şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ayni boyda oldugumuz icin elim kalkmaz..hahahaha..
 • dövsen "döve döve bunu mu dövdün!?" dayak yesen "bundan mı dayak yedin?!" tepkilerini alma riski taşıdığı için uzak durulan bir eylemdir.

  debe edit : sokakta yaşayan insanların doğal yaşam alanı sokaklar olmadığı gibi, kedi-köpeğin de doğal yaşam alanı sokaklar değildir, yaşamak için bize bağlılar. sokak kedi ve köpekleri de sokak insanları ile aynı sorunlarla mücadele etmek zorunda, yardım etmiyorsanız da kötü davranmayın.
 • tercih etmediğim durum.
  dayak yememek varken ne gerek var.
 • önemli olan işlevidir. şunu bir türlü anlatamadık gitti.

  örneğin bruce lee'nin boyu 169-170 cm'dir.
 • eğer mevzu kavga etmekse, normal olanı zaten kavga etmemek olmalıdır ama kavga etmenin kaçınılmaz olduğu bir durumda kaldıysanız, kimse de karşısındakinin boyuna posuna bakmaz. ya dalar, ya da gözü yemiyorsa kaçar.

  eğer antrenman amaçlıysa, herkesin kendi boyuna göre birini bulması kendisini geliştirebilmesi açısından daha doğru olur.
 • ayni zamanda yasca da buyukse hic yapilmayacak eylemdir.
  universite yillarinda eski focada rakili balikli bir ortamda yan masayla cikan gereksiz gerginlikte bana 1.60 boylarinda (belki daha da kisa) benden en az 5-6 yas buyuk bir eleman denk geldi.
  butun kavga hevesi, o anlik dunyayi yakabilecek sinirim uctu gitti.
  bizim elemanlar sivas kangal gibi digerlerini bogazlarindan isirmaya calisirken ben haksiz rekabet sebebiyle abi gel ayiralim su salaklari dedim.
  aydinlandim resmen.
  karsimdaki tifil da evet kardesim haklisin dedi.
  bence o benden daha fazla aydinlandi.
  bingildagina cekic gibi yumruk indirme sansim varken vurmadim.
  muyluyum.
 • önemli olan boyu değil işlevi.
  bu arada 170' lik 6 kişiyse ,fenaaa
 • sinir anında ne uzun boylu babayiğit adamın, ne de kısa boylu çelimsiz adamın ne yapacağı, o deli kuvvetine ereceğini kestiremezsiniz. benim bir arkadaşım var, endüstri mühendisi, halim selim, o kavgaya kadar hiç kavgasını veya sert atışmasını görmemiştim ve bu arkadaşım 165 boylarında çelimsiz sayılabilecek bir arkadaşım.

  bir kere gözünün döndüğünü gördüm ki 180 boy ve o zamanlar 110 kilo civarı kilomla ben, arkadaşımı adamın üzerinden alamamıştım. bu işte boy pos, teknik çok önemli olsa da, o anki sinirin de en az bunlar kadar etkili olduğunu zannediyorum.

  diğer bir hususda internette, şurada burada denk geldiğim kadarı ile, bu kısa arkadaşlar, eğer zibidi takımından falansa, dezavantajlarını kapatmak için, genelde en azından bıçak falan taşıyorlar, onun için de dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum.
 • benim konuya tavrım, bana kafa tutuyorsa kendi belasını arıyordur, arayışı sona ersin şeklinde oluyor. dolayısı ile boyla kiloyla değil bu işler, hak edene hakkını vermek lazım. ama kuvvetle muhtemel ikinciyi vurmam.