*

şükela:  tümü | bugün
 • %9 daha kaçmıştır götümüze hayırlı uğurlu olsun. kışın evin ortasında öte beri yakacağız hem sıcak olur, hem aydınlık. idare lambamın gazı bitmiş onu da dolturtacağım. ayrıca bu laptobuma yeni elektirik devresi yapıyorum lağım suyunu filtre ederek elektrik üretiyor. hepinizi kurtaracağım..
 • bu zam'la birlikte, yapılan yıllık zam oranı toplam da %54' e ulaşmış.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/459635.asp
 • insanın aklına elektriğe hiç zam yapmadık afişlerini getiren zam haberi. hayır sanırım eksik yazmışlar, hiç zaman yapmadık seçimi bekledik, sanırım şu anda da suya ya da ne bileyim şekere zam yapılmayacak yeni seçim sloganı da böyle olacak. tabi çuvalla elektrik vermeyi de düşünüyor olabilirler.
 • deniz fenerlerinin muaf tutulduğu zamdır.
 • elektrik üretimimizin %84'ünü doğal gaz ve kömür yakarak sağladığımız, petrol fiyatlarının durumu, doğal gazın %90ını aldığımız rusya ile yavaş yavaş papaz olmaya başladığımız göz önüne alındığında mumla arayacağımız zam oranıdır.
  hem gerçek anlamda hem mecazi anlamda.

  (bkz: #13549390)
 • bana oss deneme sorularimizi hatirlatmistir (hakkat vrdi boyle bi soru):
  bir ulkede ** benzine once %20, sonra bir daha % 20 zam gelmistir. benzine toplam ne kadar zam gelmistir?
  a) % 40
  b) % 44
  c) % 50
  d) % 54
  e) % 60
 • arka arkaya gelen bu zamları başbakanımız gibi davranarak bertaraf edebiliriz kolaylıkla. hatırlarsanız kendisi devlet dairelerinde enerji tasarruflu ampullerin kullanılması için talimat vermişti. siz de aynısını yapın. evet aydınlanmayı hallettik. e, o çok yakan elektrik sobalarınızı da bir fakire, pardon zengine verin, zira fakir vatandaşlarımıza akepeli belediyelerce dağıtılan ucuz mu ucuz, kaliteli mi kaliteli kömürler var. gidin onlardan alın, hem böylelikle, kars'ta olduğu gibi dini büsbütün bazı işadamlarımızı zengin edersiniz ekonomimiz büyür falan, evet gidin o kömürlerden alın. ısınma da tamam. başka ne kaldı, hah evet elektrikli ev aletleri. zaten siz de bulaşık makinesi, bilgisayar falan yoktur, halkımız yoksul sonuçta. tv varsa, ki ne gerek var, onu da lcd ile değiştirin. parayı da bulun bir şekilde işte ne bileyim. evet, üstesinden gelmesi bu kadar kolaydır işte bu ve benzeri zamların. allah hükümetimize zeval vermesin.