şükela:  tümü | bugün
 • 2000 yılında verilen bkz.

  zaman aynı zaman, var hala böyle piçler.

  elbette sahipleri belli.
 • hepsinin daşşağını yerim.

  sikin lan babanızın parasını, hem de köküne kadar yiyin. yiyemeyenler de delirsin buraya gelip.

  ben hayatı tam da benzer şekilde 2 türlü yaşadım,

  peder battıktan sonra her şey kafamda daha iyi oturdu hayata dair. babanızın parası varken yiyin gençler, sıfır araba aldırın, bebek gibi kızlarla, okulun en yakışıklı çocuklarıyla takılın, keyfinize bakın.

  sonra siz yemezseniz babanız yiyor bitince de hiç hoş olmuyor söylim :/
 • özellikle, babanız da kendi babasının parasını yiyorsa ve yukarıdaki yazarın da söylediği gibi siz daha hayatın ne olduğunu bile anlamamışken o para bitiyorsa, size sıfır araba alınmış olması alınmamış olmasından iyidir.
 • 18 değil miydi o sınır? peder bizi kandırdı mı bi sene? yapma babacım bunu ya.... işi, çalışanlarını bana emanet edeceksin sonra, nasıl güvenip de alayım?
 • lan ergenliğim bu tiplere imrenmekle geçti. zengin çocuğuyum, tüm arkadaşlarım 16 yaşında altlarında arabayı geç merso, bmw'lerleydi. nasıl uyuz olurdum babama anlatamam. evde fazladan araba var, onu bile vermezdi bana 16-17 yaşlarındayken.

  şimdi şimdi anlıyorum neden olduğunu. bu arkadaşlarımın şimdiki haline bakıyorum, bi de kendimin...
  bi taraf iş güç umrunda değil, üniversiteyi yarıda bırakmış, alkol ve bazı şeylerin tutsağında, düzgün bir ilişkisi yok; diğer taraf da halen mersolarda bmw'lerde falan.

  bizim peder bundan bi cacık olmaz, ölü yatırım demiş besbelli. zengin ölü yatırım yapmaz hacı:d.
 • abi bazen çok şaşırıyorum gün içerisinde yaşadığım bir olayın benzerini konu olarak açıldığını görünce herneyse sadede gelelim bugün masum bir şekilde iddaa bayisine doğru yürüyorum mahallemizin en eski pastanesinin önünden geçiyodum en eski pastane şuan fırançayzink(yazılışını bilmiyorum ve söyleyişinide bilmiyor olabilirim) veriyor beni şaşırtan şeyde küçüklüğünü bildiğim çocuğun bindiği arabaydıı abi resmen moralim alt üst oldu son model bir bmw idi modifiye yaptırmış hangi seri olduğunu bilmiyorum biz hala mülakatlara girelim şirketlerden geri dönüş bekleyelim
 • aynen başlıkta anlatıldığı gibi tam 11 yıl önce 17 yaşında altına 2002 model opel corsa marka model bir araba çekilen arkadaşım vardı. ehliyeti yoktu. zengindi. epeyi bir zenginler.ehliyetini aldıktan sonra bmw z3 alacaklardı ailesi. 11 yıl önce bmw z3 hatrı sayılır bi araba idi.

  neyse bu arkadaşım her kırmızı ışık sonrası patinaj yaparak kalkardı. bir gün yine trafik ışığından patinaj yaparak 1, 2, ve 3. vites kilometre 100'e dayandığında 11 yaşında bir apartman görevlisinin çocuğuna çarptı ve öldürdü.11 yaşında bir erkek çocuk hayatını kaybetti. tabi olayın cezai şartları yerine getirildi. bir gün bile hapis yatmadı arkadaşım. bir miktar kan parası ödediler .yaklaşık 350 bin lira diye duymuştum. olay kapandı gitti.

  zengin aileler var ise kesinlikle çocuklarına belli bir olgunluk düzeyine erişmeden araba satın almamalarını öneriyorum. 12 yıldır her gün araba kullanıyorum . arabayı herkes kullanır ama herkes durduramaz. bu sebeple olgunluk ve tecrübe şart. sizler çocuğunuzu sevindirdiğinizi düşünürsünüz ancak bir başka ailenin ocağının sönmesine sebep olabilirsiniz.

  edit: olayı özet olarak anlattım...
 • amerikada bol bol bulunan piclerdir.
 • bunu yazan için de birileri şunları diyor olabilir:
  (bkz: 17 yaşında her gün et yedirilen piçler)
  (bkz: 17 yaşında başını sokacak evi olan piçler)
  (bkz: 17 yaşında masasına bilgisayar çekilen piçler)
  (bkz: 17 yaşında eline telefon verilen piçler)
  (bkz: 17 yaşında hala ailesinden dayak yememiş piçler)
  (bkz: 17 yaşında yürümek yerine otobüse binebilen piçler)

  (bkz: boş bkz)

  şükürcü bir tip değilim. tek derdim taşı en günahsız olanın atabilmesi.

  işinize gelince 17 yaşındaki piç, işinize gelince "ama hande'nin telefonunda oyun da oynanıyoooo", "yine mi mercimek yiyeceğiz?". iki yüzlü, at gözlüklü, benciller. alayınızdan iğreniyorum. elinizde olsa sizden bir fazla buğdayı olanın o tek buğdayını çalarsınız.

  not: donuna kadar borçlu spor. dallama dallama laflar edenler olursa önce gelip borçlarımı ödesinler.