şükela:  tümü | bugün
 • edit bilmemkaç: aşağıya metni kopyala yapıştır yapıyorum. benim de yanlış anlattığım kısımlar mevcutmuş (iş güç birader, kusuruma bakmayın sürç-i lisan ettiysek)

  --- spoiler ---

  20.04.2016 tarihinde ekte gördüğünüz çok sayıda taciz mesajı geldi. önce gelen mesajları umursamadım ancak mesajların birinde “evde olduğunu biliyorum” ibaresinin geçmesiyle kişinin alenen evi gözetlediğini fark edip baya tedirgin oldum. olayı kardeşimle paylaşınca bir süre önce ona da aynı tarzda mesajlar geldiğini söylemesi üzerine numaraları karşılaştırdık ve aynı kişi olduğunu anladık!!! daha önce telefonu belki whatsapptan fotoğrafını görürüm diye kaydetmiştim ancak bir kayda ulaşamamıştım sanırım şahıs o zaman uygulamayı kullanmıyordu. 14.10.2016 tarihinde tesadüfen whatsappta şahsın uygulamayı kullanmaya başladığını fark ettim. profil fotoğrafına baktığımda kişinin kendisiyle tanıştığımız, ihtiyacımız olduğunda yardımımıza koşan, kahve işletmecisi, esnaf komşum olduğunu gördüm!!! hatta öyle ki bu olay gerçekleştiğinde durumu kendisine de söylemiştim bana “boş ver ya sallama, bir şey olmaz” demişti. olay üzerine adam hiç bir şey olmamış gibi selamlaşmaya devam etmiş, hatta kocama “niye hiç kahveye gelmiyorsun yeaa, gel tavla atalım, çayımı iç” diye yüzsüzlüklerine devam etmiştir. fotoğrafta kişinin kim olduğunu tespit eder etmez, kocamla beraber konuşmaya gittik. kendisi dükkanda yoktu, kardeşinin (beraber işletiyorlar) bu aralar gelmediği söylemesi üzerine durumu ona anlattık. “beni karıştırmayın yaa, kendi aranızda halledin, zaten aramız kötü” tarzı ‘aman olay bana sıçramasın’ tarzı konuşmasıyla 2. darbeyi yedik.
  savcılığa suç duyurusunda bulundum ancak kendisini sosyal medya üzerinden de ifşa ederek sizlerle paylaşmak ve mümkün olduğunca yayılmasını ve duyulmasını sağlamak istedim. zira artık paranoyak oldum, kendi evimde tedirgin yaşıyorum..
  --- spoiler ---

  özeti: kadıköy'deki bir çay dükkanı esnafı evli bir kadını whatsapp üzerinden taciz ediyor.

  link: çaycı tacizi

  hörrmetler...

  büdüt: yazışmaların screenshot'ları rica üzerine hızlıresim'e yüklendi. linkler:
  1
  2
  3
  4

  büdüt2: şahsın resmi de mevcut internetlerde ama ben yasal olarak sorun yaratabilir diye paylaşmıyorum.

  büdüt3: olay nisan'da geçmiş ama kişinin kimliği henüz tespit edilmiş. hanımefendi bir sakıncası olur mu diye sordu. bilmiyorum, size sormuş olayım.

  quadripülüt: kadıköy'de benim bildiğim 2 milyon civarı insan yaşıyor. böyle bir vukuatı en az 1 milyonunun hoş görmeyeceğini düşünüyorum. ve lakin, kabul edelim, çoğumuz klavyeden uzatıyoruz 'delikanlılığımızı'. neden böyle düşünüyorum?

