şükela:  tümü | bugün
  • 20 kasım 2016 tarihinde yapılacak olan ales'in ertelenmesiyle beraber ortaya çıkan yeni sınav ve tarih.
    girecek olan herkese şimdiden başarılar efendim.
  • alınan karar neticesinde 20 kasım'dan ertelenen sınav.

2016 ilkbahar dönemindeki ales de kolay değildi ama 2015 sonbahar dönemindekine göre birkaç tık daha kolaydı. tahminimce maalesef bu sınav daha da zor olacak.
  • daha önce iki kere ilkbahar dönemi sınavına girmiş biri olarak, sonbahar dönemi zorluk derecesi hakkında kaygılandığım sınav.

2015 ilkbahar dönemi hiç çalışmadan 77 almış ve 2016 ilkbahar döneminde çalışıp 74 almış biri olarak* sonbahar döneminin ilkbahar döneminden ne kadar farklı olduğunu sınava girmiş arkadaşlardan öğrenirsem çok mutlu olurum.

hedefim 85 almak. biliyorum siz hiç çalışmadan 90 ve üzeri puanlar alabiliyorsunuz ama benim istatistik yukarıda malum. o yüzden çalışma sistemi olsun, kaynak kitap olsun her türlü önerinize açığım efenim.
  • süresi 180 dakika olacak olan sınav.
    ösym'nin muhtemelen yine beni şehrin diğer ucunda girmeye mecbur bırakacağı* sınav da olacaktır.
  • başvuruları bugün başlayacak olan sınav. *
  • bugün başvurduğum ve çalışmak istediğim, ancak içten içe çalışmayacağımı bildiğim sınav.
  • kaynak önerecek varsa hayvan gibi çalışacağımı taahhüt ettiğim sınav. hayatımda hiç ales'e girmedim. öss gibi bişey olabilir diye düşünüyorum. en son 2001'de öss'ye girmiştim. düşün.

kaynak var mı kaynak? bu sınava nasıl hazırlanılır? evet, hiç bilmiyorum, hiç girmedim, çevremde giren de olmadı, hakkında bir satır okumadım. ama başvurdum giricem.
  • let the bladder wars begin
  • sonuç açıklama tarihi belirtilmemiş sınavdır.
  • (bkz: reserved)
    hedefim sözelde 80-90 aralığında almak. ayrıca ilk girişim olacak ütopik bir hedef midir bilmiyorum.