şükela:  tümü | bugün
  • başlık 18 aydır diyarbakır'da unutulan istanbul jandarma taburları olacaktı. yani 1 kişi değil tabur/taburlar.
    bugün haber içerikli bi sosyal medya sayfamdan şöyle bir mesaj aldım,

"istanbul jandarma komando taburları olarak 18 aydır geçici görevle diyarbakır'da bulunmaktayız. doğu görevimizi yaparak istanbul'a tayin olduk fakat evin yüzünü göremedik ve birçoğumuz eşinden boşanma aşamasında ve çocukları babalarını unutmuş durumda. nereye başvurduysak kapılar yüzümüze kapandı ve burada unutulduk. yıllardır çok zor şartlarda vatanımıza hizmet ediyoruz ve her zaman hizmet edeceğiz fakat artık dinlenmeye ve ailelerimizi görmeye ihtiyacımız var. lütfen sesimizi duyurun."

sosyal medyada kişiler arasında paylaşılan, hatta pek çok sayfa yöneticisine gönderilmiş bir mesaj da olabilir. okuyup geçmiş olabilirsiniz ama anlaşıldığı kadarıyla herhangi bir site, gazete vs. de haber olarak işlenmemiş.

mesajın sahibi kızının doğum gününe yetişememiş, çocuklarının ilk okul gününe yetişemeyenler ve bi daha çocuklarını göremeyecek yani ölmüş olanlar var bildiğimiz üzere...ilk önce anlam veremediğim için tayin olmuşsanız neden dönemiyorsunuz gibi terbiyesiz bi cevap yazdım..bu tabur, "istanbul jandarma taburları" terör nedeniyle diyarbakır'a gönderilmiş. önce terör, sonra darbe girişimi derken, "unutulmuşlar".

evet unutulmuşlar. evlerine dönmek istiyorlar, biraz dinlemek, hayatlarını bıraktıkları yerde bulabilirlerse aileleriyle ilgilenmek ve gerekirse yine vatanın herhangi bir yerinde ve diyarbakır'da da olabilir, görevlerine seve seve devam etmek...neden dönemiyorlarsa, bu engeli birileri kaldırana kadar onların sesi yine de duyulsun. ve son dönemde itibarsızlaştırılan türk askerinin aslında bizim kardeşlerimiz, çocuklarımız, yakınlarımız olduğu unutulmasın...
  • ilginç bir olay ancak sanırım sosyal medyadan önce tabur komutanına bildirilmesi gereken olay. tabi burada tabur komutanının taburunun unutulduğundan haberi olmadığını var sayıyorum. yok tabur komutanın durumdan haberi var da taburunun nakil emrini verecekleri dürtmüyorsa kendisini esefle kınıyorum, yazık değil mi onca subay astsubaya (erlere de yazık ama en azından onlardan terhisi gelen gider).
  • subayların düştüğü zavallı duruma bak.

sosyal medyadan yardım istiyor.

vah ki ne vah.
  • (bkz: updullah rose)
  • (bkz: baba tabur komple yok)

nasıl bir saçmalıktır anlam veremediğim hadisedir. allah askerlerimize sabır versin. terördü, darbeydi, suriye'ydi derken heder oldular.
  • bir tavuğun kanadı kırılsa veya bir kedinin kuyruğu kapıya sıkışsa 1000 entry giren ekşi piçlerinin görmezden geldiği başlık.

beyninizi sikeyim sizin.

ne çabuk sattınız o güzide ordunuzu!

senin için doğuda suriyede orda burda onbinlerce can vermiş , yaralanmış,parçalanmış bir tabur asker'in çocuk gibi ağlayacak duruma geldiği ve ezik büzük halde yardım istediği bir başlığa niye yazmıyorsunuz ey mnaa kodumun yazarrakoşları!

bu vatanın askerlerini ilk satan siz oldunuz olum siz.
  • akp döneminde gerçekleşmiş...
  • gerçekliğini bizzat bildiğim durum. şöyle ki kasım 2014 celbinde askere istanbul'da neden var olduğunu askerliğe başlarken çözemediğim hatta askerlik yerimi öğrendiğimde sikmeseler bari tepkisini verdiğim bi jandarma komando taburunda acemilik eğitimimi tamamladım. biz usta birliğine gittiğimiz ve aralık ayına tekabül eden dönemde taburun komple diyarbakıra gittiğini duyduk yalandır deyip sallamadık. daha sonra askerliğim bitti ve subay bi arkadaşla orduevinde yemek yediğimiz ve 2015/ ekime tekabül eden bir dönemde tesadüfen acemi birliğimdeki tabur komutanımla karşılaştım merhaba demek için yanına varmamla "evladım sizin eğitiminizin bitmesini müteakip hemen diyarbakıra gittik daha da dönemedik olsun vatan sağolsun "dedi. askerlik mesleğine bu yüzden saygım o gün arttı, adam yarbay bilmem kaç yılını mecburi hizmet olarak doğuda geçiren adam batıda olması gereken dönemde geçici olarak yine doğuda görev yapıyor ve vatan sağolsun diyordu. ben 5 aylık askerlik boyunca istanbuldaydım, bi an kendimden utandığımı hatırlıyorum askerlikte kendi kendime şikayet ettiğim için. allah yardımcıları olsun.
    peşin not : profesyonel askerliği destekliyorum ama böyle olaylar yaşayınca da profesyonel tercihleri katlanacaklar diyemiyorum.
  • onlar artık istanbul'a değil diyarbakır'a bağlı.

tayini istanbul'a çıkmış fakat geçici görevle diyarbakır'a gönderilmiş.
    diyarbakır silvan barajı bitene kadar orada kalacakları söyleniyor.

burada esas suçlu genel komutanlık, doğudaki kişinin geçici görevini doğuya vermeli, batıya tayin çıkartıp bir ay sonra hadi sen doğuya git geçici görev diyor.

unutulmayan adı konmamış fakat esasında diyarbakır'da artık olacak olan jandarmadır.

istanbul jandarma değil zaten geçici görevle oraya atamışlar.

askeriyenin akıl tutulması denebilir.
  • (bkz: ohaaa)