• sonunda gerçekleşmiştir.

edit:
    görsel
    kaynak

pek çekici olmayan logodur.

1) logo renginde turkuaz seçiminin bir anlamı var biliyorum ama böyle mi uygulanmalıydı?
    2) kullanılan font(galiba helvetica) sönük kalmış. en bariz hata bu sanırım.
    3) kullanılan font yumuşak hatlara sahipken logo sipsivri, keskin kenarlı.
    4)logonun hikayesi zayıf, paylaşılan videodan klavyede yazılımcıların çok kullandığı bir işaretten ilham alındığını anlatmışlar. bir de doğu batı hikayesi var.

şahsen togg projesini desteklemiş bir insan olarak hayal kırıklığına uğradım. zaten bir tane c-suv, ardından sedan araç çıkararak projenin başarıya ulaşılacağı konusunda şüphelerim var. bahsettiği ekosistemden hala bir iz yok. bilinen rakip markalar dururken, yurt dışında bir insan bilmediği bu ürünlere neden para versin? yenilikçi ve devrimci tasarımlarla((bkz: citroen ami),(bkz: tesla cybertruck)) ismini duyurmayı geçtim, bir logo yapmaktan bile acizseniz eğer bu işin sonunun hayra alamet olmadığını görmek için müneccim olmaya gerek yok. umarım yol yakınken bu yanlıştan dönülür. koskoca togg projesine böyle şeyler yakışmıyor.

(bkz: cern de cayci olmak vardi) "kontora font" olduğunu söyledi.

logonun alıntı olduğu iddiaları var

edit: ces sonrası pazarlama konusunda yaptığım eleştirilerin bir çoğunu geri alıyorum. fakat hala daha yenilik konusunda zayıf kalındığı bir gerçek
  • renault logosunun yan çevirilmişi gibi duran logodur.
  • olmamış logodur. arabanın morali bozulur vallahi. o kadar olay yaptınız, bana bunu mu layık gördünüz ipneler der.

bunu tasarlayan da insan değil mi kardeşim?

biraz olsun çabalasaydınız bari..
  • şeye benzemiş. argodaki anlamını bilen bilir.

küçükken okulda birbirimize iki baş parmağı ve iki işaret parmağıyla bu hareketi yapardık.

şöyle: görsel
  • inş değildir, çok kötü duruyo
  • bu ne sacma bir logo saka mi bu?
  • biraz renault biraz citroen. ekonomi durumu bozuldukça bir togg haberi bir de gaz müjdesi geliyor. togg logo ile gündeme geldi ve görevini tamamladı şimdi çıkacak gaz rezervi haberini bekliyoruz.
  • merkel'in anısına hazırlanmış olabilir ama olmayabilir de.

görsel
  • son derece basit ve estetikten yoksun buldum. keşke paraya kıyıp güzel bir şeyler yapsalarmış, böyle şeyler önemlidir.

2.5 dklık çalışmam: #131287772
hesabın var mı? giriş yap