şükela:  tümü | bugün
  • tl;dr: pierre cardin bags’in distribütörlüğünü yapan elit çanta’nın fermuarları bozulmuş bavulu 2 ay tamir edemeyip en sonunda “siz buna japon yapıştırıcısı sürmüşsünüz, o yüzden açılmıyor” demesi rezaleti.

2 sene önce internet üzerinden aldığım, 5 yıl garantili ve distribütörlüğünü elit çanta'nın yaptığı pierre cardin valizi son kullanımımın üzerinden 5-6 ay geçtikten sonra kullanmak istedim. bir baktım ki hiçbir fermuarı açılmıyor. yani oda sıcaklığında, poşetinde duran bavula ne olduysa artık bir mm bile ilerlemiyordu fermuarlar. bu arada bavulun dışarıda üç farklı fermuarı olduğunu ve hiçbirinin de açılmadığını belirtmeliyim, yani tek bir fermuarın hatalı üretim olması olayı değil bu. biraz şu spray şeklindeki yağlardan sıkıp açmaya çalıştım, katı sabun da denedim ama hiçbir faydası olmadı. sonraki gün seyahatim olduğu için bavula ihtiyacım vardı ve kullanmamış oldum.

her üründe hata olabilir, problem değil. esas rezalet bundan sonra başlıyor. pierre cardin'in distrübütörü kimmiş diye bakıp elit çanta'yı buldum ve telefon numarasını aradım. "bir mağazamıza bırakın, yaparız ama 2-3 hafta sürebilir" dediler. neyse dedim tamam, zaten ben de 1 ay yurtdışında olacaktım, bavulu buyaka şubesine babam bıraktı. çantayı verdikten yaklaşık 1 ay sonra almaya yine babam gitti ve gördü ki hiçbir işlem yapılmamış. kusura bakmayın demişler, özür dilemişler vs. babam da bavulu tekrar bırakmış.

ikinci kez bıraktıktan yaklaşık 1 ay sonra bu sefer de elit çanta'da çalışan hanımefendi telefonda babama "siz buna japon yapıştırıcısı sürmüşsünüz" demiş.

bugün ben de aradım ve benzer bir konuşmayı benimle de yaptı. ben “bakın” diyecekken sözümü kesip sonra “bak değil bakın” demesi nasıl bir kafada olduklarını gösteriyor zaten. siz buraya yağ çözücüsü sıktığınız için fermuarlar çalışmıyor dedi. kronolojik sırayı anlatamadım bir türlü, buraya da yazıyorum:

1- fermuarların hepsi kitlenmiş durumda ve bir cm bile ilerlemiyor
    2- sabun ve yağ çözücüyle açma çabaları
    3- teknik servise gönderilmek üzere yetkili bayiye bırakılması.

birincisi manyak mıyım japon yapıştırıcısı süreyim? onun japon yapıştırıcısı olduğunu hangi kimyasal testler sonucunda anladınız?
    ikincisi yağ sürünce fermuarın kilitlendiği nerede görülmüş?
    üçüncüsü en fazla 50 lira tutacak fermuar değiştirme işlemini iki ay yapamayıp, müşteri mağdur ederek kar mı ettiniz?
    dördüncüsü bu fermuar olayına kadar çok memnun olduğum “pierre cardin” markasını bu olaydan sonra bir daha kullanır mıyım veya yakınlarıma kullandırtır mıyım? suçun bir kısmı da elit çanta gibi rezalet bir firmayı distribütor yapan pierre cardin’de çünkü. ki şikayetimi genel merkezlerine de bildireceğim.

işin özeti şu ki 200-300 liralık çantanın peşinde değilim ama iş ahlakı olmayan, müşteriyi yolunacak kaz olarak gören firmaları rezil etmeye bayılan bir müşteri olarak şu başlığı okuyacak her 100 kişiden 10'u elit çanta ve pierre cardin'i kafasında kötü marka olarak kodlasa ve alışveriş etmese çok mutlu olurum. çünkü bizim gerizekalı türk firmaları neden dünyanın en büyük şirketlerinin müşteri memnuniyeti için bir tarafını yırttığını hala anlayamadı. amazon'un neden zarar etmek pahasına müşteri memnuniyeti için herşeyi yaptığını anladıkları zaman belki türkiye'de de iyi müşteri hizmetleri uygulumaları görürürüz.
  • yazar gözümde fularlı olarak belirdi amk.
  • çantayla bir yere bomba koymuşlar sandığım başlık..

(bkz: rezalet işinin bokunun çıkması)
  • elit çanta'dan ve distribütörlüğünü yaptığı herhangi bir markadan alışveriş yapmayacak olmama sebep olan rezalettir. hatta sanırım bu elit çanta aydınlı grup'un bir markası, eğer öyleyse onlarla da alışverişi keselim.

"japon yapıştırıcısı sürmüşsünüz" efsane bir ifadeymiş yalnız. çanta yırtılsa "katanayla kesmişsiniz" diyeceklerdi herhalde. elitliğini sevdiğimin elit çanta'sı.