şükela:  tümü | bugün
  • esasen uyuşturucu ile sorun yaşayanların arayıp, uyuşturucu almak yerine muhabbet etmeleri için açılmış bir sistemdir.
  • sağlık bakanlığının sigarayı bırakmaya yardımcı olmak amaçlı kurduğu -destek- hattın numarası. ne iş diye arayayım dedim (4 kere) 10 dakika beklememe rağmen kimse ile konuşamadım. nedir, nasıl çözüm sunuyorlar, nasıl destek oluyorlar bilinmiyor.
  • arayanların adresini tespit ederek yerinde müdahale sistemiyle çalışan bir hizmetin telefonla başvuru numarası. bağımlıları direk kendi mekanlarında temizliyorlar.
  • çalışma sistemi çok basit. arıyorsunuz açmıyorlar, arıyorsunuz açmıyorlar, arıyorsunuz aç..... kanser olup göte geliyorsunuz. pamuk için kime gidiyoruz dayı ?
  • türkiye'nin en başarılı f-4 filosu
  • katranlı matranlı böyle korkunç, tiksinç ve dahi ürkütme konusunda gayet etkili bir de reklamı var.. bir yılda biriken katranı filan da toplamışlar mı sana?? ~100 ml..
    ohaa ohaa nidalarıyla değiştirdim kanalı..
  • on dakika telefona yanıt vermeyince can sıkıntısından yaktım bir sigara.
  • sigarayı bırakmanın stresine dayanıp dayanamayacağınızı 10 dakika telefonda bekleterek test eden sigarayı bırakma destek hattı.
  • hiç sigara içmemiş ve bırakmamış biri olarak gırtlak kanseri hastası bir adamın cihaz yardımıyla konuşmaya çalıştığı son reklamı beni çok etkilemiştir. umarım tiryakiler üzerinde de benzer bir etki bırakmıştır. ve umarım hattaki görevliler de en az reklamları kadar iyidir.

belki de canım amcamı sigaraya kurban vermemin de etkisi vardır bilemiyorum.

(bkz: içmeyin şu boku)
  • yayınladıkları, sigara zararlıdır temalı son reklamda çalan şarkı nick cave & warren ellis - falling.
    tühh, bu şarkıda sigara üstüne sigara yakarım ben.