şükela:  tümü | bugün
  • sma / kas hastası ( spinal muskuler atrofi ) çocukların tedavisinde kullanılan spinraza isimli ilaç.

son bir ayda 6 çocuk vefat etti.

yüksek fiyatı nedeni ile aileler ilacı satın alamıyor,

sağlık bakanlığı ve sgk acilen harekete geçmeli hasta çocukların ilaç masraflarını karşılamalı.

aileler perişan çocuklarını yaşatabilmek için çırpınıyor.

düzenlenen imza kampanyası

sma hastalığının tedavisi için sağlık bakanlığının ilaç bedelini karşılamasını istiyoruz

twitter iletişim: sma turkey

kaynak 1

kaynak 2

kaynak 3

kaynak 4

kaynak 5

kaynak 6

kaynak7

kaynak 8

çocukları sma hastası olan ailelerin yaşadıkları;

kaynak video 1

kaynak video 2

kaynak video 3

kaynak video 4

kaynak video 5

edit : aşağıda devlet batar diyenler olmuş, devlet yıllardır şunlara milyar dolarlar harcarken batmadı, bu hasta çocukların ilaç parasını karşılıyor diye mi batacak ?
  • firmasının şerefsizliğini gösteren ilaç.

çocukları öldüren bir hastalığın tedavisi için ilaç yap, fiyatını da ingiliz kraliyet ailesi ve milyarderlerden başka kimsenin alamayacağı şekilde belirle.

açık ve net orospu çocukluğu.

bu kansız firmanın sahipleri, sorsan insan, canlı sevgisine sahiptirler.
    koduğumunun kansızları.
  • işte ülkenin aciliyeti başkanlık olunca böyle bir başlık pek kimseler önemsemiyor

geleceğimiz çocuklar
  • tuğra acil kalp nakli bekliyor başlığının ne kadar dikkat çekmesini istiyorsam bunun da aynı şekilde dikkat çekmesini istiyorum.

edit: tuğra'nın durumu kritik. başlığa destek olunması rica olunur.
    (bkz: tuğra acil kalp nakli bekliyor)
  • biz bu ilacı üretebilecek bir ülke olalım dedikçe adamlar 15 sene önce hastaneler ne haldeydi şimdi sıra yok diyor.
  • umarım biran önce sgk tarafından karşılanarak ülkemize getirilir. çiçekler solmasın, bir çocuk kolay yetişmiyor...
  • suriyeliler için milyar dolarlar harcanırken batmayan devlet ilaç karşılanınca mı batacak?? umarım sgk kapsamına alınır o ilaç. yazık gerçekten yazık.
    yardım bekleyen başka çocukların da sesi olalım.
    (bkz: tuğra acil kalp nakli bekliyor)
  • çok üşengeç bir insanımdır. hayatta böyle şeyleri imzalamam çünkü çok saçma bulurum ve bir sonuca ulaşmayacağına inanırım. işte ben gittim imzaladım bir de tek tek whatsapptan falan paylaştım ki bunu yapanlardan da nefret ederim. işte ben bunu yapmışken sizin çoktan imzalamış olmanız lazım. imzalamadıysanız hemen imzalayın.
  • polio aşısının dünya genelinde ücretsiz ve patentsiz olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üretici firmanın şerefsizin önde gideni olduğunu anladığımız ilaçtır. ulan şerefsizler, malzemeci olmasam dicem ki içinde değerli maddeler var veya üretim süreci zordur pahalıdır falan. kaç mglık ilacın yapımında kiloyla altın mı kullanıyorsunuz? antimadde kullanmadan sentezlenmiyor mu lanet ilacın etken maddesi? 175 bin dolar nedir be? gerçi sırf nefes almaya yılda yüzbinlerce dolar para ödendiği bir amerika varken, siz 8 liraya sgkdan acil muayenesi olabildiğinize şükredin. umarım devletimiz bu konuda insanlara yardımcı olur diyeceğim, ne yazık ki bu devletin gözünde hiçbir vatandaşın 175 bin dolar edebileceğine inancım yok. bütün ailelere buradan geçmiş olsun diyorum.
  • suriyeliler için 25 milyar doları gömmekten çekinmeyen devletimiz 17.5 milyon doları da gözden çıkarıp ilaçları da almalıdır.gerekiyorsa milletvekili maaşlarından 6-7 ay kesinti yapılsın ve o ilaçlar alınsın