şükela:  tümü | bugün
180 entry daha
  • millet neler yaşıyor be. rezillik uçak boyu kadar olan olaylar
  • herkes pegasus’a saydırmış da çalışanlar pegasus personeli mi yoksa anlaşmalı olduğu yer hizmetleri şirketinin personeli mi merak ettim. umarım yurtdışında her gördüğünüz yer hostesini havayolunun personeli sanmıyorsunuzdur.
  • orospu çocuğu demeyi sevmem insanlara ama bu kabin görevlileri resmen orospu çocuğuymuş
  • bir türlü “psikoloji” yazamayan erkek arkadaş barındıran bir rezalettir.
  • öncelikle pegasus savunmaya gelmedim, ancak ortada kanıtlanması şartı ile görevlerinin tutumları dışında bir rezalet yok gibi gözüküyor. şöyle ki, pegasus'un kabin bagajı kuralı açık ve net; 8 kiloluk bir çanta ve yanında küçük el çantası/laptop çantası. bileti satın alırken de bunu bilerek satın alıyorsunuz, sonradan dayatılan bir şey de değil. dolayısıyla beğenmeseniz de uymanız gereken bir kuraldır bu, itiraz hakkınız saklı değildir.

kaldı ki çoğunlukla zaten kabin bagajınızın kilosu ölçülmüyor, ölçülse de örnekte de olduğu gibi çok fazla önemsenmiyor. zira görevli yalnızca büyük valizin kilosunu azaltmanız yeterli olur demiş.(yeni bir çanta çıkartıp ona koyun dememiş) bununla beraber yanınıza aldığınız diğer ufak çantaya da çok takılmazlar. içini doldurabildiğiniz kadar doldurabilirsiniz, ben genelde laptop çantama çikolataları dolduruyorum. bunlara ek olarak bazen duty-free alışverişi için bir tane bez alışveriş çantası(örnek) da yanıma alıyorum, ona da dışarıdan aldığım çikolataları, yiyecekleri veya herhangi başka bir şeyler vs. koyduğum oluyor. bugüne kadar bir şey diyen olmadı. dolayısıyla ufak ihlallere de bir şey demiyorlar, oralardan alacağınız şeyler için anlayışla karşılıyorlar. ancak siz görüldüğü kadarıyla ufak ihlal boyutunu çoktan geçmişsiniz. 2 çanta ihlali yapmışsınız. bu da ister istemez göze batar. bu 2 fazla çanta yerine 1 adet bez çanta tarzı bir şey veya poşet kullansaydınız ve toplam 3 parça eşya ile girseydiniz muhtemelen sıkıntı yaşatmayacaklardı, tolerans göstereceklerdi.

kurallarda ihlal edilen her parça için 50 euro tahsil edileceği de açıkça yazılmış. dolayısıyla görevlilerin burada keyfi bir tutumu yok. onlar kendilerine söylenen prosedürü uygulamakla yükümlü, bu konuda haklı olan taraf da onlar. elbette davranış biçimlerini bilemiyorum, tek taraflı anlatımla bunu yorumlamak da pek mümkün değil. dolayısıyla kusura bakmayın, ben ortada pek rezalet göremedim.
  • pegasus o iki personeli ve o anın videolarını yayınlasın! bu rezaleti ve bu stresi bir insana yaşatabilme manyaklığını taşıyan açıkça ruh hastası kişileri işten atsın.
    nasıl bir çirkinlik ve kötülükse uçağa almamak, parayı nakit istemek, özür dile alıcam demek? aloooo sabancı bunu değil en ufak edepsiz hak yiyen davranışı olacak personelimin dava ile çıkarırım ki aldığına şükür etmediği maaşı, rahatı öyle bir gitsin ki insanlarla nasıl uğraşılırmış görsünler. ifşa edilsinler.

her ne meslek kolu olursa olsun karşındakini hor görmek alaycı bakış ve yaklaşımlarda bulunanlar, üç paraya çalıştığı şirkette zıvanadan çıkıp azan kibir ve hainlik dolu davranışları olan bütün kötü çalışanlardan bende bıktım.

basit bir jean mağazasında klimada serin serin duruyorsun bom boş mağaza bol paçalı kot istiyorum diyorsun cevap; ama dar paça moda, var mı yok mu diyorsun bakmadan yok diyor bakıyorsun görüyorsun bu var diyorsun pişkince ispanyol paça istediniz sandım diyor yüzüme karşı yalan söylüyor kendi kendine.
    üst baldırlarım kalın dar paçalarla rahat etmiyorum diyorum spor yapın diyor manyak, eğri su borusundan kalın çirkin bacaklarına birde şu malum kot şortlardan giymiş desem ki sen yap bence sporu! ruh hastası üzerine kalır. yani etraf çalışmayıp ego şişirmek isteyen bulunduğu yerle tatmin olmayan kendi gerçeğini kabul etmeyen yersiz anlamsız özgüven geliştirmiş beyni devre dışı kalbi bitmiş insansılarla dolu.

çok geçmiş olsun. herkesin işini kendine saygıyla anlayışla yapmasını ve iyi insanlarla karşılaşmasını dilerim. iyi karma belki işe yarayabilir.
  • rezzzalet gibin rezzalet puanım 9/10
  • keşke videoya alıp rezil edebilseydi. her türlüsü sinir bozucu. rezalet puanım 10 / 10
  • diyaloglarda ciddi boşluklar var. ben açıkçası bu olayın bu şekilde ilerlediğini sanmıyorum. kimse kimseye bilenmez bir işyerinde mutlaka aşırı bir el bagajı tespiti var ki uyarılmış. kaldı ki bagaj teslimdeki elemanın kabul etmesi, son kontrolden geçtiğiniz anlamına gelmiyor. oradaki insanlar fazla bagajı tespit etmişler ek ücret istemişler, kız arkadaşınızın bu şekilde bir üslup takındığının garantisi nedir? olayı iki taraflı delilleriyle dinlemeden ben pegasus çalışanlarını suçlayamam hatta anlatılan hikayeye göre onların haklı olduklarını düşünüyorum. rezalet puanım 0/10.
  • benim anlamadigim "psikolojik siddet uyguladilar" falan gibi gercek hayatta hicbir karsiligi olmayan cumleleri yazmanizi avukat falan mi salik veriyor dedirten rezalet iddiasidir. olay anlatimi o kadar cok abuk subuk ifadeyle dolu ki ajistasyonla kamuoyu yaratmak icin uydurmalar oldugunu akla getiriyor.
54 entry daha