• elbette bahanesi olamaz fakat,
    (bkz: lohusa depresyonu)
    evet boyle bisey var. kisa zaman once dunyalar tatlisi bir melek dunyaya getirdim. bebegimin ilk gunlerinde aklimdan gecen, gozumun onune gelen goruntuler sunlardi:
    -yoldan gecen bir arabanin bana ve bebegime carpmasi ve bebegimin kafasinin kopmasi.
    -bebegimi salonda duvarlara vurmam ozellikle de sivri masa kenari gibi yerler.
    -yastigi bebegimin yuzune bastirmak ve cirpinmasini gormek.
    daha fazla yazamicam. bunlari yapmak istedigim icin mi, hayir tabii ki! tamamen ona zarar gelmesi korkusu. yasayan bilir, fazla da bahsedilmez ama lohusa kafasi boyle bisey.
    ha bunu yapan kadin bence psikopat, o ayri.
  • evli çiftlere sanki üzerlerine vazifeymiş gibi ısrarla, "çocuk yapın" dayatmasında bulunan anne baba kardeş arkadaş akraba artık kim varsa okuması gereken haberlerden biridir ve en acısıdır. herkes iyi birer anne baba olamıyor işte. çocuk yapmak gerçekten büyük bir sorumluluk ve herkesin kaldırabileceği bir olay değil. bir insan kendini anne ya da baba olmaya hazır hissetmiyorsa, psikolojisi yeteri kadar sağlam değilse toplum baskısı yüzünden çocuk yapma kararı almak zorunda kalmamalı. hatta mümkünse böyle insanların bir çocuğun günahına girmelerine engel olunmalı. şimdi kendi istediği dışında dünyaya getirilen ve kim bilir nasıl büyük acılar içinde hayatını kaybeden bu bebeğin ne suçu var?
  • duvarlara çarpılarak ölesicedir. çocuk yapmak kadar insanın tasarrufunda olan "büyük bir karar" daha var mıdır acaba? sen git sikiş, 9 ay sonra bir çocuk dünyaya gelsin. alim mi olur zalim mi olur dünyaya ne katkısı, etkisi olur kestiremeyeceğin kadar önemli bir varlık dünyaya gelsin. sonra "hmm bu çok ağlıyor" deyip duvarlara vur öldür. kağıda çizdiğin resim sanki de beğenmeyip yırtıp atıyorsun.
  • okudukça kalbimi daraltan, nefesimi kesen haber.
    gerçekten bayılacak gibi oldum.

depresyonu anlarım da, bu başka bir şey.

sanırım bayılıyorum.
  • yaz kızım: başlıkta geçen anne kelimesinin silinmesi, yerine yaratık, musibet, musallat gibi kelimelerin eklenmesi.
  • sen nasıl bir kadınsın, nasıl bir insansın? bir insan değil kendi canını yavrusunu kaldırım kenarındaki çiçeği bile incitmemeliyken sen senin kanından minicik bebeğini ağlıyor diye duvardan duvara atıyorsun? umarım seni cezaevinde kalabalık bir koğuşa verirler ve senden daha psikopat insanlar duvardan duvara vurmak nasıl oluyormuş öğrenirsin.

nasıl kinlendim belli değil insan müsvettesi. kim bilir ilk çocuklarına ne olmuştur? böyleleri ne üremeli ne nefes almalı. inşallah çocukların canların kıymetini bilen bir hakime denk gelir, en kötü cezayı alır acı çekerek ölürsün.
  • değil anne, insan bile olamayacak zekada bir yaratıktır kendisi
  • akıllara pol pot dönemi kamboçya'sındaki soykırımın simgesi olan ağacı getirmiştir. bebekler, ayaklarından tutulup, bu ağaca vura vura öldürülürdü.

http://i2.cdn.turner.com/…izontal-large-gallery.jpg
hesabın var mı? giriş yap