şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kktc'nin dün itibariyle imza attığı büyük skandal. kktc bakanlar kurulunun daha önce "kktc vatandaşlığı" verdiği tc kökenlilerin vatandaşlıkları dün itibariyle iptal edildi. bir sürü insanın kurulu düzeni bozuldu ve şimdi birçoğu adadan çıkış yapmak zorunda. bu insanlar kıbrıs'a, çoğu kıbrıs vatandaşından çok daha fazla fayda ve katkı sağlamıştır. büyük yatırımlar yapan birçok iş adamı ve mütteahitin vatandaşlıkları hiçbir sebep gösterilmeden iptal edilmiştir. türkiye, kuzey kıbrıs'a yaptığı yatırımlarını ve desteğini her gün arttırmaya devam ederken, kıbrıs hükumeti de düşmanca tutumunu aynı hızda arttırmaya devam ettirmekte.

  edit: bir konuya açıklık getireyim. evet parayla vatandaşlık alanlar olduğu doğrudur. ancak acı olan nokta şu ki zaten parayla vatandaşlık alanlar, "iptal edilen vatandaşlıklar" listesinden yine paralarıyla isimlerini çıkarttılar. bu liste 7 gün önce haber sitelerinde yayınlandı. o listede gerçekten parayla vatandaşlık alan isimler de vardı. ancak resmi gazetede yayınlanmadığı için henüz geçerli değildi. bu bir hafta içerisinde zaten rüşveti seven hükumet yine bir tiyatro sahneledi ve son dakika 44 kişiyi listeden çıkararak yerine hakkıyla vatandaşlık almış yeni 44 kişiyi ekledi. dün itibariyle de bu son hali kktc resmi gazetesinde yayınlandı. yani olan yine masum tc vatandaşlarına oldu. rum'u, türk'e tercih eden kktc'yi tekrar canı gönülden tebrik ediyorum.
 • kıbrıs'ın yarısından fazlasının benim gözümde rum kesiminden farkı yoktur.

  tüm ilişkiyi keseceksin şu şerefsizler ile.

  ama işte olmuyor.

  iyiler her daim müstesna
 • - alo, 174 vatandaşlık iptal hattı, nasıl yardımcı olabilirim.
  + selamun aleyküm gardaş. ben birkaç soru soracağım.
  - buyrun efendim.
  + ben vatandaşlığımı iptal edersem, dinden de çıkmış olur muyum?
  - onun için sizi nihat hatipoğlu'na yönlendiriyorum, lütfen hatta kalın!
 • bende bir an vatandaşlık iptal hattı zannettim başlığı :)
  bu arada evet vatandaşlığı iptal edilenler arasında düzgün,yavru vatana fayda sağlayan insanlar vardır elbet ancak bir konuyada açıklık getirelim para vererek vatandaşlık alanların olduğunuda herkes biliyor.rüşveti yedirip sıra bekleyen insanların önünde bakanlar kurulu kararıyla vatandaş olanlarda maalesef düzgün insanların yanında mevcut.bunu iyi ayırmak gerek.
 • (bkz: açacağın başlığı sikeyim)

  hukuka aykırı bir şekilde kktc vatandaşlığı almış 175 kişinin vatandaşlığı iptal edilmiş.

  "bakanlar kurulu sözcüsü, başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı kudret özersay, önceki dönemde istisnai vatandaşlık şeklinde keyfi biçimde, yasaya uygun olmadan verilen vatandaşlıklar konusunda başlatılan inceleme çerçevesinde, yaklaşık bin 200 istisnai vatandaşlığın incelenmesi çerçevesinde 175 istisnai vatandaşlığın geri alınması yönünde bakanlar kurulu’nun karar ürettiğini vurugladı.

  özersay, verilen bu vatandaşlıkların bir kısmında belgelerin olmadığını, bazı önergelerin dahi ortada olmadığını, açıkça hukuka aykırı vatandaşlık verilmesi örnekleri bulunduğunun tespit edildiğini ifade etti."

  http://www.kibrisgazetesi.com/…k-iptal-edildi/41858

  bizim insanımız böyle işte. politikacı dürüst olsun, rüşvet almasın, hukuka aykırı iş yapmasın diye isteriz; fakat kendi işimiz düşerse her türlü piçliği yapmasını bekleriz. adamlar hukuka aykırı işlemi iptal ettikleri için düşman oldular şimdi...
 • yazar sanirim 174 iptalin hepsini incelemis ve bu sonuca varmis(!)... nasil avusturya iptal ettiginde sevindiysem buna da sevindim...

  hepsine welcome home, sanitarium diyerek selamliyorum..
 • şimdi bilip bilmeden sallayanları bir tarafa bırakalım.
  kktc de ne zaman sol hükümet başa gelse, adam akıllı icraatlar yapıyor. buna mukabil, avantacı kesimin partisi ubpliler ise hemen yaygara ya başlıyor.
  bir kere kktc de yılllardır yaşayıp, işini düzenini kurmuş ama vatandaşlık alamayan çok insan var. peki niye niye alamıyor? kıç öpmediği için. bu kadar basit.

  emin olun iptal edilenler edilmesi gerekenlerin yanında deve de kulak kalıyor.
  bir görseniz, yerleşik ve türkiye den göçen insan profili suriyelilere rahmet okutur.
  o kadarı ile iş yapıyorum, çok çok istisnalar hariç, birisi de düzgün olsun ama yok.

  beğenmediğiniz bu partinin çalışma bakanı 1 mayıs ta iş yerlerine kapalı olacaksınız diye direktif verdi ve istisna bir iki işletme hariç her yer kapalı idi.
  mesele vatandaşlık iptali değil, senin buraya yerleşmiş olan insanların düşük kalitesidir.

  sen buraya yavru vatan diyerek her türlü muameleyi hak görürsen, kusura bakma ama adamlar da seni sevmez. yok öyle bir dünya.
  kimseye zorla buraya gelin yerleşin demiyorlar. kaldı ki, pahallı bir memleket.
  not: kktc vatandaşı değilim, böyle torpilli olanlar değil. hak eden olsun.