şükela:  tümü | bugün
 • 100'ün üzerinde gözaltı olduğu söylenmekte şimdiden.
 • 16 haziran 2013 akp istanbul mitinginde hiçbir surette yanlış anlamaya yer vermeyecek şekilde haberi ve talimatı verilen gözaltılar.

  bu itibarla, ya ne olacağıdı diye sorulası faşist hamledir.

  .

  (bkz: 16 haziran 2013 akp istanbul mitingi /#34629720) ve o entry'den bir kuple şpoiler verelim:

  --- spoiler ---
  ayrıca, bence en önemlisi, mobese kayıtlarına ve polisin kamera kayıtlarına bakıp sokaklardaki herkesi tek tek belirleyeceklerini ve tutuklayacaklarını söylemesidir (ki mobeseleri halk rahat etsin diye kapattırdığını söylemişti hatırladığım kadarıyla). ilaveten, bildiğim ve şahit olduğum kadarıyla erdoğan boşa tehdit eden biri değil. bu da demektir ki çok büyük ev baskınları ve tutuklama dalgaları geliyor pazartesiden* itibaren. dehşetli bir gazapla çökecek direnişin üzerine. ama tabii ki böyle şeyler durduramayacak, ve bilakis keskinleştirecek onurlu direnişi.

  --- spoiler ---

  .
 • çevre için protesto edenler dışında sivil darbeye yeltenip buna teşvik eden, ensafa ve çevreye zarar veren suçluların gözaltına alınmasıdır. ne yani verdikleri zarar yanlarına kar mı kalsaydı. umarım orantısız güç kullanan polislerinde memuriyetine aynı titizlikle son verilir.
 • bu sefer gözaltına alınanlar kaybolmasa bari dediğim gözaltılardır.
 • gerçek sahiplenme şimdi başlamalı asıl. tabir-i caizse gerçek yüzleşme şimdi başladı.

  canı cehenneme rahat uyuyanın.. kapısını örtenin perdesini çekenin.. yüreği yalnız kendiyle dolu olanın..!

  şükrü erbaş
 • kurada ismim çıkmış mı diye merakla beklediğim gelişmedir...
 • yıllardır bazı kesimlerin farkında olduğu gerçeklerin daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayan gezi eylemlerinin zaferini pekiştirecek, anlamlı kılacak olaylardır.

  bilmeyenlere anlatayım; önce sabahın en erken saatlerinde, bir terörist gibi evleriniz basılır.
  suçunuzu ve bağlı olduğunuz örgütü emniyette veya savcılıkta öğreneceksiniz.
  sonra deliller peydahlanacak ve yüce türk adaletinde(!) terörist olarak yargılanmaya başlayacaksınız.

  yapılması gerekenler; başlarını hiç eğmeden dik durmak, imamın ordusuna gülüp geçmektir.
  sabredin hesap dönmeye başladı bile...
 • çok fazla kişiyi toplaması bir o kadarının da savcılık tarafından serbest bırakılacağını gösterir. hükümet biliyor bu süreci alevlendirenin kendisi olduğunu, o yüzden bu tutuklamaların davalarının yıllarca sürmesi şu 20 günde nasıl bir polis şiddetinin yaşandığının da sürekli hatırlanmasına hizmet eder. olaylar tamamen bitsin diye sembolik olarak toplanıyor insanlar. en kötü polis otobüste tartaklar, birkaç güne çıkarlar. çoğunun suçu olduğunu da sanmıyorum. polise mukavemet ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet denen suç isnatları o kadar belirsiz ki bazen olduğun yerde kalmak bile bunlara katılabiliyor.
 • bir daha benzerlerinin tekrarlanmasindan korktuklari icin hakkini arayan halki sindirmek adina yapilan gozaltilardir. ardindan sosyal medya yaptirimlari da gelecektir.

  eylemlerden sonra gozalti dalgalarinin olmayacagina dair devletin en ust kademesinden verilen sozler nerede? cumhurbaskani iyi polisi oynadi, hukumet de hesap sorabilmek icin gosterilerin bitmesini bekledi.

  artik agiza sakiz oldu, herkes 1984 benzetmesi yapiyor ama hakikaten de oraya dogru gidiyoruz.

  bunun yaninda sadece gostermelik 1-2 polis sorusturmasi acildi ve polise arka cikildi. oysa butun gosterilerin amaci, hepimizin de bildigi gibi baskici ve zorba dayatmalara direnmekti. ama o asiri guc kullanarak zorbalik ile muamele yapan polis basbakan'dan ovgu aldi. ne de olsa taviz vermemek onun emriydi ve polis sadece basbakanin despot tutumunu yansitmisti. basbakan da kendi emrini uygulayan polise sahip cikti.

  gun gelecek, bu donemde yapilan haksiz uygulamalarin da hesabi cok adini andiklari "28 subat" gibi sorulacak. ama ne yazik ki bunlarin hesabinin soruldugunu tayyip goremeyecek. kendisini kolon kanserinden kaybetmis olacagiz ve hukumetin basinda o ya da bu partiden (muhtemelen bir koalisyondan) baska birisi olacak. yaptigi her sey de tayyip'in yanina kalacak.

  adaletini sikeyim boyle duzenin.
hesabın var mı? giriş yap