şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bugün dost meclisinde uzun süre tartıştık. en çok da doğal seçilim sonucu hala elenmemiş olmaları şaşırttı. belki de bakıp ibret alınız diye yaratılmışlardır. ömürleri boylarıyla ters orantılı olsun. amin.

  edit: kompleks nerede biliyor musunuz? uzun boylu olmayı eleştirir hale geliyorsunuz. kısa boylu olmayı avantaj sayıyorsunuz her açıdan kendinizce. kısa olmanın uzun olmaktan iyi olduğınu düşünüyorsunuz daha da kötüsü bunu boy kıstası yapan kişilere kızdığınız halde siz de yapıyorsunuz.

  edit2:adam diyor ki zekayla alaka kurulamaz kadınlar için tercih sebebi değildir. tamam güzel söylüyorsun da kardeşim kadınlar esprili güzel gülen keyifli sohbet eden adamdan zeki adamdan hoşlanır niye diyorsun. hal böyleyse uzun adamda da bu özellikler olabilir. neden kısaların fabrika çıkışı sempatik zeki esprili kültürlüymüş gibi algı yaratıyosun. insan insan işte uzunu kısası yok.
  bir ikincisi ben uzun boylu ve başarılı insanları yazmadan önce en az 10 entryde kısa ve başarılı insanlardan bahsetmiş. ben de diyorum ki başarının boyla ilgisi yok al o zaman uzunlar da başarılılar.

  komplekse girilmesini anlayamadım. kısa olabilirsin seçececeğin bir şey değil bu. büyük ölçüde gen gerisi spor ve beslenme. çok yaşamak az yaşamak zeki olmak kültürlü olmak boyla olmuyor kosa ya da uzun. ancak kısa arkadaşlar sürekli burdan dem vuruyor. hayat kaliten yüksek genlerin de iyiyse daha çok yaşarsın okursan gezersen kendini yetiştirirsen genlerin ve sosyal çevren ölçüsünde zeki ve kültürlü olursun. boydan dem vuran sizsiniz ben değilim. uzunlar zekidir kültürlüdür diye bi çıkarımda bulunmadım zaten.

  küfür edenlere cevap vermeye bile gerek yok. derdim kompleks yapıp da uzunlar kazma olur az yaşar gerizekalı olur kadın ruhundan anlamaz çıkarımı yapanlara.

  ekleme: karşı cins etkileme konusunda ise kısa erkekler kendilerini başka yönden daha iyi yetiştirmezlerse uzun olanlardan önde olabileceklerini düşünmüyorum. ilk intibada zeka kültür malesef çok para etmiyor. para ve görüntü para ediyor. madem karşılaştıracağız aynı şartlar altında kısa ve uzun adamı karşılaştıralım. sizce kim daha şanslı olur. insanlar üremek için varlar ve kadınlar içgüdüsel olarak da genleri daha güzel olana meyilliler. türün devamı için. zayıf olan güçsüz olan daha az tercih edilir ya da edilmez. ha kendini uzun ve sığır adamla kıyaslıyorsan orasını bilemem. aynı kültür ve zeka seviyeleri olan iki insandan tercih edileninin daha uzun olan olması akla ve doğaya ters değil.

  edit3: avarel esprisi yapan güzel kardeşlerim joe kısa ve zeki çizgi dizide evet. ama redkit de uzun ve akıllı. redkit avarelin üstüne joe ve diğerlerini de koyup sikertebiliyor.demem o ki çizgi dizi mantığına kadar düşmeyelim.

  edit4:küfreden cancağızlar genelde zekadan, sanattan falandan filandan bahsetmişler. 175'in üstü komple gerizekalı, sanattan yoksun, teknoloji özürlü, tipsiz, amsalak, yeteneksizmiş imajı oluşturmuşlar yalnız atomu parçalayıp ele veren adam da 175, hatunların dibini düşüren johnny depp 178 , brad pitt 1,80 m, tarık akan 1,92 m. nasıl kompleksli adamlarmışsınız.

