şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle kaynak.

  kaynak2

  kaynak3

  kaynak4

  doğu akdeniz'de bulunan fatih sondaj gemisinin bulduğu iddia edilen doğal gaz rezervi, yunan medyasına göre 170 milyar metreküp. haber yunan medyasında ön sıralarda.

  edit: kaynaklar eklendi

  kaynak problemi hakkında: sayın araştırmacı yazar arkadaşlar, attığım kaynaklar yunan medyasının böyle bir haber yaptığını iddia etmekte. eğer zahmet olmazsa iki dakikanızı ayırıp yunan medyasına göz atarsanız bu haberlerin varlığını da görürsünüz. haberin yunan yalanı olup olmadığı ise başka bir tartışma konusudur.

  şahsi fikirler: aranızda twitter kaynağını beğenmeyen arkadaşlar görüyorum, çok pis kalbinizi kırarım. sabah gazetesi sayfası mı paylaşsaydım?

  bulunduğu iddia edilen miktar öyle 3-4 senelik bir ihtiyaca karşılık geliyosa çıkarmaya değmez gibi görünüyor. ayrıca sondajdan bize çıkan gaz değil de seçim gibi daha çok.

  özelden gelen mesajlara göre; bulunan rezerv 3 yıllık bile olsa mesafe yakınlığından dolayı taşıma-depolama maliyetinin fazla olmayacağı ve çıkarılmaya değer olduğu belirtilmekte. ayrıca diğer ülkelerin de mesafeye rağmen oralarda cirit atması rezervin çok daha büyük olduğunu göstermekteymiş.
 • yüksek miktarlı rezerv çıktıysa 'erken seçim coming'.
  yunan medyasının bu konuyu yazması önemli müthiş bir rezerv miktarı ve bu konuda ülkemize yapılan baskı göz önüne alındığında.
 • bu doğru ise bunu bize yedirmemek için savaş bile açabilirler türk ordusu ve türk subayının motivasyonu yüksektir yapacakları her adımın karşılığı çok ağır şekilde verilir savaşlarda gerekli iki şey gereklidir demir ve kan bunların ikisi de bizde var buradan burayı izleyen amerikan , mısır ve yunan ajanlarını uyarıyorum türkiye sizin oynayabileceğiniz bir ülke değildir yanarsınız.
 • bulunmaması saçma olur zaten. tüm kaynaklarda devasa petrol ve doğalgaz olduğu biliniyor. bakalım çıkarabilecek miyiz.
 • daha sondaj yeni başladı vurur vurmaz bu kadar rezerve rastlanması çok zor bir ihtimal olduğu için muhtemelen yalan bir haber.
 • yaklaşık 3 yıllık doğalgaz ihtiyacımıza tekabül eden iddia
 • bahsi geçen miktar ülkenin 3-4 yıllık rezervinin karşılamıyor, bunu çıkartmak için yatırım yapılırsa ancak zarar edilir. bu masrafın faturalara ekleneceğini unutmayın. doğalgaz hali hazırda zaten pahalı
 • allah allah yakınlarda seçim de yok oysaki swh

  edit: “oysa ki” oysaki olarak değiştirildi. teşekkürler plutonid