şükela:  tümü | bugün
  • başlık sınırından dolayı bu kadar yazabildim ama bahsettiğim şey sigara paketlerinin marketlerde koyulduğu yer.

sigara kullanmıyorum. bu rezalet fotoğraflı sigara paketlerinin öyle marketlerde burnumun dibinde, hemen kasiyerin arkasında gözümüze sokulması artık beni yoruyor, alışamıyorum malesef. alışmak zorunda da değilim.

tamam yaptınız bir uygulama, caydırır caydırmaz ben bilemem fakat ben neden bu pisliğe maruz kalmak zorundayım? her yerdeler ya her yerde. markete bir hevesle gidiyoruz, iki gram et alıp tavada çevireceğiz diye akşama kadar mutlu mutlu bekliyoruz fakat kasaya gelince çaat, karşımızda ceset fotoğrafları.

arkadaş "gore" sitesine hayatında girmemiş insanım, oradaki fotoğrafları neden görüyorum ben?
    savcı mıyım? doktor muyum? cinayet büro amiri miyim? ben neden hayatın olağan akışı içinde ölü insan fotoğrafları görüyorum.

yıldım usandım valla özümü ömrümü yedi şu mesele.

edit: itiraz edenler, ben o fotoğrafları paketlerden kaldırın mı diyorum? mına koduğumun rafını gözümün önünden çek de sigarayı kim içiyorsa sadece o görsün diyorum. buna da itiraz ediyorsunuz. tamam talep edin bari kafa kesme videoları da eklesinler. ne insansınız arkadaş valla akıllanmazsınız.

derdimi anlayan insanlara da ayrıca teşekkür ediyorum.

ekleme: yurtdışından bir yazar arkadaşımızın gönderdiği sigara makinesini de şöyle ekleyelim bari.
  • haklı serzeniş.

söylemesi ayıp dün çikolata paketi kadar kavurma aldım (80 gram), keyifleniyorum oooh mis gibi çay da demlerim boğar atarım diye, kasaya gelince bok püsür fotoğrafları gördüm, yiyeceğim 80 gram et de kursağıma dizildi.

çok saçma bu olay. neden kimseden ses çıkmıyor bilmiyorum.
  • bi de o marketlerde çalışanları düşünün. gözlerinin önünde sürekli. psikolojik etkisi çok daha ağır.
  • (bkz: derdini sikeyim butonu) varsa kullanmak istiyorum. ne dertleriniz varmış arkadaş! memlektte o kadar adaletsizlik, hayatta kalma mücadelesi, işsizlik varken buna mı takılıyorsunuz?

edit: sevgili romalılar, spartacusler özelden küfür etmeyi ne kadar seviyorsunuz. içmeyen biri olarak, paketlere bakmayıp görmezden geliyorum. amaç içen insanları caydırmak değil mi?
  • adamların yıllardır yaptığı tek olumlu hareketi de eleştirdiniz ya ne diyim size..
    o iğrenç paketler büyük ihtimalle birçok gencin sigaraya başlamasına engel olacaktır.
    hayır, siz bu naiflikle bu ülkede iyi hayatta kalmışınız bugüne kadar.
    lan arkadaş siz ne pembe götlü insanlarmışsınız, duyan da markete bakkala girdiğinde zorla tek tek bütün paketleri inceletiyorlar zannedecek. şahingillerden misiniz, yoksa mega hafıza mısınız gördüğünüzü günlerce aklınızdan atamıyorsunuz? bakma o tarafa bitsin gitsin...
  • o değil de çoluk çocuk da o marketten alışveriş yapıyor. en azından kapalı bir tezgahtan satışını yapın. millet ölümlerden ölüm beğenir gibi sigara seçmek durumunda kalıyor.
  • sigara kullanmayanlar olarak, sözkonusu raflara bakmayarak çözebileceğimiz sorun.

evet haklısınız, istemsizce sevimsiz görüntülere maruz kaldığımız doğru. ancak bu halinden memnunum. 12 yıl kullanıp 20 yıldır da kullanmayan biri olarak bu konunun daha da çirkinleştirilmesi taraftarıyım. keşke benim çocukluğumda da sigara bu kadar itilen ve hor görülen bir şey olsaydı. keşke sigara içmek için herkesten ayrılıp dışarı çıkmak zorunda kalsaydım. keşke cebinden parliament çıkaran insana kraliyet mensubu muamelesi yapılmasaydı. muhtemelen hiç başlamazdım.
  • sigara kullanmadığım için genelde desteklediğim uygulamaydı. geçenlerde kuzenimin sigara paketine gözüm ilişti. ya arkadaş bu sigara paketlerini çocuklar da görüyor. gore sitelerinden alınmış gibi... madem bu kadar rahatız, neden tv dizilerinde karakterin burnu kanasa sansürlüyorsunuz? insan gibi "sağlığa zararlıdır" yazmak yetmiyor mu?
  • her gün 1 paket sigara içiyorum, hala daha resimlerin ne olduğundan haberim yok. acaba biraz fazla merak içgüdüsü olabilir mi?