şükela:  tümü | bugün
  • aöf'ün bahar döneminde gerçekleşecek ancak içinde bulunduğumuz döneme rağmen iptal edilmemiş, hala ertelenmesine dair en ufak bir emare bulunmayan sınavlardır. dalga mı geçiyorsunuz yahu? bunca insanın vebalini almaya mı gönüllü oldunuz? hala neyi bekliyorsunuz? evde kal dediğiniz insanların aramaya girmesini mi? bir sınıfta kırk kişiyle aynı havayı solumasını mı? canlı derslerinizi bile erteleyip psikolojileri yerle bir olmuş insanların sınavlarınızda başarı göstermesini mi? canlarını hiçe saymasını mı? trafiğe çıkıp birbirine bulaşmasını mı? yoksa virüsün en çok yükselmesi beklenen nisan ortası gibi bir mucize olmasını mı? yeter!
  • erteleme veya iptal edilmemesi ile kasten adam öldürme suçuna sebep olacakları sınavlardır.

edit: bir koah hastası olarak sınava gitmeyi düşünmüyorum.
  • uzaktan eğitim, sınavların da uzaktan yapılması ile ilgili bir çalışma yapılsa keşke, çoğu üniversite bu şekilde diploma verirken, koyun gibi herkesi okullarda toplamak, uzaktan eğitim olmuyor.
  • bunca insanı sınav salonlarına çağırmanın bir alemi yok. olan olmuş zaten, vizeleri e-sınav yapın geçin. zaten soruların neredeyse tamamı geçen senenin sınavlarından çıkıyor.
  • yonetim bilişim sistemleri bölümünde son yılım 1 yıl daha uzatır yine de girmem sınava bu şartlarda,acilen iptal edilmelidir.
  • e-sınav şeklinde yapılmalıdır. zaten büyük ihtimal öyle yapılacaktır.
    rahat olun yüzlerce kişiyi şu ortamda bir araya toplamazlar. manyaklık olur bu.
  • internet üzerinden sınav yapmak artık çok zor bir işlem değil, kamera ve ses kaydı ile gözlemci denetimde uzaktan sınav yapılabilir.
  • en kötü ihtimal ertelenmesi gereken sınavlardır. aslında şu durumda yapılması gerekenler gayet basit olduğu halde bu kurumun yöneticileri sıçmaya giderken bile bir arkadaştan izin aldıkları için açıklama yapamıyor.
  • büyük ihtimalle iptal olur ya da vize final birleştirilip tek sinav ile bitirmek gerek bu dönemi yazın.
  • galiba online sınav için bir çalışma başlatılıyor, uzaktan eğitimim revaçta olduğu şu günlerde böyle devrimsel bir yenilik gelse süper olur.

sonuçta geniş bant bağlantı ve kameraya her öğrencinin erişimi var, en kötü erişimi olmayanlar için geçiçi imkanlar sağlanabilir. sonuçta 20 günlük bir süreç var aöf bunun altından kalkabilir mi orası mechul.