  madem liste yapıyoruz buyrun ;

  1,78 m thomas edison
  1,88 m nikola tesla
  1,75 m albert einstein
  1,77 m bill gates
  1,88 m steve jobs
  1,75 m mark zuckerberg
  1,90 m tim cook,
  185 m recep tayyip erdoğan
  1,88 m bill clinton,
  1,90 m johann sebastian bach
  1,94 m leonardo da vinci,
  1,85 m quentin tarantino
  1,80 m christopher nolan
  1,83 m leonardo dicaprio
  1,78 m slash
  1,80 m jimi hendrix
  1,85 m james hetfield
  1,83 m dave mustaine
  1,78 m johnny depp
  1,78 m matt damon
  1,80 m brad pitt
  1,80 m george clooney,
  1,84 m burak özçivit
  1,88 m tiësto
  1,88 m armin van buuren
  1,85 m barack obama
  1,82 m elvis presley
  1,75 m michael jackson
  1,93 m abraham lincoln
  1,83 m steve vai
  1,90 m yngwie j. malmsteen
  1,83 m john f. kennedy,
  1,93 m paul gilbert
  1,85 m ronald reagan
  1,95 m usain bolt
  1,80 m yohan blake
  1,93 m michael phelps
  berk oktay 1.88 cm
  buğra gülsoy 1,75 cm...
  çağatay ulusoy 190 cm
  kenan imirzalıoğlu 190 cm
  kıvanç tatlıtuğ 1.90 cm
  nejat işler- 1. 83
  timuçin esen - 1.89
  sarp apak - 1.76
  mehmet akif alakurt - 1.89
  tolgahan sayışman- 1.85
  beyazıt öztürk - 1,84
  acun ılıcalı - 1,82
  reha muhtar - 1,86
  ibrahim tatlıses - 1,85
  özcan deniz - 1,80
  özgür çevik - 1,82
  engin akyürek 1. 87 cm.
  engin öztürk 1.82 cm.
  kenan doğulu 1. 77 cm
  halit ergenç 1.88
  engin altan düzyatan 1.83 cm

  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=196967

  edit: (bkz: ağla melis)
 • atomu parçaladıktan sonraki parçalarla kendilerine dost edinebilmek için de olabilir.
 • orospu çocuklarına dert olmuş neden. millet küfür yemek için neden bir başlık açar ki?
 • bugün türkiye'de selvi boylum al yazmalımlar hürce yaşayabilsin diyedir. (bkz: atatürk)
 • ülke boy ortalamasının kısa olmasını, bütün boylu boslu efelerin çanakkale savaşında şehit olmasına bağlarlar genelde.

  daha yeni yeni uzun boylu bir nesil geliyor, o da büyük oranda hormonlu gıdalar yüzünden.
 • boyum 176 cm olduğu için içime su serpildi. balkona bayrak astım, şuan ailemle birlikte 10. yıl marşı söylüyoruz.
 • 175cm'den uzun erkeklerin yaşama nedeni ile aynıdır.
 • aradım aradım yaşama sebebi bulamadım sabah ilk işim elime silah bıçak alıp öldürmek olacak önce bu başlığı açan sübyan tabi
 • kısa boylu ve ergonomik bir fiziğe sahip olmak pek çok bedensel meziyete açık olmak demektir. kullanabilirsen tabi.

  dans için avantajdır, akrobasi için avantajdır. sürat ve kıvraklık sağlar. futbol için avantajdır en basit (bkz: lionel messi). sahne için avantajdır. boylu poslu aktörler çalım satsa da kısa boy esneklik ve extra hareket kabiliyeti sağlar (bkz: bülent emin yarar)

  kısa boylu değilim ancak bir tarafım onlara hep biraz özenmiştir. kısa boyunun avantajlarının üçte birini kullabilen bir erkek uzun boylu odunlardan çok daha fazla ilgi, beğeni ve sempati toplayabilir.
 • senin benim ne ise odur. yani seks. ha daha zor hatun bulurlar o ayrı.