  aga şöyle: sığır sikinin biri sahilde kısa etek giyiyor diye kadınlara artisleniyor. olm senin mahallen orası, annen de, komşu teyzen de, kız arkadaşın da, kardeşin de, herkes burada sabaha kadar otursa bir olay olmuyorken 2 tane lale gelip huzurunu kaçırabiliyor artık. her boku iletişen mahalle gençleri bununla ilgili birbiri ile haberleşip anında bir araya gelebilmeli. bilmiyorum, kasıntılıktan mı, korkaklıktan mı, fraksiyonların çakışmasından mı, gelmiyorlar. olm evinin önünü süpürecen lan; hangi partiden olduğunun, solun hangi kıyısından olduğunun önemi mi var? temiz tut mahalleni, sonra arandaki tartışmaya dön. sokaktaki yaprakları (ya da yavşakları) süpürebilmek için uyum testi mi yapmanız gerek ille? çocuk yaparken bile bu kadar düşünmeyen bir kitle ile karşı karşıyasın ve anca uyanıyorsun (umarım).
 • bu adamlar, bu yavşak adamlar; normal hayatta beraber olamayacakları, konuşamayacakları, görüşemeyecekleri ve hatta rüyalarında bile göremeyecekleri insanları tecavüz ve taciz ile ulaşılabilir kılıyorlar. bunların ışid ya da özgecan tecavüzcülerinden tek farkı henüz o kadar gözlerini karartmamış olmaları.

  bu ülkede kadın olmak zor, rezil herifler. 3 5 insan bir araya gelip, bunları sıkıştırıp sıkıştırıp pataklamak geliyor içimden.

  bu ülkenin insanında var bu şerefsizlik. emek verip, çaba harcayıp bir şeylere ulaşmak yok. kısa yoldan köşeyi dönmek, adamını bulup işini yaptırmak, gerekirse zorla sahip olmak.
 • bu ve buna benzer sosyal medyaya yansımayan birçok olay yaşanıyor. ve bu tür sapıkça eylemleri gerçekleştirenlerin profili ve zihniyeti apaçık ortadadır. ve bu taciz eylemini gerçekleştiren kişiler, haksız oldukları halde karşı tarafı linç edecek ve öldürecek cesarete de sahipler aynı zamanda. hatta taciz ettiği kadını suçlu bile bulabilir mahalle halkı ve hepsi bir olup oracıkta döverek öldürebilirler.

  fakat başlığı açan arkadaş kadıköy solcularına sallamayı da ihmal etmemiş. neye dayanarak solcuları eleştirdiğini hala anlamış değilim.
 • kamu bilgisayarlarında facebook açılmadığından görüp kızamadığım taciz iddiası.
  hizliresim gibi sitelere yüklesin arkadaşlar, sonra lince devam ederim. böyle hariçten linç okuyamıyorum. *

  edit: okudum. okumaz olaydım. gözüm kanadı. o nasıl türkçe amk ya?! delirmek üzereyim. sadece türkçeye verdiği zarar sebebiyle bile bu adama ceza verilebilir. püüüü.
 • yumuşak yaşıyoruz kardeşim biz. yumuşağız. yumuşak yaşayamayanlar varsa yavaş yavaş toz olabilirler. kaba saba yaşayanlarla birlikte hayatınızı daha sert yerlerde sürdürebilirsiniz. kahvehaneci arkadaşınızı da alın gidin bence. buralar size fazla yumuşak.

  (bkz: kadıköy'de çomar esnafa son)
 • resmi makamlara iletilmesi gereken mevzudur. bu tür olayları direk sosyal medyaya dayamanın sonuçları çoğunlukla kötü oluyor. zaten mevzubahis facebook sayfası oluşumuda ayrı bir leş.
 • devlet alıp, kısırlaştıracak bu beyni sikinde adamları. başka çözümü yok bu işin.

  şerefsiz, hem kadına abilik taslıyor, hem evli olduğunu biliyor, hem de "acaba?" diye gizliden yürüyor.
 • esnaf tacizi falan değildir. düpedüz orospu çocukluğudur. suçtur. ceza almayı gerektirecek bir davranıştır.
  inşallah annesine karısına ve kızına da aynı mesajlar atılır bu şerefsizin. bu ülkeden daha da bi bok olmaz arkadaş.
 • bacım telefon numaran ne geziyor kahvecide?
 • numarası üzerinden arama yapıldığında facebook profili bulunabilen esnafın karıştığı taciz olayı.

  tabii doğru yanlış emin değilim zira 10 gün önce açılmış bir hesap gibi duruyor.