şükela:  tümü | bugün
 • oda tv'nin iran'lı tesnim ajansına dayandırdığı haber. buna göre başika kampı ırak gönüllü halk güçleri adlı grup tarafından kuşatılmış.

  --- spoiler ---
  ırak gönüllü halk güçleri sözcüsü yusuf el kelabi iranlı tesnim haber ajansına yaptığı açıklamada; başika’daki türk askerinin olduğu bölgenin kuşatma altına alındığını ve türk askerinin bir girişiminde hedef alınacaklarını söyledi.

  “ırak ordu güçleri bu gün başika bölgesinde hızlı bir şekilde ilerleyerek bölgeyi kontrol altına almış ve türk askerlerinin olduğu kışlayı muhasara etmişlerdir. ırak ordusunun bu bölgeyi kontrol altına alması türk güçlerini burada her türlü eylem yapma imkanını yok etmiştir ve türk askerleri herhangi bir girişimde bulunurlarsa onlar hedef alınacaklardır. musul operasyonunun aşamalarından birisi türk askerlerini operasyondan uzak tutmak ve onları operasyon bölgesinden izole etmektir.”

  büyükelçiliğe giden yol kapatıldı

  bağdat trafik polisi sözcüsü ammar velid, türkiye büyükelçiliğine taraf giden yolların hepsinin kapatıldığı bilgisini verdi. velid, sumeriye televizyon kanalına yaptığı açıklamada; bugün sabah saatlerinde türkiye büyükelçiliğinin bulunduğu bab’ul-muazzem bölgesinin yollarının kapatıldığını ve bundan dolayı ağır bir trafik oluştuğunu açıkladı.

  bugün, ırak halkının türk askerlerini ırak topraklarında bulunmasına itiraz etmek amacıyla protestolar yapması bekleniyor. ırak polisi bu eylemi engellemek amacıyla böyle bir karar almıştır.

  “yeni bir vizyonla gelmediler”

  ırak başbakanı haydar el ibadi’nin sözcüsü saad el hadithi, bağdat’ı ziyaret eden türk heyetiyle görüşmeler yapıldığını teyid ederken heyetin ankara’nın türk askerlerini ırak’ın kuzeyinde tutma ve ninova’nın geri alınmasına yardımcı olma kararlılığını dile getirdiğini açıkladı. sözcü, türk heyetinin ‘yeni bir vizyonla gelmediğini’ belirtti.
  --- spoiler ---

  kaynak: http://odatv.com/…birligi-kusatildi-1810161200.html
 • 90 yıllık reklam arasıdır o, kuşatma olsa ağrıdan duramazsın.
 • türkiye'nin daha da çukura saplandığını gösterir yeni delil.
 • oradaki askerlere bir zeval gelmemesi, üç dört dağ ayısı yüzünden yabancı topraklarda bir şey olmaması en büyük temennimiz. onun dışında askerimize zarar verecek veya zarar vermesine vesile olacak herkesin; üç noktalar...
 • (bkz: göt ister)
 • allah oradaki askerimizin yardımcısı olsun.

  her ne olursa olsun, askerimizin kılına zarar gelirse orayı delik deşik etmeyenlerin alayını diye haykırmak istediğim durum.
 • (bkz: çocukları pistten alalım)

  edit: mukteda es-sadr yandaşlarının protestosu yüzünden elçiliğe giden yollar kapatılmış. toplama haber yapmak yeni icatlarınızdan biri herhalde.
 • oradaki askerlerimiz bir yem olarak mı orada bulunuyorlar sorusunu akla getirmiştir.

  suriye'ye girmek için; yollarım 4 adam attırırım 8 roket, al sana bahane, kafasındaki adamlar bugün de askerimizi kuşattılar, askerimize saldırdılar diye musul'a kerkük'e girmeye kalkar mı, kalkar.

  dünya düzeni böyleydi ezelden beri; büyük adamlar karar verirler, küçük adamlar ölürler.

  not: büyük ve küçük adam kavramı mevki anlamında söylenmiştir.