçmiş olsun.
 • son günlerde okuduğum en güzel rezaletti.
  rezalet puanım 8.5/10

  derhal aileye icra tebligatı gittiği, kişinin yıpratıldığı ve sistem kaynaklı hata yüzünden itibarın zedelendiği gibi gerekçelerle karşı dava açılmalı.
 • malum durum vardı, okudum. rezaletin ağa babası olan rezalettir. keşke gidip yeni hat alıp, gelen icra dosyasına da itiraz etseydin borcum yok diye. kısır döngüye girmiş vaziyet. umarım sözlük vasıtasıyla sorunun çözülür.

  benim de bir netflix olayı vardı, 2-3 ay boyunca halledemediler. şaka gibi, neyse o başka rezalet başlığı hak edecek bir durum.

  bu arada rezalet puanım, 8.8/10.
 • boşuna demiyorum ben bu siktimin ülkesinde gsm operatörü yok!
 • (bkz: up)

  milleti düdüklemekten hizmet vermeyi ikinci planda tutan şirketleri daha rahat görüyoruz.
 • vaktinde yapmadigim bir islem icin benide ginlerce ugrastiran firma. yazar arkadasa gecmis olsun diyor ve adli yollara basvurmasini tavsiye ediyorum. o vakit azcikda olsa anliyorlar.
 • okuduğum şirket rezaletlerinin içinde en dikkat çeken rezalet, müşteri hizmetleri müşteriyle ilgilenmiyor bile, arkadaşa fatura üstüne fatura çıkartıyorlar. arkadaşta bir shop, bir müşteri temsilcisi dönüp duruyor hattı kurtarayım diye ama ne hikmetse icralık oluyor faturaları ödemesine rağmen, kesinlikle rezalet başlığı hakedecek durum.
  rezalet puanım: 9.5/10