• haklı serzeniş.

söylemesi ayıp dün çikolata paketi kadar kavurma aldım (80 gram), keyifleniyorum oooh mis gibi çay da demlerim boğar atarım diye, kasaya gelince bok püsür fotoğrafları gördüm, yiyeceğim 80 gram et de kursağıma dizildi.

çok saçma bu olay. neden kimseden ses çıkmıyor bilmiyorum.
  • bi de o marketlerde çalışanları düşünün. gözlerinin önünde sürekli. psikolojik etkisi çok daha ağır.
  • o değil de çoluk çocuk da o marketten alışveriş yapıyor. en azından kapalı bir tezgahtan satışını yapın. millet ölümlerden ölüm beğenir gibi sigara seçmek durumunda kalıyor.
  • sigara kullanmayanlar olarak, sözkonusu raflara bakmayarak çözebileceğimiz sorun.

evet haklısınız, istemsizce sevimsiz görüntülere maruz kaldığımız doğru. ancak bu halinden memnunum. 12 yıl kullanıp 20 yıldır da kullanmayan biri olarak bu konunun daha da çirkinleştirilmesi taraftarıyım. keşke benim çocukluğumda da sigara bu kadar itilen ve hor görülen bir şey olsaydı. keşke sigara içmek için herkesten ayrılıp dışarı çıkmak zorunda kalsaydım. keşke cebinden parliament çıkaran insana kraliyet mensubu muamelesi yapılmasaydı. muhtemelen hiç başlamazdım.
  • sigara kullanmadığım için genelde desteklediğim uygulamaydı. geçenlerde kuzenimin sigara paketine gözüm ilişti. ya arkadaş bu sigara paketlerini çocuklar da görüyor. gore sitelerinden alınmış gibi... madem bu kadar rahatız, neden tv dizilerinde karakterin burnu kanasa sansürlüyorsunuz? insan gibi "sağlığa zararlıdır" yazmak yetmiyor mu?
  • her gün 1 paket sigara içiyorum, hala daha resimlerin ne olduğundan haberim yok. acaba biraz fazla merak içgüdüsü olabilir mi?
  • aynen sigara içen biri olarak beni de rahatsız etmektedir. caydırmıyor beni işte. kendi kendime bırakacağım bu zıkkımı. biliyorum zararlı ama o ne öyle çocuğa "öcü" der gibi.
  • şu ülkede akşama kadar mutlu mutlu bekleyebiliyorsan bence çokta şey yapmaması gerekiyor sigara paketindeki +18 fotoğraflar.
  • kanser satıcılarına dert olmuş durum.
    tabut çivisi, arkandan ağlayan aile, kesilen bacak vs. daha anlamlı olabilirdi dimi.
hesabın var mı? giriş yap